Policija razbila blokadu magistrale kod Užica FOTO / VIDEO
Veliki broj pripadnika Žandarmerije i Interventne jedinice MUP-a Srbije razbili su blokadu koju su građani Užica organizovali večeras na magistrali prema Požegi, u naselju Krčagovo.
Tokom susreta sa kordonom policije, Užičani su uglas i prkosno govorili stihove „Ja ću da ustanem, zgažen, zgromljen, tlačen, na čelične vojske sa drvenim mačem“ iz drame „Putujuće pozorište Šopalović“ Ljubomira Simovića.
Građani su sedeli na kolovozu, u trenutku kada su pripadnci MUP-a, u opremi za razbijanje protesta i sa biber sprejom, oko 22 časa, brutalno nasrnuli na grupu mladića, koji su bili ogrnuti srpskom zastavom i, uz upotrebu pendreka, počeli da ih uklanjaju sa magistrale.
Pendrekom je povređen Radovan Novaković, užički advokat i odbornik Užičke akcije u Skupštini grada.
On je pokušavao, u razgovoru sa predstavnicima policije, pa i sa načelnikom PU Užice Milovanom Kneževićem, koji je bio u civilu, da ih upozori da ne preduzima silu prema građanima, među kojima su bili i roditelji sa bebema i malom decom.
U metežu je pozlilo jednoj ženi, koju su okupljeni uspeli da sklone sa magistrale.
Nakon intervencije policije, građani su se sklonili sa magistrale, koju policija trenutno obezbeđuje, kako bi omogućila odvijanje saobraćaja.
Pre te brutalne intervecije, građani su uspeli da probiju kordon policije na obližnjem putu preko Dovarja, koji se uključuje na magistralni put.
Povod za večerašnje okupljanje Užičana i blokadu je današnja intervencija policije, koja je oko 13 časova, zbog sumnje da će bokirati magistralu prema Zlatiboru, kod autobuske stanice, sprečila učesnike protesta da sa stepeništa pešačkog prolaza kod železničke stanice, izađu na trotoar te magistrale.
https://www.ozonpress.net/hronika/policija-sprecila-kretanje-ucesnicima-protesta-u-uzicu-foto-video/
Nakon večerašnje primene policijske sile i razbijanja blokade, građani su se okupili isred sedišta Policijske uprave Užice u centru grada, gde, uz pištaljke i trubice, protestuju i uzvikuju „Kerovi“, kerovi“, „Uhapsite Vučića“, „Pumpaj, pumpaj“…
Zahtevaju da se puste dvojica uhapšenih učesnika blokade i zapretii su da se neće razići dok policija ne ispuni njihov zahtev.
Ulaz u zgradu Policijske uprave čuvaju policajci u opremi za razbijanje demonstracija.
Inače, Užice je od danas pod opsadom Žandarmerije i MUP-a Srbije, za koje se pretpostavlja da su stigli iz Kraljeva.
Kako nezvanično saznajemo svi večeras uhapšeni pušteni su na slobodu, nakon čega su svi građani koji su se okupili ispred zgrade Policijske uprave otišli svojim kućama.
__________________________________________________________________






































Ови протести ова енергија
Као да је јануар месец
Да ми неко реко да ћемо овако да будемо истрајни и упорни
Стварно не бих веровао
Vučić je najveća kukavica i najveći izdajnik kojeg je Srbija imala.
❤️❤️❤️❤️ Užice volimo te!
Bravo za Užice !!! Samo pumpaj !!!
Ужичани не љубе ланце! 💪🇷🇸
Da sam policajac skinuo bi uniformu u 21 veku braniti diktatora,lopove,kriminalce je apsurd.
Радован је ухапшен❗️Задржавање најмање 24ч!
Полиција решила да подигне цео град на ноге и помогне да ово зло брже падне!
Сви на улице! Слобода за Ужице!!!
Ovo je pena prema,9 Martu
1991.
Bio bi lep naslov da ovakav tekst piše za hrabru policiju da je pomogla našem narodu na KiM,lako se iživljavati nad mirnim građanima