Srpski radikali nekad i sad
Problem aktuelne vlasti u Srbiji nije u tome što, uprkos svemu, još uvek postoje neki slobodni i režimu nepodobni mediji zbog kojih se predsednik države lično nervira svakog bogovetnog dana. Kao da mu nije dovoljno sve ostale muke da se održi na vlasti, kao da ga ne buše i spolja i iznutra, kao da opozicija i izrodi u sopstvenoj stranci nisu dovoljni nego se tu nakačili i neki „novinarčići“ koji svakog dana kopaju po prljavom vešu vlasti pa se neprijatan miris širi okolo, umesto da se i veš i smrad gurnu pod tepih.
Problem nije dakle sve ovo što smo nabrojali, problem je što je ovo 21. vek, sa novim medijima i njihovim funkcionisanjem.
E da su ostali oni klasični mediji radio, TV i novine sve bi bilo lako.
Radio emitovao, prošlo to kroz etar i ko čuo, ko ne čuo. Već sutra idu neke nove vesti a do kraja sedmice one sa početka te nedelje već su pale u teški zaborav.
Slično je i sa televizijom, samo što ona ima malo veći auditorijum.
Sa novinama je najlakše, pa ko se još seća šta je bilo objavljeno juče ili prekjuče, ko još čuva stare novine ili ide u biblioteku da potraži neki strai broj i čik da se seti u kom broju novina je to nešto pročitao.
Sad je druga priča. Sad je 21. vek i Internet mediji. Dovoljno je da klikneš jednom-dvaput i eto podsećanja šta je ko rekao pre godinu, pet, deset godina.
Tako je i u uvodniku TV dnevnika na Novoj S, pre nekoliko večeri urednik Goran Dimitrijević podsetio srpske radikale šta su govorili pre nekoliko godina, a šta rade sad kao vlast.
– Da je neko onda krajem 2000. godine, rekao tadašnjim radikalima, kada vi opet budete bili na vlasti, ono što NATO nije potpuno srušio u centru Beograda, dorušićete vi, da biste raščistili parcelu i poklonili je zetu američkog predsednika za njegov privatni biznis. Školovanu decu svoje zemlje Srbije nazivaćete nacistima, prodavaćete municiju ratnim neprijateljima Rusije, udvaraćete se francuskom predsedniku, od čije zemlje kupujete vojne avione, prisiljavaćete sopstvene poljoprivrednike da prodaju zemlju stranoj rudarskoj korporaciji i teraćete ih da se isele. Verovatno bi tadašnji radikali poželeli odmah da spale lažljivog podlaca koji to tvrdi. Ali evo nas pri kraju 2025.
Počinje dnevnik.






































Vucica su regrutovali tokom 2007. godine prilikom poseta njegovom mentoru koji se nalazio u Hagu. Smatrali su ga za pohlepnu agresivnu kukavicu ali nisu racunali da ce imati megalomanske fiks ideje, pa pored toga sto mi imamo probleme, imaju ih oni.
Madura su oteli i uhapsili zbog mesanja u izbore 2020. godine prilikom elektronskog glasanja, a slicno je radila i jedna kompanija iz Beograda, po narudzbi zainteresovane strane iz SAD.
Tramp je imao vaznije stvari od Srbije jer je njegova pozicija u SAD ipak ugrozena, ali Vucic je u kratkom roku napravio dve greske zbog kojih je skrenuo paznju na Srbiju, a Tramp je osvetoljubiv.
I sad, uvozimo gas iz Rusije, i imacemo carine od 500%. 100% je dovoljno da se onemoguci trgovina, a 500% ukazuje na emotivnu stranu postupka. Kada se na to doda i situacija sa NIS-om, onda je sve jasno.