Prethodni članak
Smenjena direktorka škole: Hvala svima, za jedan dan na moj račun je uplaćeno 145.000 dinara
Nakon što je u javnost dospelo pismo u vidu molbe za finansijsku pomoć smenjenoj direktorki OŠ ,,Olge Milutinović“ iz Godačice, građani su se odazvali u velikom broju, a prema rečima Jovanovićeve, prikupljeno je 145.000 dinara, što je dovoljno da ,,stane na noge“.
Još novca joj, kaže, nije potrebno, jer je navedeni iznos dovoljan da reši trenutnu situaciju. Ona se zahvalila svima koji su se odazvali molbi i istakla da predstoji velika borba, ali da je solidarnost evidentna i na pravoj strani.

Zahvalnicu smenjene direktorke prenosimo u celosti:
Pišem vam ovo od srca jer ste mi pokazali da ljudskost i empatija nisu nestali. Uplatili ste mi do sada 145.000 što je dovoljno da pokrijem dve rate kredita i otplatim administrativne zabrane, tako da nema potrebe da se novac i dalje uplaćuje jer mi je ovo dovoljno da rešim trenutnu lošu situaciju. Vi ste u ovom trenutku bili lek koji mi je potreban.
Zahvaljujući vašoj neverovatnoj podršci i solidarnosti, osećam se ponosno jer znam da postoje ljudi koji razumeju situaciju u kojoj se nalaze oni koji su ostali bez posla. Ne postoje reči kojima bih opisala olakšanje koje osećam. Više od samog novca, znači mi saznanje da u teškim trenucima nisam sama. Hvala vam što ste stali uz mene i pružili mi priliku da izmaštam novi početak koji sigurno neće biti lak, ali jedno znam: biću oslobođena pritisaka, mobinga, stresa , anksioznosti i napada panike, radiću ono za šta sam rođena, a to je umetnost. Od srca vam hvala na svakom dinaru i svakoj poruci podrške!
Vaša solidarnost je u ovom teškom trenutku kroz koji prolaze mnogi prosvetni radnici koji su ostali bez posla znak da zajedno možemo savladati probleme koje imaju oni kojima je integritet važniji i od krova nad glavom. Stoga vas pozivam da ostanete jaki i nepokolebljivi, da ne dozvolite da vas proguta očaj i strah . Mora borba! Jer sviće!
Podsetimo, Jovanovićeva je jedna od tri smenjene direktorke u Kraljevu, zbog, kako navode kolektivi škola, slobode mišljenja i otvorenog neslaganja sa režimom. Nakon otkaza, ona je ostala bez posla, budući da kao zaposlena na određeno vreme, i pored 19 godina rada u prosveti, nije imala pravo na novčanu nadoknadu Zavoda za zapošljavanje, kao ni ,,obezbeđeno“ radno mesto.
__________________________________________________________





































Bruka i sramota sta se čini od naroda.
Nisam u toku oko ovog slučaja…Ali mi je neobično da je žena bila direktor škole a zaposlena na određeno vreme.Tako bar stoji u tekstu.
I posle kažu da nisu plaćenici. Kakva solidarnost. Fondovi rade punom parom. Soroš,Konrad Adrnauer i sl.
Bilo bi vam bolje da naučite da pišete i da pre slanja komentara pročitate šta ste na…li.
Srboljube Popoviću, gnjido snsovska, nikome ne treba da neko plati da bi se borio i bunio protiv kriminalaca na vlasti. Ti kriminalci su doveli do bede sve te koji se bune!!
19 godina na određeno vreme i još direktorka???? To Vučić nije znao.
I ona politički postavljena pa se zamerila. Niko ne može da bude direktor u školi bez političke pozadine. Ceo radni vek sam bila u prosveti ali nisam bila direktor. Konačnu odluku o postavljenu, po Zakonu donosi ministar. Sve ostalo je igranka.
Како је могла бити директор а запослена на одређено време?
Đoka Vučić Ana Brnsbić
Ovo je moderno prosjačenje.
Da li ste nekada, u toku radnog veka, podneli prijavu na konkurs za direktora? To je, valjda, prvi korak, koji je trebalo da učinite da biste, eventualno, postali direktor skole. Ako niste, odakle Vam argumenti za tvrdnju da direktor skole mora da ima političku pozadinu? Ima i toga, svakako (tamo gde se pojave odredeni politički ili drugi interesi), ali, verujte, u najvećem broju slučajeva, ministar samo potvrdi (aktom o imenovanju) odluku o izboru kandidata koju donese Školski odbor. A svaki Školski odbor čine tri predstavnika lokalne samouprave, tri predstavnika zaposlenih i tri predstavnika roditelja. Čak i ako predstavnici lokalne samouprave „guraju“ nekakvu političku odluku, ostaće u manjini ako se roditelji i kolektiv slože oko jednog kandidata. U manjim sredinama, gde se ljudi poznaju, politika ima minoran uticaj jer je svima u interesu da im deca idu u školu koju vodi ozbiljna i odgovorna osoba, bez obzira kojeg je (i da li je) političkog opredeljenja.
Šta je poenta svemu ovom da pojedinci kad zasednu u fotelju budu u njoj do smrti. Promene i samo promene ništa više još jedan autogol to jest autogolčina misle da je narod glup.
Ovako pomoc ide na pogresnu stranu i onda oni kojima je stvarno potrebna ostaju bez nje.Pisao sam vec da je direktorka za 20 godina staza odvajala samo direktorski dodatak imala bi svoju kucu. Ako je i muz radio onda katastrofa.
U selu bačkopalanačke opštine je smenjen savet roditelja pre isteka mandata da bi bilo postavljeno novo i to petoro penzionera koji nemaju završene ni osnovne škole a sve sa razlogom da glasaju za novog v d direktora jel je smenjen stari direktor koga je škola htela.
Kako na određeno 19 godina,a još i direktor?
Odgovorio bih Ivanu,dragi sveznajući Ivane prvo saznaj koliko iznosi direktorski dodatak pa onda digitron u ruke i izračunaj koliko je to za 19g plus nije uvek bilo isto aliiiii neka bude po zadnjem obračunu pa javi.Samo mlatite,trujete,pljunete a veze nemate.To govori koliko ste prosti,jadni i bedni.