Čačani protestovali ispred policijske stanice a potom šetali
Čačani su sinoć protestovali ispred zgrade policije zahtevajući da otkrije ko stoji iza plakata koji su zalepljeni po gradu protiv čačanskog novinara i opozicionog odbornika u lokalnoj skupštini Stojana Markovića i da oni budu kažnjeni.
Građanska aktivistkinja Ivana Belić pročitala je ispred zgrade policije saopštenje koje su potpisale sve opozcione stranke, grupe građana i pokreti u Čačku koji su osudili lepljenje plakata na kojima je fotografija Markovića uz natpise „strani plaćenik“ i „lažov“, ocenjujući da je Marković „oklevetan“ i da je „u pitanju sramna i prljava kampanja protiv njega“.
Okupljeni demonstranti su to pozdravili aplauzom.
Građani koji su protestovali okupili su se oko 20 časova na raskrsnici ispred kafane „Car Lazar“ u širem centru Čačka, koju su blokrali na 15 minuta, a onda prošetali centralnim gradskim ulicama blokirajući ih za saobraćaj.
U jednoj od centralnih gradskih ulica za vreme protestne šetnje bilo je ugašeno ulično svetlo, a demonstranti koji su se kretali kolovozom su upalili svetla na mobilnim telefonima.
Tokom šetnje oni su uzvikivali „pumpaj, pumpaj“, uz zvuke pištaljki i truba.
Ispred zgrade pošte u centru grada učesnici protesta su odlepljivali plakate sa fotografijom novinara Markovića koje su bile izlepljene oko pošte.
Čačanska policija u uniformama je obezbeđivala protest i regulisala saobraćaj za vreme protestne šetnje.
Nekoliko policajaca je tokom protestne šetnje stajalo ispred ulaznih vrata zgrade gradske uprave i prostorija gradskog odbora Srpske napredne stranke.
Tokom protestne šetnje jedan stariji građanin, koji je u naručju nosio dete, dobacivao je učesnicima protesta pogrdne reči, ali je policija sprečila verbalne incidente između njega i učesnika protesta.
Protest je završen oko 22 časa i protekao je bez incidenata.
Na protest je pozvao Zbor građana Čačka preko društvenih mreža, sa parolom „Ovo radiš zbog svojih i sebe“.



































Da se razumemo, skandal je to što je Stojanu urađeno sa plakatima. Al isto tako, jadan je pokušaj preuzimanja zbora građana i prikazivanje sinoćnog skupa kao podršku Stojanu Markoviću. Zbor je zloupotrebljen tako što je neka gospođa pročitala saopštenje opozicije. Tako kompromitujete zborove i demotivišete građane da se na istima pojavljuju. Al možda je to cilj…
E moj pokretaču jadni, od kada to vi Pokretači imate tapiju na Zborove. Studenti su dali zeleno svetlo svim građanima a ne samo vama. Uostalom studenti su još u februaru inicirali organizaciju Zborova i Čačani napravili 4 Zbora pre nego što je vama Pokretačima došlo iz dupeta u glavu da napravite nulti Zbor.
Uostalom ovo pred policijom i Gimnazijom nije bio Zbog nego protestna šetnja građana, mamlaze pokrfetački.
Mi već na vlasti imamo jednog koji je opsednut medijima i koji većinu uređuje. Osnivanjem Pokretača dobili smo isto u Čačku. Zar je moguće da se neformalna grupa građana koju politika ne zanima i koja prezire opoziciju više nego poziciju, svrstava u narativne Informera i GZS. A uz početne tvrdnje da su van politike sastaju se sa ostatlim grupama građana koje sve imaju odbornike u Skupštinama gradova i opština, opankavajuću čačansku opoziciju, prevashodno Pavla i Stojana. Neka je na čast i vama i drugarima vam. Kome je jasno ko ste i šta ste, jasno je, kome nije, samo napred neka vas podrži i glasa. Žao mi je studenata kojima ste se podmetnuli i koje ste u Čačku oslabili. Vukovi koji su obukli odela ovaca, pa im tesno, pa ih žulja.
Važna ispravka, nije im tesno i ne žulja in ništa samo oće da pocrkaju od vrućine na ovih 40 stepeni
Љубомора је чудо. Очигледно је да смо једина достојна група грађана. Такође је очигледно шта о вама мисле групе из Краљева, Горњег Милановца, Рашке и Ваљева. Ни Узинат, ни Локални фронт се нису огласили после лепљења плаката. Толико.
Kakav skandal vi ste to jedva dočekali….Ala ste se zaigrali
Ortak tvrdi da ste nahuškali Domija da pljuje po Ozonu u petak na zboru. Niko nije objavio snimak da se uverim ali verujem u to što sam čuo. Objasnite, zašto unosite razdor u ovom trenutku? Samo mi to objasnite
Tačno je da su indoktrinirali Domija i da je rekao nešto tipa da im ne treba Ozon bla bla da imaju Šarovića i Novu. A profa Pokretač je na insta Kablar protiv SNS mafije taj dan u storiju objavio poseban poziv redakciji Ozonpressa. Imam skrinšot, poslaću vam na mejl redakcije.
Moze li se znati ko su sve pokretači i pokretačice? Ono kao ime i prezime, prezentacija na trgu, outovanje što bi rekli mladi. Pošto se narod ovde lepo informiše u komentarima, svraticu opet sutra u ovo vreme da čitam komentare, mozda neko napiše ime i prezime onog malog sto fura Zelenski majičice i namunjen pogled ko radnička kiša ispred 3 popodne kad pođem kući s posla
Znaš li ti klinac ko je ta neka gospođa? To je gospođetina Ivana, profesorka, dvogodišnji borac i sjajan čovek pa ne postoji borba protiv Vučića od osnivanja Pokretača. Primećujem da vam se dijagnoze poklapaju sa Vučićevim
Ima li većih bukvalaca od vas iz Pokretača? Strašno
Не свађајте се већ буди јединствени и организовани са вођством и циљем-демократскиизбори,заједничка листа са студентима,и договор шта радити по преузимању власти!!!
„studenti dali zeleno svetlo“pumpaju,dinstaj,prži,zbor građana,plenum,skači,sedi,ustani,legnu,tišina,urlaj,“studenti dali zeleno svetlo“
„studenti dali zeleno svetlo“pumpaj,dinstaj,prži,zbor građana,plenum,skači,sedi,ustani,legnu,tišina,urlaj,“studenti dali zeleno svetlo“
Ljudi,
Dal će uskoro biti kraj ovim sns bitangama?
Više je dosta zla koje prosipaju, svi postajemo ludi od ludaka sa vrha.
Želimo samo normalnu državu, bez korupcije, pljačke, mita, veza, nepravde…Da li je to normalna želja poštenih građana?
Ne znam ko je sve pokretač, ima tamo 2 finih ljudi koje viđam na protestima. Ali onaj lik sto mrzi sebe do podne, a od podne ceo svet, ne da nije pokretač, nego je unazađivač i sebe i svojih saboraca , poštovalaca. I te fore da su ih studenti podrzali, hahaha, jesu, tako što se eto znaju međusobno, i sta sada… Znam i ja Vesnu Zmijanac, pa… Jedna članica je kuma nekom studentu, pa su ih podrzali. Drugi član pokretača je drug studentu i oni ih podrzali. Kakvi bre studenti podrzali pokretač. Studenti podrzavaju da se narod trgne iz sna, ne podrzavaju vas oni da pravite grupe, grupice i da se svadjate sa ljudima koji sve vise zbog vas takvih odustaju od izlaska na ulice. Generalno su se naložili i hejtuju se pre svega međusobno, a onda napadaju gradjane i raspravljaju se gde stignu. Kakvo je to svojatanje zbora, pa kao vi pravite nulti zbor. E ako cemo redne brojeve, to je zbor broj 3, 4,5… itd. POkušaj da ispadnu zanimljivi je ispao jako loš jer su se ljudi našli uvredjeni, prozvani. Bio je zbor u Milićevcima, bio je zbor u gradu kad su proglaseni nepozeljni gradjani. Ako vam se ne svidja sadrzaj okej, pravite novi zbor, nemojte ove prethodne smatrati nebitnim i nipodaštavati.
Zato sto su vecito neke podele, i sto bi vecina nesto da ucari, zato nam je i ovako.
Брате, жито од кукоља мора се одвоји на време да би се догодио @ебени 6. октобар. Све у граду шљака ок само се једна група нешто стареши и заводи ред. Али бре освестите се док је још време и @дјебите свакога ко неће у једну колону, шта овде није јасно?????
Ala ste se raspisali što bre trošite vreme na neke pojave,što im dajete na važnosti,opušteno ljudi
Пола је искрена а пола ради за СНС и Биа-која преко ИП адресе прати ове објаве и доставља СНС-у и СПС-у и тако су радили за време Милошевића па су после добили отказе!!ИДУ МАРА И СВАТОВИ!!!ФУЈ!!!
Kakav pokretač, nisu se ni registrovali, četiri pet paljevina misli da će da iskoristi trenutak.
Svaka cast svakome ali ljudi kakve vise bre blokade i protesti. Pustite institucije da rade svoj posao. Pa i vrapci znaju da izs ovoga stoji SNS. A ovi nasi nazovi politicari samo talasaju i potpaljuju narod zarad licnih interesa -GG,ivan calovic….,
Sns kao politička partija, stranka ili kao grupa građana? Stranka je jedno a njihova GG se zove Okretač sa velikim P.
Tako je ljudi,idemo do kraja!!!
Bravo za našu divnu profesorku!
Iva je uvek bila i ostala veliki car
Iva jeste car, nadam se da vidi šta deo ekipe oko nje radi
Sada na zadnjoj smetnji kada smo bili. Stojimo ispred supa i niko nije pomenuo momke koji su nam uhapseni. Zasto? Zasto niko nije dao podrsku npr. Gidri coveku i ocu 3 dece??? Zasto niko nije ispred supa zbog njega??? Svi bre mislite na svoje duše! Jedna gospodja je ispred gimnazije dala predlog da se ide ispred stranke niko je nije podrzao. Neki mali klosari je rekao ko ode ispred supa smatrace se provokacijom. A pritom tog malog niko nzn u ovom gradu i verovatno je ne bitan. A ta gospodja je na ulici 8 meseci toliko je ja barem vidjam. Sramota za nas grad sta ste dozvolili da nam narod vodi vecina iz LGBT
Ovo što se radi Stojanu je nedopustivo!
U najtamnijim Čačanskim danima,on je izveštavao i donosio realnu sliku i ulazio u trag svemu što je druga loša strana radila!
A pozdrav za profesorku Ivančiću,biće koje se ne sreće dvaput
Sramota za Stojana šta rade
Kakvo su ovo komentari ,šta bi bilo da nema protesta …
Pa da nije ovakvih skupova ,protesta,studenata,ovog naroda koji izlazi i koji je tu,mi bi bili ni na nebu ni na zemlji!!
Dajte ljudi osvestite se,mora da bude zajednicka borba!
Na ovim skupovima,ne možemo nikome nista zameriti i traziti dlaku u jajetu!
Većinski izlaze visokoobrazovani ljudi,porodični,ljudi sa nekim karijerama i ostvareni ljudi, sto za SNS bandu nije slucaj.
Pozdrav za razrednu Ivanu Belić,divnog profesora i jos divniju ženu.
Studenti da se vrate na ulice …….
Direktor policije trebao je da da ostavku vec za incident u Beogradu,zbog jurisa na pravni fakultet.
Jasno se vidi i čuje da komandir u pozadini sa obelezjama uporno vice ne,vracajtese ne na vrata,vracajtese.
Neorganizovani juris je SUMLJA,u neobucenost ili
prerusene policajce.
Sto je ustavom zabranjeno.
Potsetimo se Juzne Koreje,kada je nezakonito,uvedena vojna diktatura,ulaskom vojske u parlament sa dugim crvima.
Poslanici su jurnuli goloruki,pesnicama na nauruzane vojnike,sa povicima,ko vam je dozvolimo da udjete u parlament.
Ustavom je zabranjeno da
osim poslanika niko nema pravo da udje u parlament,
ni vojska koja raspolaže
silom.
Predsednik uzima neustavno
pravo da komentarise kako
nije povredjen Ustav.
Predsednik drzave nije bio
za nikakvim kruznim stolom
TV RTSa,gde su zastupnici
poslanickih grupa!
Tada bi jedino imao pravo,
da se izjasni u debati svoj stav o upadu obezbedjenja na N.Pazarski
drzavni fakultet.
Da policija nije ušla na fakultet,sa tim nije prekrstila autonomiju fakulteta.
Nije ravno,policija je uska na fakultet,cim je stala uz
sam ulaz,jer fizika suverenost fakulteta je i
kastarska suverenost.
Katastarska suverenost nije povredjena samo da je policija bila odmaknuta na trotoaru od prvog stepenica.Sto je jasan dokaz,da je policija se ponašala zasticnicki,prema
batinasima iz Kraljeva,
Cuvala je telima preplašene,izbacivaće iz
Kraljeva.,od razjarenih
naroda koji je da se nelazemo taj kraj Srbije
poznat po ljubavi prema oruziju.
U Novom Pazaru,samo u državnim firmama se izdaje fiskalni račun.Privatne niko ne izdaje,niti inspekcija reaguje.
A ako postoji obezbedjenja
kako tvrdi predsednik drzave,mora biti legitimno,da bi bio legitimno,moralo je da predlog i odluka o potrebi obezbedjenja prodje kroz
studenski parlament.
Ako je prošao sto sigurno
nije,kako je doslo do
sukoba izmedju studenata i
obezbedjenja,nema pravne logike.
Ko koga cuva STUDENTI OBEZBEDJENJE,ili OBEZBEDJENJE STUDENTE.
Ko god nije studirao nezna,da student presednike studenskih parlamenta ima ista prava kao dekan ili prodekan.Presednik je morao
da zna da se dekan nemoze
izabrati bez saglasnosti
studenskog parlamenta.
IMA IZREKA ITELEGETNI SE
NE BAVE KRIMONALOM,SAMO
GLUPI I BEZ PECRPCIJE SE
BAVE KRIMINALOM.
Po pravu,nema tu sta da trazi ni OBEZBEDJENJE ni
POLICIJA.
Ako postoji iz ma koje potrebe da postoji OBEZBEDJENJE,presednike
studenata ima pravo da
postavlja pitanja Načelniku
policije sta policija traži
na stepenistu,a Načelnik je duzan da ga zakonski uvazi kao sto po službenoj dužnosti uvazava,direktora ili ministra policije.
Treba studenti da znaju,koja su njihova prava,a njihova prava su ustavom zagaratovana autonomijom univerziteta.
Predsednik u javnosti koristi cacije,jer odlično
zna da CACIJEVCI su neobrazovana masa.
Za miran rasplet na stepenicama N.Pazarskog fakulteta,treba zahvaliti
načelniku N.Pazarske policije,muslimanske veroispovesti,koji je i sam,primajući udarac u glavu flasom punim vode,
uspeo da ubedi razjarene
gradjane.Koji bi sigurno
oliko ubedjenih batinasa,
rastrgali na komade.
Postavlja se pitanje,dali
vlast uopšte moze demokratcki da resi krizu,zaslepljena imaginacijom da sto vise prodje vremena da Ce opasti nov protesta.
N,Pazar i sinosnji dogadjaji u Kraljevu su dokaz da neprimetno tonemo
u sve vču krizu.
Da neresavanje krize legalizuje i Republicki
javni tuzioc.Nemoze tuzioc
da bude gluv i slep da nije informiran iz medija.
Sta Republicki javni tuzioc uopšte radi,dolazili on na posao,a ako dolazi sta radi.
Zasto za sve ovo vreme,nujedaputmse nije obratio javnosti,ako nista drugo nego da razjasni gradjanima gde po ustavu ima gde nema pravo da reaguje.