Užički srednjoškolci odali poštu žrtvama u „Ribnikaru“, Maloj Duboni i Orašju
Užičke srednje škole su, na inicijativu Ekonomske škole u tom gradu, recitalom ,,U ime ljubavi i mladosti“ obeležile Nedelju sećanja i solidarnosti, posvećenu nevino stradalim žrtvama u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ u Beogradu, Malom Orašju i Duboni.

Foto: Nenad Kovačević
U programu, koji je priređen u toj školi, učestvovali su recitatori – Anđela Ivić (Ekonomska škola), Naja Hadžavdić (Medicinska škola), Jovan Gogić (Užička gimnazija), Strahinja Beriša i Anđela Radić (Tehnička škola), Petar Joksović (Muzička škola „Vojislav Lale Stefanović“, Andrijana Ristović, Rajna Ilić i Teodora Jovanović (Tehnička škola ,,Radoje Ljubičić“.
Za muzički program bili su zaduženi – učenik Medicinske škole Andrija Jovanović i učenice Muzičke škole – violinistkinje Sanja Panić i Milica Marjanović, kao i pijanistkinja Ivana Vesović, dok su voditelji programa bili Dušan Backović i Iva Čubraković iz Ekonomske škole.
Gordana Šmakić, direktorka Ekonomske škole, istakla je da je cilj tog recitala „sećanje i zajedništvo“.
– Odajemo poštovanje svim žrtvama iz Osnovne škole „Vladislav Ribnikar“ iz Beograda, Malog Orašja i Dubone. Centralna tema recitala je ljubav, koja jeste smisao naših života. Drago nam je što su se u našu inicijativu uključile sve užičke srednje škole – kazala je direktorka.
________________________________________________________






































A mali kreten kod kuće u stanu i dolazi mu nastavnica da ga uči.Jel to današnja okupirana Srbije,.