Na Rudniku zakazalo odnošenje smeća, javašluk kakav se ne pamti, putevi u nikad gorem stanju
Koliko li je samo bahato i neodgovorno ponašanje čelnika Opštine Gornji Milanovac, kada na apele i pozive meštana Rudnika da su pojedini delovi naselja zatrpani smećem ili nema nikakvog odgovora ili je odgovor neprikladan, te se navodi kako nije Opština, nego tobože mesna zajednica nadležna za komunalne probleme, pitaju se lokalni stanovnici ove gornjomilanovačke varošice.
Stanovnici dela Rudnika u šumskom naselju, prema bivšoj Šumskoj kući i kod same nekadašnje nadaleko poznate rudničke Šumske kuće, zaprepašćeni su zatečenim stanjem, jer već nekoliko nedelja, možda i meseci, komunalne službe uopšte ne funkcionišu, servis ne dolazi i sav otpad, smeće i dr. toliko su ispunili prostor na samom putu da je to postalo nepodnošljivo.
Jedan od ogorčenih meštana, višedecenijski stanovnik Rudnika, Milan Despotović, priznaje da ovoliki stepen aljkavosti, opšteg nereda i nemara ne pamti.
– Poigravanje sa nadležnostima ko je i za šta odgovoran nas se ne tiče. Mi uredno plaćamo i porez i komunalne usluge koje uključuju i odnošenje smeća a šta smo dočekali? Ovo nije ni aljkavost, ovo je jedna pogana nečistoća. Sve u Opštini Gornji Milanovac treba da je sramota. Godinama je, zbog šlepera i kamiona koji vuku drva, put prema vrhovima Rudnika takođe problem, sve je razrovano, jača kiša ili sneg i tu su hrpe odrona. Opština kao da je zaboravila deo varošice i naselja ka nekadašnjoj Šumskoj kući, to je jedna gluvonemost na brojne probleme – kritičan je Despotović, profesor fizičke kulture u penziji.
On kaže da je iza uskršnjih praznika, posebno nedeljom, mnogo Beograđana pohodilo izletišta na Rudniku, te napominje da je za to posebno zgodan prolaz prema vidikovcu Vijulj i šetališta u blizini stare Šumske kuće.
– Umesto odmora i divnih prolećnih prizora, šta su mogli videti? Nagomilano smeće. Kakve utiske ti ljudi mogu poneti sa Rudnika? – upitao je retorički Despotović.
Na drugi problem, nešto niže kod Upravne zgrade kompanije „Rudnik i flotacija Rudnik“ i prodavnice „Proleter“, ukazuje Rudničanin Milan Simović.
On naglašava da je kanalizacija bezmalo zatrpala sve na tom potezu da ljudi skoro pa ni auta ne mogu da parkiraju.
– Kanalizacija se izlila, ljudi ne mogu da parkiraju kola više, ide voda i otpad, fekalije… Pojedini su se žalili i zvali, nema odgovora.
– Zvali smo i sanitarne inspektore ali ne vredi. Šta oni kažu? Rekli su da tu ne postoji kanalizacija! Bože sačuvaj! To je kanalizacija preko 50 i više godina stara. I ranije se izlivalo i pravilo probleme, ali je ovo najnovije oglušavanje na naše nevolje i neozbiljno i neodgovorno. Sveopšta nebriga – nadovezao se drugi sagovornik, stanovnik u Miše Mihajlovića ulici, gde je i prodavnica „Proleter“, koji je hteo da ostane anoniman.
Foto: Milan Despotović, Milan Simović
__________________________________________________________






































Nosio sam kovceg kroz grad, svirao posmrtni mars… ako treba nosicu i kante sa smecem da ocistimo Rudnik! Ja sam bibsi fudbaler Rudara! Igrao za 20 DM po utaknici! Mogao sam da uzmem i malo vise 🙂
Milanovčani, debili i gde nebili vidite li ovo ?
Polako, polako…. Sad ja preuzimam. Zvacu Samira i Mirzu, oni su strucnjaci za trtrapak a ja za folije, ima da natovarimo kamion ocas posla, svracamo u 555 na prasetinu ( Mirza ce janjetinu) pa idemo kod Puća Ajlanda na pivo, da zalijemo tocenim. Samir placa ima vise para, meni Nela rekla nema nista do kraja meseca, jbg svadba za vikend mor da kupim odelo i kravatu sifonjerku.
Sa kontejnerom pred vrata komunalnog…