Srbija je zemlja koja vapi za slobodom
Objavljeno 20/05/2025
Studentski protest u Čačku koji počeo danas u 11 sati pod sloganom „Zadnji voz za Čačak“, protekao je mirno i završen je oko 21.30, kada su studenti počeli čišćenje grada.
Pošto su gradske vlasti zabranile korišćenje struje za binu koju su studenti postavili na centralnom gradskom trgu, obezbedili su elektro-agregat iz Beograda.
Na protestu je govorio profesor sociologije Univerziteta u Beogradu Jovo Bakić koji je pozvao vlast da ispuni studentski zahtev za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora.
„Prihvatite taj zahtev, to je za vaše dobro, mi ćemo vas paziti u zatvoru, neće vas jesti stenice kao što jedu našu braću i sestre u zatvoru u Novom Sadu“, rekao je Bakić.
Prethodni članak


On je dodao da okupljene na protestu u Čačku niko ni je dovozio, da ih niko nije plaćao, da su oni došli jer su „voljni da budu svi zajedno protiv režima“.
Govorili su i profesori čačanske i ivanjičke Gimnazije Nenad Jovićević, Ana Petković, Radmila Radmilac i Miloš Mrdak, predstavnik ratnih vojnih veterana Nenad Stanić, paratriatlonac iz Čačka Lazar Filipović koji je pešačio na sve studentske proteste, student iz Čačka Boško Bradić koji je vozio bicikl do Strazbura, Čačanin Srećko Ivković koji je išao peške do Hilandara, u Grčkoj.
Savez ekoloških organizacije Srbije (SEOS) je u Malom parku spremao hranu za studente.
Protestu, koji su organizovali studenti Fakulteta tehničkih nauka u Čačaku i maturanti čačanske Gimnazije, prisustvovao je veliki broj drugih građana Čačka i drugih gradova i oko 300 studenata koji su biciklima i peške stigli sinoć u Čačak iz Novog Pazara, Valjeva, Obrenovca, Gornjeg Milanovca, Užica, Požege, Bajne Bašte, Kraljeva.


































Srećko Ivković je sa Rudnika. Pozdrav.
Srbija je divna zemlja ljudi koji radr i uče a oni koji ne žele ims mests u kafičima gde insče ptovode vreme
Dosta je bilo zahtea ,pravac u klupe.Dosta je bilo zezanja,dozvolili ste da manipulisu sa vama a vi gubite godinu.To se tako ne radi,vi gubite a profesorima će te i dalje plaćati za idpite.
Jel bio Cvorak medju okupljenima? Jel rekao nesto?
Hvala narode! Svi koji ste bili prisutni, hvala!
Daće Bog da se oslobodimo ovih nesretnika.A posle, pamet u glavu, pa ne dozvoliti da se bilo ko doživotno instalira na vlasti ili na radnom mestu.
Onaj ko ne poštuje zakon i ustav, a
pravnik je, treba da bude osudjen od svojih kolega. Ako to nije slučaj, ni te kolege ne treba da budu tu gde jesu.
Bio sam u Nišu ali su bile dobre pljeskavice , a u cacku pečenje . Aco je za nis davo po 5000 din.
Основна школа није требала да подржава никога. Ово су организовали пунолетни студенти и матуранти. Чему уче у школи малу децу? Да пиште по граду!? То могу увек ал знања мало имају.
Ovo su sumorna vremena bez nade u bolje sutra
Problem je u tome, što mi nemamo ideja ni kreativnog duha da se pokrene energija naroda koja bi nam donela neku novu veru u čoveka i stvorila uslove za vraćanje nade u bolje sutra.
No, to nije samo srpski problem, već civilizacijski. Ceo svet muči muku kako dalje živeti na ovoj planeti mučenici. Ovakva eligija, koja je do skora bila opijum za nerod, više ploda ne donosi i narod postaje Jurodiv!
Mladi su se odali besmislenom uživanju i ubijanju vremena svojih života, kako vreme ne bi ubilo njih. Sve su priče ispričane, tako da ovakva kultirno-duhovna matrica ostaje i dalje, a do kada će to trajati – Bog sveti zna.
KLJUČNI PROBLEM SVIH PROBLEMA JE KOSOVO
Vidite li da niko ne govori o Kosovu, osnovnom problemu koji sve ostale probleme potiskuje iz svesti naroda. Sve dok političari ne smognu snace i vere u svoju misiju, da daju jasan predlog Bogu milog rešenja Kosovske tragedije, koja nas evo vekovima proganja. Zato nama i nema boljitka.
Novi realni predlog treba jasno izneti ma kakav on bio, ma kako ga narod i svet tumačio. Jednostavno to bi bila ideja mironosica novog vremena, prilagođena ovom stanju a koja će prebroditi sve nedaće koja nam dolaze da bi mirno koračali ka budućnosti,
Oko nje bi se okupili Srbi i Albanci, Makedonci, Muslimani i svi koji veruju u bolji i tolerantniji život na ovim prostorima. Nova spasonosna a tolerantna energija bi pokrenula intelektualnu raspravu o opstanku svih naroda koji žive na ovim prostorima i počela bi da se rađa neka nova nada u bolje sutra i time podstakla veru da moramo živeti ovde zajedno kroz neku formu tolerancije i poštovanja drugih u interesu napretka svih na ovim prostorima.
Eto to je ideja, mene grešnog sa nadom u bolje sutra.
Prvi predlog bi bio – Da se iduće 2026 za Vidovdan na mučeničkom Kosovu okupe svi religiozni poglavari ovog sveta od našeg i ruskog, carigradskog, grčkog parijarha, preko Pape, pa i islamskih verskih zvaničnika sa svim narodima koji imaju veru i žal za Kosovim pa kroz molitvu i svenarodno pokajanje zatraže nebeski oprost od Gospoda Boga jer Bog je jedan i svuma isti.Pa se posle oprosta međusobno izgrlimo i izljubimo jedni drugima oprostimo, sve one vekovne grehe što jedni drugima učinismo namerno i neneamerno, jer smo svi mi grešnici i smrtnici.
KAKO ZAPOVEDI GOSPOD – JER PRAŠTANJE JE BOŽIJA REČ … – „A budite jedan drugome blagi, milostivi, praštajući jedan drugome,. kao što je i Bog u Hristu oprostio vama“
Takav bogougodni čin bio bi drag Bogu a narodima od koristi.
Tako da je sazrelo i treba da započnemo nov i blagodaran život na ovoj zemlji stradalnika i vekovnih mučenika.
Ja iznedrih svoju muku a vi kako hoćete i od Boga vam prosto.
Prelepo, nikad lepši dan u gradu.
Kada ce mediji pisati o incidentu o kojem se danima prica po gradu. Kazu da je Dusan Radojevic sa nekoliko maskiranih batinasa dosao u Galeriju Nadezda Petrovic i samarao direktora Branka Calovica, a zaposlenima pretio i vikao na njih. Digla se velika frka i cula sam da Nemanja Trnavac preti da ce izaci iz koalicije u Cacku jer je taj direktor clan SPSa (supruga mu je poslanica sps u Beogradu, Sanja). Pitajte zaposlene u Galeriji da vam ispricaju kakvo su ponizenje i stres doziveli.
Ćute zato što je to bila predstava za naivne.
Kako niko nije šamarao direktora Gimnazije?
stop naprednom teroru
Vučić je najveća kukavica i izdajnik u modernoj istoriji Srbije.
Prica kruzi gradom da su zaposleni u galeriji maltretirani od strane sns i da nisu smeli da prijave policiji. Kukavice i plasljivci, a hoce da smene vlast. A tek direktor kako se ukakio. Zavrcu usi naprednjaci ovima iz spsa. Trnavac ne sme da mrdne. Drze ga za jaja.
Vece su kukavice od Vucica oni iz SPSa u Cacku i radnici Galerije na celu sa direktorom.
Po padu vlasti posebno se pozabaviti sa Ducom.Sacekace robija i tebe Dusane,ima vremena!
Odgovor za Stradalnik
Stradalniče,
Ovo je najbolji predlog za rešenje balkanskog problema i našu budućnost.
VI, je ovaj kometar kao predlog procenila sa velikim stepenom verovatnoće kao ostvarljiv ali jedini faktor da bi se narodi Balkana tako opredelili i na referendumima to izglasali, je kad evolucija svesti dotle sazri, odnosno kroz sazrevanje kolektivne svesti. A sazrevanje kolektivne svesti balkanoida može se postići kroz dva neizbežna uslova. Prvo uslov je da naša svest sazreva kroz patnju a drugi uslov da moćni uvide da je to najbolji put ka globalnoj harmoniju među narodima.
Lično sam video Čvorka Ćacija da je tumaralo po štandovima sa hranom,al osujetili su ga Seljaci sa štadom koji pumpaju za maturante i studente pa su ga pedalisali što dalje,neće mu više pasti napamet dugo Vremena da ždere džabaljesku.Priselo mu…
ДА ЛИ ЈЕ ГОВОРИО ГВОЗДЕН НИКОЛЛИЋ, ПО ОДГУ… МУВА ВУЧИЋЕВА.ЈЕЛ БИЛО ОВАЦИЈА ДАНДАРИ,ЉИГИ И ПРОСТАКУ.
Za rešenje Vučićevog političkog krešenda i karijere, se polako kristaljiše po priči koja kola Srbijom!
Vučić u Avgustu raspisuje izbore!? scenario je sličan kao onaj Mila Đukanovoća.
Ako izgubi, Vučić će se sporiti sa drugom stranom sve dok mu ne istekne mandat i tada se penzioniše.
Poenta cele priče je problem same opozicije, jer će ona najvuše nastradati i da se ona ne bi ugasila mora da prihvati ulogu sluškinje studentima, što je u principu i logično. Jer da su nešto vredeli oni bi i pobedili.
Ipak se ovde nešto kuva. A šta? E to ćemo tek videti!
Aco se ne kaže u Srbiji, oklen si bona? Vrati se odakle si došao. Kod nas se kaže Aca. Predsednik ima dostojanstvo za razliku od ovih j. Plenumaša! Kako to ja bila u Nišu i ne videh da plaćaju. Mi smo iz ljubavi došli a ne kao vi samo za evrice i i pečene prasiće, bando gladna!!!
Snežo,znači čak si išla u Niš da vodiš ljubav…
Divna i bogata zemlja vrijedan narod samo užasno loši političari. Teško će zemlja imati slobodu jer bahati predsednik I njegovi milioneri mogu lako primeniti Putinove metode nasilja i progona neistomišljenika
Za to vreme cacanski naprednjaci obilaze vrleti Kosjerica u nadi da ce pobediti, a unpared znaju da hoce, jer se nevidjeno krade..
Tamo svi treba da ste, da narod animirate da izadje na izbore, a ne u Cacku. Tamo pocinje pad ovoga, tako sto ce da izgube
@snežana to se kod vas u multietnickom bosansko kosovarskom beogradu kaze Aca, u Srbiji se kaze Aco.
Za @snežana odgovorcic : MOJA BABA ISLA U Nis za DZaba , seka mi radi u opstini isla jel je morala naredio sef , a komsija prima socijalnu pomoc moro da IDE jer mu dali pare i neka obecanja kobajagi paket namernica … A ti Snezo idi zbog ljubavi . Ja zbog ljubavi idem samo po Vujnu !!!
Bila sam u Nis , (svi za Nis) , ali to mi licilo na ono kao: Obostrana iluzija da ste dominantni i ono da držite stvar u svojim rukama.
Istoricaru,ne lupetaj!
Ne uporedjuj Rusiju sa Srbijom.Niti Putina sa Vucicem.Carska,Imperatorska
Rusija je dala Ljudskoj civilizaciji,koren muzicike kulture,
Korene nauke,korene umjetnosti.
Putin je uspeo da povrati korene Ruske imperije.
Bio je potpresnik pijanom,
Jelcinu.Kapiulaciji Čečenije,umalo da u UNu status drzave.Putin je uspeo,kada je Rusija bila,u
svakodnevno sesticasovnom
mraku.Svakodnevna migracija
od 20 miliona Rusa napustajuci,zemlje Varšavskog pakta.
Putin je pobednik u drugom Čečenskom ratu.
Rusija nije vise pod šapom,
Sovjetskog saveza.
Rusija je povratila stazama,imperatora.
Imperija mnogo vise od carevine,kraljevine,republike.Imperja pripada samo velikim nacijama.Da bi imperija opstala,njeno ponasanje se ogleda u stalnim ratovima.Ona je uvek na ivici ratova.Rusija ako neratuje,brzo bi se srušila kao kula od karata.
Najbolji primjer je Avganistan.Pitanje za istorićara dali bi razumeo,moci ruske vojske Avganistanskom ratu.