Film je izazvao snažan odjek u javnosti i zabeležio izuzetnu gledanost, ostvarivši 9,37% šera, čime je TV Nova pozicionirana kao najgledanija komercijalna televizija u terminu emitovanja dokumentarca, prema zvaničnim podacima platforme Wibedata.
Dokumentarni film o policijskoj brutalnosti u Valjevu (VIDEO)
Dokumentarni film „Presedan“, autorke Tamare Aćimović, koji se bavi nezapamćenom policijskom brutalnošću nad građanima i maloletnicima u Valjevu 14. avgusta 2025. godine, nakon uspešnog premijernog emitovanja na TV Nova sada je dostupan i na YouTube-u.
„Presedan“ kroz potresna svedočenja žrtava, analize i izjave advokata, kao i autentične video-snimke nastale u haosu te večeri u Valjevu, rekonstruiše tok događaja koji je zauvek obeležio živote mnogih mladih ljudi i ostavio duboke posledice po lokalnu zajednicu. Film beleži ne samo fizičko nasilje, već i atmosferu straha, haosa i potpunog odsustva kontrole, ukazujući na obrasce ponašanja koji prevazilaze jedan izolovani incident i otvaraju ozbiljna pitanja o sistemskoj zloupotrebi policijske sile i institucionalnoj odgovornosti. Takođe, možete se podsetiti na sramnu izjavu Ivice Dačića koji decenijama uništava budućnost ove države.
Tokom policijske intervencije pretučeno je više od 40 građana, među njima i sedmoro maloletnika, od kojih većina uopšte nije učestvovala u protestu. „Presedan“ pokazuje kako su žrtve, umesto zaštite, bile izložene brutalnosti, i kako su pokušaji da se istina relativizuje ili potisne dodatno produbili traumu onih koji su te noći preživeli nasilje.
Film je dostupan na YouTube-u
Nakon emitovanja, društvene mreže preplavljene su emotivnim reakcijama gledalaca koji film opisuju kao potresno, ali neophodno svedočanstvo.
„Posle filma Presedan imam potrebu da vrištim“, napisao je jedan gledalac, dok drugi ističu da je reč o zločinu koji ne sme ostati bez odgovora i da je film „opomena sadašnjosti i svedočanstvo za budućnost“. U brojnim komentarima ponavlja se utisak da prikazano nasilje nije bilo puko „obavljanje posla, već svesno iživljavanje“, što je kod publike izazvalo osećaj besa i duboke nelagode.
Gledaoci se takođe zahvaljuju autorki i celoj ekipi filma na hrabrosti da zabeleže i objave svedočenja žrtava, ističući da nije lako ponovo prolaziti kroz traumu, ali da je to bilo nužno kako bi istina izašla na videlo. „Hvala svima koji su imali snage da svedoče i ponovo prožive užas“, glasi jedan od komentara, dok drugi poručuju da je „Presedan“ film koji ostaje i koji treba da vidi što veći broj ljudi, ne samo u Srbiji, već i van njenih granica.
Mnogi gledaoci naglašavaju da im je film pomogao da razumeju razmere onoga što se dogodilo te noći u Valjevu, ali i podsetio da ne pristanu na zaborav i relativizaciju nasilja. „Teško je gledati, ali ovo mora da izađe na videlo“, poručuju, uz jasnu poruku podrške autorki i ekipi filma zbog toga što su, kako navode, učinili ono što institucije nisu – sačuvali istinu i pretvorili je u trajno svedočanstvo.



































Ministar policije Ivica Dacic presedeo je celu vanrednu sednicu Vlade Srbije bez ijedne reci. Ljiga !
Strasno, nedao Bog nikome….
DIVLJACI,DIVLJACI,BLIŽI IM SE KAZAMATI,ĆACI-POLICAJCIMA!
Mamu im udbasku prokletu ! Treba ove na sud cim dodje cas, da zazale gorko za ovo !
Teško je gledati kriminalce u policijskim uniformama,kako se drogirani iživljavaju nad mladosti Srbije.
Dolazi vreme lustracija na svim nivoima.
Tupani snsovski , botovi i botulje gđe ćete kad ovo bezumlje prodje , jel to da BRANITE Srbiju ? Xxxxxx xxx xx xxxxx.
I posle svega odgledanog u direktnom prenosu, i dok.filma, ministar koferče Dačić izjavljuje da je policija postupala strogo po propisima i zakonima, i nije bilo prekoračenja ovlašćenja,a dr.Smrt Lončar nas ubedjuje da taj pretučeni dečak zapravo ne postoji?!! Postoji u direktnom prenosu, postoji za njegovu majku, postoji za stotine hiljada ljudi koji su gledali prenos i film, ali za Vučićev režim on ne postoji jer je On tako odlučio. Još ima obraza da nam se obraća preko svojih medija i pokušava nas ubediti da smo sve izmislili, i da ne trebamo verovati svojim očima i ušima, nego njemu našem Predsedniku
Policijska brutalnost u Guči,pokušaj ubistva,vezivanje za drvo mladića u šumi,iživljavanje,bahatost,epilog: Trajne posledice mladića a koferčetovi ćaci policajci i dalje rade,žive na grbačama poreskih obveznika i pitanje je dana kada će ponovo uništiti tuđe živote!
Jeli BRE ,,zemljaci,, dali se vi to borite za ovakvu vlast koja tuce decu ? Da li vas je sramota sto trcite na sendvicarske mitinge? jel vam to nevaljaju srpska deca ?