Protest protiv policijskog nasilja
Kako je i najavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić da mu se u glavi poslednjih dana vrzmaju loše misli, tako se i ostvarilo. Danima već režimski mediji, a pre svih TV Informer, kao i naprednjački državni funkcioneri, pre svih predsednica Narodne Skupštine Ana Brnabić, vrše medijsku pripremu za prekomernu upotrebu sile koju će policija preduzeti protiv studenata i građana na protestnim okupljanjima.
Policijski službenik za koga se smatra da je izdao naređenje za primenu prekomerne sile u Novom Sadu
Građani se u tim medijskim hajkama, snimcima i izjavama zatrpavaju primerima kako policije nekih zemalja (SAD, Nemačke, Francuske …) u situacijama potpuno nepovezanim sa studentskim protestima u Srbiji, primenjuju silu, mlate građane pendrecima, bacaju suzavac, upotrebljavaju vodene topove …. i pitaju se zašto to isto ne radi policija u Srbiji prema studentima.
Posledice policijske upotrebe biber spreja protiv studenata i građana u Novom Sadu bile su očigledne
Niko od režimlija ne postavlja pitanje zašto je prethodni konkurs za nove članove Saveta REM-a neslavno propao i zašto vlast mesecima razvlači sa raspisivanjem novog konkursa. Kada bi vlast radila svoj posao, kada bi predsednica Narodne Skupštine radila svoj posao, ne bi morali studenti da naprave blokadu RTS-a sa zahtevom da se ili raspiše konkurs za REM ili da se zatvori javni servis, koji se svojom programskom politikom potpuno otuđio od građana i javnog interesa i pretvorio u još jedan režimski medij u Srbiji.
Novosađani su skandiranjem pozivali policiju da odbije naređenje za upotrebu prekomerne sile
I sad su krivi i nerazumni studenti koji drže blokadu 14 dana, a nije kriva i nerazumna vlast koja je mogla već isto veče ili ujutru kada je protest studenata počeo u 22:00 uveče, da izađe sa saopštenjem da se zahtev prihvata i da se novi konkurs za REM raspijuje.
Ne, blokada je morala da traje 14 dana i noći, dok se vlast nije dozvala pameti i konačno pristala da ispravi bruku koju je napravila sa REM-om.
A danas smo dobili još jedan drastičan primer neodgovornosti i nesposobnosti aktuelne vlasti u Srbiji. U nameri da pošto-poto uvede dekana DIF-a u Novom Sadu u njegovu kancelariju na fakultetu, vlast je policiji izdala naredbu da pendrecima, štitovima i primenom prekomerne sile nasrne na studente koji danima brane integritet svog fakulteta i građane koji su došli da ih podrže.
I tako smo dobili sliku već viđenu nedavno u Srbiji u vreme vlasti Slobodana Miloševića. I svi znamo kako se ta vlast završila, kao što i svi znamo kako će i ova trenutna vlast u Srbiji završiti.
Cela Srbija danas je bila šokirana snimcima iz Novog Sada koji su svedočili o tome kako policija naoružana do zuba, napada goloruke studente i građane. Osim te tužne i sramne situacije još je tužnija i sramnija izjava ministra policije Ivice Dačića, da su zapravo policajci bili ti koji su danas napadnuti. Od čoveka koji se politički kalio uz Slobodana Miloševića, verovatno se pametnija izjava nije ni mogla očekivati.
Večeras su stoga i Čačani ponovo izašli pred zgradu Policijske uprave u Čačku da protestuju, da kažu da su solidarni sa studentima i građanima Novog Sada nad kojima se danas dogodio policijski teror.
Na ulaznim vratima Policijske uprave građani su ostavili svoje poruke:

_____________________________________________________________






































Predsednik opštine Ivanjica je 2012. primljen u komunalno preduzeće na nelegalan način. Sada je predsednik opštine. Priča o gradnji bazena, navodno obećava da će fabriku „Proleter“ kupiti novi vlasnik, čestita Vaskrs samo da bi sačuvao fotelju. Posle pada ove vlasti ni na biro mu dozvoliti da se prijavi.
Srbija treba da se se ponosi što ima Šešelja,Vučića,Brnabića i Informer.
SNS = Mafija !