Ko je dozvolio da se autobusima javnog prevoza dovoze Vučićevi mitingaši
Postala je uobičajena praksa da se autobusi čačanskog „Autoprevoza“ čiji je vlasnik izraelski Kavim, povlače iz javnog prevoza kad god je potrebno da se aktivisti i ucenjeni učesnici stranačkih mitinga SNS-a prevezu na neku destinaciju.
Ta praksa zabeležena je i u brojnim drugim gradovima po Srbiji, pa je tako bilo i juče kada su autobusi povučeni iz javnog prevoza u Beogradu kako bi dovozili publiku za Vučićev miting iz Kikinde, Zrenjanina i drugih vojvođanskih opština, kao i iz Kragujevca.
Tim povodom Gradski odbor Srbija centra (SRCE) Beograd najoštrije osuđuje bezočnu zloupotrebu beogradskog javnog prevoza u svrhu stranačke mašinerije Srpske napredne stranke.
Slike iz Kragujevca, koje je preneo Glas Šumadije, a na kojima se jasno vide plavi autobusi iz sistema beogradskog javnog prevoza, ogolile su način funkcionisanja ove vlasti. Potpuno je svejedno da li su u pitanju vozila GSP ili privatnih prevoznika koji voze na gradskim linijama – i jedni i drugi se finansiraju direktno iz džepova građana Beograda.
Dok Beograđani svakog dana provode sate čekajući prevoz, kuvaju se u neispravnim vozilima i trpe saobraćajni kolaps, Aleksandar Šapić i SNS te iste autobuse sklanjaju sa beogradskih ulica i šalju širom Srbije da prevoze ucenjene i plaćene statiste na Vučićev miting.
Sekretarijat za javni prevoz mora da odgovori koji tačno prevoznici iz sistema javnog linijskog prevoza putnika u Beogradu su uputili svoja vozila za Kragujevac?
Ko je, po kom pravnom osnovu i sa kog računa platio angažovanje ovih autobusa za potrebe predizbornog mitinga SNS-?
Kako je Sekretarijat za javni prevoz odobrio da se ova vozila povuku sa redovnih linija i time direktno ugrozio red vožnje i bezbednost putnika u Beogradu?

Arhivski snimak: Čačani iskazali svoj bes zbog zloupotrebe autobusa za javni prevoz u stranačke svrhe naprednjaka
Sva ova pitanja jednako su aktuelna i za Čačak i ponašanje odgovornih u Autoprevozu.
_______________________________________________________






































stop naprednoj korupciji
Prevoze ovce u tor , gde im je i mesto , mnogo autobusa za mnogo OVACA
Катастрофа, тако је и у Мачви и Подрињу…уцењени запослени из локалне самоуправе, здравства и просвете, пензионери и корисници социјалних примања…све то аутобусима градског превоза похрли на митинге СНС-а. Уз то добију сендвиче и дневнице, а сигурно и возачи и аутобуси коштају буџет Србије. Јад и чемер!!!