General policije: Poverenje građana u policiju drastično palo
Pred nasiljem koji srpska policija sprovodi prema građanima na protestnim okupljanjima više ne ćuti ni međunarodna zajednica. Bez obzira na sve „usluge“ koje aktuelni predsednik Srbije Aleksandar Vučić čini liderima pojedinih evropskih i azijskih zemalja sličnih njemu, javnost i vodeći mediji počeli su da reaguju i da objavljuju istinu o svemu što se dešava u srbiji.
Danonoćno prisustvo policije ispred i u zgradi filozofskog fakulteta u Novom Sadu iritiralo je građane i izazvalo buru reakciju
Posebnu pažnju privlači brutalnost srpske policije i njena neskrivena naklonost aktivistima i onima koji podržavaju SNS i Vučića. I domaća i inostrana javnost posebno su zgranuti činjenicom da je vlast u Srbiji obukla u policijske i paravojne uniforme kriminalcima i batinašima, kojima je podelila policijske legitimacije i sa naoružanjem i palicama poslala na ulice da batinaju građane, studente i srednjoškolce.
Građani su suočeni i sa sramotnom činjenicom da u redovima policije postoje, i u komandnom kadru i u jedinicama, ljudi koji su spremni da pogaze sva pravila službe i da se stave u službu korupcije i kriminala.
Evo šta o aktuelnom stanju u srpskoj policiji u izjavi za N1 kaže penzionisani general policije Bogoljub Živković.
General Živković ocenjuje kako je postupanjem policije na protestima i demonstracijama “drastično urušeno” poverenje građana u policiju i da je došlo do zloupotrebe policije. On je naveo i kako mu je žao što policiju vode “ljudi bez integriteta koji nemaju hrabrosti i policijske etike da kažu – dosta je, moramo da radimo po zakonu”.
Penzionisani policijski general je naveo da mu je teško da gleda scene policijske brutalnosti.
– Meni je možda i najteže da govorim, jer posle ovih scena teško je ostati pribran s obzirom da sam 31 godinu proveo u Ministarstvu, radeći na svim poslovima od izvršioca policajca do najviših funkcija u Direkciji policije i Ministarstvu. Prosto mi je jako teško da pričam i da sedim pred vama i gledam ovakve scene. Ni u jednoj policijskoj školi, pa ni našoj ovo se nije učilo, ni na jednoj obuci ovo nisu imali… Mi ne možemo da prepoznamo našu policiju, kad ovo kažem, ne želim ni za trunku da smanjim ni moju odgovornost i ja sam bio deo tog sistema do januara ove godine – rekao je on.
_____________________________________________________________________________






































Ko moze da ima poverenje u njih i njihov profesionalizam, nakon onog brutalnog cerecenja onog momka u Valjevu?
Ovaj čovek je veličina a ,kapa dole
Zasta je Veličina u lopovluku .Koliko je privrednika uništio u Kraljevu dok je bio na celu Policije
Bogoljub je nas Cacanin koji nije hteo da igra kako sns igra !
Kada su aduti ispušene lule poraz je neminovan. Veći utisak su mi ostavili „nezadovoljni mirni građani“ koji nogama, rukama, motkama, štangama, topovskim udarima jako mirno tuku policajce koji stoje i ne kreću na njih 12 minuta. U svojoj paćeničkoj mržnji izgubili ste vid, sluh i razum.
Bogoljub Zivkovic vazda posten i dobar covek bio, kuca ti pevala !
Ivanjica je uz tebe
Nisam siguran za dotičnog.
Bagra iz cara dusana, gde su dileri kamiodzije iz mup ča
Bogoljub muzao dok je mogao
Što ovo nije rekao pre godinu dana…nego diškao u dobijenom stanu u Beogradu…prebacio i ženu. A napunio 55 pa logično da ide u penziju. Sad kao strina kuka. Dok si u Kraljevu gušio opoziciju bilo ti dobro uz Tehnograd da drpaš. Pokrij se po ušima i idi u selo kod Ivanjice i ćuti. Ostao ti stan od 100 kvadrata koji si renovirao državnim parama, ostavi dečaku koji je izgleda povukao na nekog pretka.
Ne trebaju nama protesti da znamo sta i kako radi policija. Kao da smo i imali neko poverenje u vas. Dajte budite realni i elementarno posteni. Dok se kriminalci setaju slobodno, ulazu novac u gradjevinu i druge poslove, okupljaju na poznatim mestima, vas ne mozemo ni videti na ulici. Nemojte nas zamajavati, kriminalci su u ofanzivi ohrabreni vasim neradom, a obican gradjanin ne sme da stiti svoj zivot, zivot svojih najmilijih i svoju imovinu.
Budući ministar policije je Nemanja Šarović.
Nemojte samo Nemanju predstavljati kao nekog opozicionara. Taj se iz istog radikalskog legla ispilio. To sto se on radi je vise licni obracun sa Vucicem, ali kao takav je koristan. Medjutim nemojte mu to pisati u zasluge. Njega samo treba iskoristiti kao nekog ko ima nagon za osvetom prema Vucicu i ostalima.
Ne verujte ovakvima ni kad se Bogu mole. Ovo je vreme kada se treba preporuciti onima koji dolaze, mnogi to osecaju i sada je trenutak da se toboze distanciraju. Nisu znali ko je Vucic? Castan covek vrlo brzo i lako zna gde mu nije mesto. Nemojte olako aplaudirati. Treba pamtiti i znati ko je gde bi i sta je radio. Jedino sistem koji pamti vodi ka ozdravljenju inace ce se sve ponavljati i jos gore.
Kade ti zapeva kukavica pod prozorom onda je čuješ, pre toga retko. Zbog sina se oglasio. Da nije bio poslušnik i potrčko direktora policije M Veljovića ne bi ni dogurao do generala. Vredan je bio al to se i očekuje od svakog mladog i savesnog čoveka.posavetovao bih ga (ako imam prava) da se manje eksponira u javnosti a više u nevladinim asocijacijama. svaka mu čast na vaspitanju sina. Za momka je bolna epizoda ali veliki životni slučaj.
Krajem devedesetih je u Ivanjici tukao omladince iz Otpora.
Svi oni treba da odu na dobos a ovaj rezim traje vec 13 godina gde si bio zadnjih 10 godina rodjace .Glavu dole i cekao penziju .Ja bih se pozabavio vasim penzijama prejake su za ono sto ste radili .Morace korekcija i vama i vojsci .