Nakon nesreće u eksploziji u fabrici „Milan Blagojević-Namenska“ u Lučanima 2017. godine, prilikom koje su poginuli radnici Milojko Ignjatović i Milomir Milivojević i posle četiri godine suđenja, dva rukovodioca fabrike osuđeni su na po tri godine zatvora zbog teškog dela protiv opšte sigurnosti.
Sramna presuda za nesreću u Lučanima: Lončarević oslobođen, Stojiću smanjena kazna
U ponovljenom postupku za nesreću u fabrici „Milan Blagojević – Namenska“ koja se desila 2017. godine, jedan od tadašnjih rukovodilaca Vladimir Lončarević oslobođen je, a drugom – Tomu Stojiću, smanjena je kazna na dve godine zatvora.
Apelacioni sud u Kragujevcu oborio je prvostepenu presudu kojom su osuđena dvojica tadašnjih rukovodilaca, Vladimir Lončarević i Tomo Stojić, dok je prvooptuženi Radoš Milovanović preminuo pre tri godine.
Predmet je zatim vraćen na ponovno suđenje i danas je u Kragujevcu doneta drugostepena presuda.
„Zakleo sam se sinu da ga neću prodati“
Porodica jednog od poginulog radnika Milomira Milivojevića od nesreće 2017. godine vodi borbu da dođe do pravde.
Sve te godine otkad traje suđenje za njih je vrlo traumatično, stalno se otvaraju nove rane, a ostalo je upamćeno da su na jednom od ročišta dovedeni radnici iz „Namenske“ da podrže sada već preminulog direktora.
„Želim da vam se zahvalim svima što ste danas došli da me podržite. Hvala vam. I u ovoj mojoj dosadašnjoj borbi koja traje sedam godina sam bio sam, samo sa svojom porodicom. I skoro svi su protiv mene, celo mesto, sve kolege, cela fabrika. Preživljavali smo Golgotu, ali nas je Bog sačuvao. Došli smo dokle smo došli, i nadam se, i verujem, uz podršku dobrih ljudi, studenata i svih vas da ću… Da ću uspeti u ovoj mojoj borbi, da izguram do kraja, da ću ono što sam se zakleo svom mrtvom sinu, da ga neću prodati, da ću… Kad ga nisam uspeo da sačuvam i da ga spasim, da ću se boriti do smrti dok budem mogao da hodam i boriću se“, rekao je jednom prilikom otac Milivojevića.
Milovan je kroz suze govorio i da je bio prisutan kada se desila nesreća i gledao je stradanje svog sina.
„U ovoj našoj državi, pravnoj državi, kako mi je predsednik rekao, ja nisam mogao 7,5 godina da dokažem istinu i pravdu, nažalost. Ali se sada nadam i verujem, uz vašu pomoć i uz pomoć Gospoda Boga, da će se konačno ovaj sud imati razumevanja i da će doneti pravednu odluku“, rekao je tada ovaj otac.
„Nije modna pista“
A taj isti predsednik, Aleksandar Vučić, izjavio je u jednom susretu sa Milovanom Milivojevićem da njegov sin „nije radio na modnoj pisti“, što je izazvalo reakcije u javnosti.
Danas je u Kragujevcu doneta blaža presuda nego u prvostepenom postupku…



































Većeg suda i pravednijeg od Božijeg nema,zato ko god misli da pobegne od ovog suda od onog sigurno neće!Kad tad dođe na naplatu.
Sve izrežirano od najkorumpiranijeg sudstva u Evropi,Porodico Milivojević uz vas svo vreme je deo naroda koji se ne prodaje,ovo je privatna državica manjine..
Faraon sada gori u paklu,isto će goreti svi koji su učestvovali u ovoj farsi
Kakva je to presuda,kada pogine preko 20 lica i u napred se zna presuda,one koje podkupe sa zaposlenjem,stanom oni ne gone krivce a ko se ne prodaje,želi istinu,pravdu,oni ga osude,ono sramno okupljanje ispred suda je katastrofa,Ivanjički sud je kao zgrada lepo sređena,a iz suda su mnogi zreli za robiju
Podrška za porodicu. Sve će doći na naplatu, sve Gospod rešava!!!
To je vucicevo sudstvo,u sve pore je usao,ktiminalizovao ceo drzavni sistem.
Unistio je sve vrednosti,kriminalci su postali bizmosmeni,a gakultetski obrazovani ljudi postali nepismeni
Podrška porodici. Srbija nije drzava. Sramota me gde živim. Po.erem se po sred Srbije. I sud i narod i vlast..sve je trulo i pokvareno. Ožeži Gospode..
U ovoj državi pravdu nikada nećeš dočekati, trebao si da kupiš xxxxxx i da sam presudiš onoj džukeli direktoru Milovanoviću, ovako ti ostaje da veruješ u neku nebesku pravdu. Da si onda osvetio sina do sad bi već izašao iz zatvora.
Podrska porodici A TI SOFIJA AKO TE JE SRAMOTA GDE ZIVIS IDI IZ SRBIJE SRAM TE BILO SOFIJA ZA TAKAV KOMENTAR
Podrska porodici A TI SOFIJA AKO TE JE SRAMOTA GDE ZIVIS IDI IZ SRBIJE SRAM TE BILO SOFIJA ZA TAKAV KOMENTAR
Dottakli smo dno.
Sramim se reći da živim u Srbiji…
Ја се само уздам у божију правду,у овоземаљску сам мноштво пута увидео да судије пресуђују по политичкој,родбинској линији…Само се надам да ће сваког судију стићи божија правда.
Mnogi pošteni građani isto delimo tvoje Sofija mišljenje,jel je dogorelo do nokata,a ovaj Cole ne vidi dalje od nosa,on gleda rts,pink,čita informer,kurir…
Podrska porodici
Korumpirano sudstvo.
Ovaj covek treba da se kandiduje u Luanima, i da pobedi ovu mafiju i da im onda on sudi. Nema druge
Cole, rodjak, ajde ti lepo po jedan sendvič od prošle godine. Onda uključiš lepo Pink i gledaš one sline od Mitrovića i Gvozdena zvanog Prava Slina. Ima da se usereš od sreće po sred Srbije.