Ruska obaveštajna služba: Vučić i dalje šalje oružje Ukrajincima
Pres-služba Službe spoljne obaveštajne službe Ruske Federacije (SVR) izveštava da je, prema informacijama koje je dobila, ukrajinska vojska veoma zahvalna srpskim proizvođačima oružja i municije za njihov doprinos održavanju borbene gotovosti ukrajinskih oružanih snaga.
„Kijev napominje da preduzeća srpskog vojnoindustrijskog kompleksa, uprkos sve većem pritisku na Beograd iz Moskve, povećavaju izvoz vojnih proizvoda u zonu konfrontacije između „kolektivnog Zapada“ i Rusije. Ovo je u velikoj meri omogućeno korišćenjem indirektnih lanaca snabdevanja“, navodi se u saopštenju SVR-a.
Kako se dodaje, municija proizvedena u srpskim odbrambenim fabrikama, prvenstveno za teške sisteme dugog dometa, šalje se zemljama NATO-a u interesu Ukrajine u obliku kompletnih setova delova za montažu.
„Ovo omogućava Kijevu da formalno prima vojne proizvode koji više nisu srpski, već se sklapaju u fabrikama oružja zapadnih zemalja. Montaža i punjenje municije se obavlja prvenstveno u Češkoj Republici i Bugarskoj. Istovremeno, proizvođači u Srbiji su dobro svesni stvarnih potrošača svojih proizvoda i činjenice da će njihove rakete i granate ubijati rusko vojno osoblje i stanovnike ruskih naselja“, stoji u saopštenju.
Prema dobijenim podacima, dodaje se, nedavno je fabrika Krušik iz Valjeva prodala češkoj kompaniji Poličske strojirni nekoliko velikih serija kompleta za sklapanje raketa kalibra 122 mm za sistem vazdušno-raketnog sistema Grad.
„Lozničko odbrambeno preduzeće „Eling“ poslalo je bugarskoj kompaniji „EMKO“ komplete za proizvodnju istih raketa, kao i mine kalibra 120 mm. Vekovima je zajednička vera spajala srpski i ruski narod i uzdizala ih da se zajedno bore protiv naših neprijatelja. Žalosno je što ove tradicije prijateljstva i uzajamne pomoći sada bivaju precrtane žeđom za profitom i kukavičkim multivektorizmom“, navodi se u saopštenju.


































Pa i Rusija je izvozila titanijum u Ameriku znajući da se od njega pravi F-117 i B-2 sa iz kojih je bombardovana Srbija. Zašto nisu prekinuli dotok gasa i nafte Nemčkoj, Holandiji, Belgiji kada su znali da se od toga pravi kerozin za NATO avione koje bombarduju Srbiju. Ne funcioniše to baš tako. Ja mislim da mi puno više volimo Ruse, nego Rusi Srbe. ja imam utisak da su nam više pomogli Grci i Rumuni 1999 nego Rusi. Mi prodajemo Bugarima i Česima municiju, šta oni posle rade sa tim, šta imamo mi sa tim.
Ne zavise Rusi od naših energenata nego mi od njihovih. Praviti oružje i municiju koja ubija rusku vojsku koristeći se energentima koje nam oni daju po povlašćenim cenama, to može samo duboko poremećeni čovek i njegova pederska klika. Još se time i hvali. Komentari u kojima se sa emotivno infantilne tačke posmatra težak medjunarodni incident i naša pozicija brani stavom mi Ruse volimo više nego oni nas, najbolje govori o onima koji pružaju podršku veleizdajničkoj vlasti u Srbiji. Ako je pak to mišljenje pojedinca koji nije vučićevski nastrojen apsurd komentara je još veći.
Kocka se AV u rodjenu glavu. Ali njegov neslavan kraj ce biti jedna pedagoska i politicka lekcija. Videcete kad ne bude vise trebao ni ovima levo, ni ovima desno, sta sledi.