Euronews otpušta neposlušne novinare
U Beogradskoj redakciji Juronjuza sedam novinara i najmanje petoro zaposlenih u produkciji je ostalo bez posla, izjavio je danas FoNetu jedan od otpuštenih, prepoznatljivo lice te medijske kuće Milan Šarić.
Šarić objašnjava da je formalno sproveden postupak, prema kojem su ta radna mesta proglašena tehnološkim viškom i da više ne postoji potreba za njima. Otkazi su usledili nakon ocenjivanja zaposlenih na osnovu prethodnih šest meseci rada, a Šarić je dobio prosečnu ocenu 2,4.
„Moj duboki utisak je da je to bila forma da se opravdaju otkazi za one koji im se ne sviđaju i koji im smetaju da sprovode uređivačku politiku koju su počeli netransparentno da menjaju. Nikakve komunikacije u redakciji po tom pitanju nema, jednostavno samo vidite u programu da se stvari menjaju“, naveo je Šarić.

Čistka na Euronewsu u režiji Minje Miletić
On napominje da princip i slogan Juronjuza „All views, all voices, all welcome“ (svi stavovi, svi glasovi, svi dobrodošli) više ne funkcioniše i da je zapravo samo jedna glas dobrodošao i sveprisutan.
Ističe da su novinari koji su otpušteni ne samo potpisali peticiju protiv rukovodstva, već su se i direktno konfrontirali sa menadžentom „Juronjuza“ oko nove uređivačke politike.
Regionalna direktorka „Juronjuza“ Minja Miletić nije odgovorila na naš upit da komentariše otpuštanja na ovoj televiziji.
Serija otpuštanja na Juronjuzu počela je otkazom novinarki Mariji Šehić 11. juna. „Turbulencije“ u toj medijskoj kući krenule su kada se više od 80 zaposlenih saopštenjem ogradilo od teksta „Pozivamo nadležne da omoguće rad RTS-a“ od 18. aprila, objavljenog u ime redakcije, a bez njenog znanja


































Ova zena je toliko odvratna da nemam reci. Nju slusati, to je, za medalju. Ja ne mogu imam los stomak za takve. Uzas. Ne bi voleo da je vidjam na tv kamo li u zivo. Bljack.
Sada ce Minja verovatno rado, a mozda i morati da ugosti Misu Vacica sa vòdom. Eto sto je prevrtljivost, a i nekultura.
Bravo! Svaki put kad je vidim se setim te scene sa Misom Vacicem. Sta pare naprave od onako realne zene? Da li je bar malo sramota?
Svasta se danas naziva novinarima.
Doticna je zavrsila medicinski fakultet, tako da o novinarstvu u njenoj izvedbi komentara bez.
Pristala je da bude u drustvu moralnog i medijskog otpada u najnovijem „novinarskom“ udruzenju pa je tako treba i tretirati.
Kad prodje srpska nakaradna posast, ona nece noci da radi ni kao salterusa u nekoj pripizdinskoj ambulanti
Retko ogavna individua
Nije njen problem sto je novinar u pokusaju, vec sto je utripovala i da je dobra riba.
Ko još gleda Euronews,još jednu od režimskih TV?
Žao mi je za otkaze novinarima ali sami su morali još mnogo ranije da vide koja je to TV i šta propagira.
Minja Miletić je često bila iritantna još dok je bila na N1.
Eto, kada se pruži prilika osobi kao što je Minja Miletić, dobije se ovakvo zlo!
Ma ni nalik Olji Beckovic…
Ova okrenula ćunak, gde ti je obraz
Samo se javite UNS i nuns-u ima posla za vas jer dobar novinar dobro dođe svakom.Malo ste prempupali.
Ološ postaneš…i ostaneš
Prodaja i predaja nije opcija…
Minja ćacika
Koliko je ovo vreme donelo novca nekim ljudima, samo da ne rade svoj posao. Da zazmure. I to naseg, ukradenog novca,koga cemo kroz kredite tek morati da vracamo.
Miletićki i Mariji Stamenić sa Prve samo treba pratiti nekretnine i račune ,zdušno su se bacili u zaštitu lika i dela AV a to se obilno nagrađuje.
Pa dobro, prestacemo da ih gledamo, kao I mnoge druge kanale koji ne zastupaju demokratske principe
to se desi kada ti je partner iz SNS
Nije problem njeno obrazovanje, pošto mnogi nazovi novinari nemaju završen fakultet, ili neku opskurnu školicu neobičnog imena, već njeno poslusničko klimanje glavom. Verujem da su svi koji su sada opušteni prilikom prelaska u Euronews dobili garancije od nje da mogu da se bave nezavisnim novinarstvom, ali to naravno nije moguće kada je vlasnik Telekom. Duhovna naslednica Olivere Zekić, jednako šarmantna i milozvučna.
Bila mi je simpaticna na pocetku karijere, na N1 i nije bilo jasno, zasto je otisla?. Sada je pokazala ko je i kakva, a zajednicki snimak sa “jahacima apokalipse”, uz osudjenog ratnog zlocinca, na televizijama sa nacionalnom frekfencijom, obelezio je za citav zivot. Jos jedna Tv koju cu blokirati!
Pa sljam uvek ispliva na površinu..partner joj je iz SNS a, neka radikalcina a ona želi novac a posto nema morala eto prilike
Minja Miletic kako to sramno zvuci.
SITNE DUŠE SE SITNO PRODAJU,U, STVARI ONA I NEMA NIŠTA SEM PRAZNE LJUŠTURE… 28, BEOGRAD DA SE VIDIMO, PUMPAJ SRBIJO 🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸💪💪💪💪💪💪
SITNE DUŠE SE SITNO PRODAJU,U, STVARI ONA I NEMA NIŠTA SEM PRAZNE LJUŠTURE… 28, BEOGRAD DA SE VIDIMO, PUMPAJ SRBIJO 🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸💪💪💪💪💪💪
SITNE DUŠE SE SITNO PRODAJU,U, STVARI ONA I NEMA NIŠTA SEM PRAZNE LJUŠTURE… 28, BEOGRAD DA SE VIDIMO, PUMPAJ SRBIJO 🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸💪💪💪💪💪💪
Bezlična, mediokritet !!
Može joj se da ostavlja ljude bez posla .
Dok oni jednog dana ne otpuste nju. Polako, kolo se okreće!
Svako ima cenu to pokazuje i ova likuša. Sve ovo je organizovana kriminalna grupa, oni su deo nje i tako im nakon pada tiranije suditi.
Kad sam čuo da je radila na pinku pre N1 sve mi je bilo jasno zašto šikanira goste a radi na N1? Ovo za mene nije iznenađenje, odabrala je tamnu stranu kod Saurona odavno.
Odvratna je bila i na N1. Pre toga
„ispekla“ zanat na pink kod mentora mitrovića!
Zadnja su vremena diska kad je ova nepristojna i nadasve nekulturan,i bezlicna osoba diska u situaciju da nekom ona kroji ostanu izvoru.ober prevarant truje sve oko sebe već godinama.a euronews bi mogao da se zove pripizdina news
Šteta,pomislio sam da je realna,ali jeftinoća obraza…treba to objasniti sutra svojoj deci kako se to prodaje obraz…možda je prostitucija opak postenija
Ma,Minja Miletic=Pink tv!Samo kad je napustila N1,posle nje postao gledanij😀Ta zena se jos uvek trazi sirota…
Ljudi komentari su vam ogavni. Minja je ok novinarka. Možda je uočila da N1 tv nije objektivna. Zašto vređate novinare. Izaberite tv kanal koji vam se sviđa i gledajte. Zašto blatiti ljude.
Navikli ljudi na ove šolakove plaćenike iz n1 nova s koji mogu biti sve samo ne novinari.
Bravo Jano, vidi se da ne pripadaš čoporu pederčića 🤔👍
Ko vam je kriv što su vas vaši prodali.Vi sigurno ko vaših niste bili neposlušni i radili ste po naredbi.sada je druga firma i drugu uslovi ponašanj.Ne odgovaraše otkaz .Šta je tu problem?
SRBIJA I SLOBODNOO NOVINARSTVO,TO NIKAD NIJE IŠLO ZAJEDNO
EU nimalo se ne stidiš Nećete kopati,narod Srbije tako hoće..a vi žvakavog povucite kod sebe ili Srpsku
Euronews, logo i ime evropske medijske kuće , ali avaj. Franšiza palanačkog tipa. Ogledalo centrale i ove lokalne podaničke tv. A ova nadobudna , prepotentna i licemerna posle pada režima radiće u opskurnim medijima.
Ova i Milica Prokletnica Zavetnica su etalon beščašća!