Prethodni članak
Deponija u Kraljevu ponovo gori
Povodom trenutne situacije na kraljevačkoj deponiji saopštenjem za javnost oglasio se Gradski odbor Demokratske stranke.
Kraljevačka deponija ponovo gori, iako od prethodnog požara nije prošlo ni godinu dana. Građani opet udišu otrovan vazduh zahvaljujući nestručnoj i korumpiranoj vlasti. Ovo zagađenje se može jasno videti iz svih kraljevačkih naselja, pa su gradjani Kraljeva s pravom uznemireni.

Mi iz Demokratske stranke se pitamo kakav vazduh udišu gradjani, a da nisu ni svesni jer zvaničnih vesti o kvalitetu vazduha u gradu nema. Institucije ne rade svoj posao, inspekcija ne radi svoj posao, za sve važi čuveno „pa šta“.

Tako se odnose i prema problemu sanitarne deponije. Dugoročno rešenja se čeka godinama i očigledno će morati da ga nadje neka nova vlast , ova je zadovoljna trošenjem budžetskog novca u privatne svrhe i rešavanjem lične egzistencije funkcionera.

Očekujemo od nadležnih institucija da umesto stranačkih interesa povedu računa o interesu građana i predlože konkretne mere za rešavanje problema koji dugoročno ugrožava zdravlje svih stanovnika našeg grada.
Zahtevamo od lokalnih vlasti i vladajuće Srpske napredne stranke hitnu sednicu lokalnog parlamenta na kojoj treba da se čuje izveštaj o stanju gradske deponije i predlozi mera za sanaciju ekološke katastrofe koja preti našem gradu.
_____________________________________________________






































Na Erne paljevine za još smeća i još para.