Novi super radar stiže i u Čačak, evo gde će biti namešten
Novi stacionarni super radari, postavljeni su pored puteva širom Srbije, a od danas su već pušteni u rad.
Vozači će od danas morati da budu na dodatnom oprezu, budući da će u suprotnom dobijati kazne za brzu vožnju, nevezivanje pojasa, korišćenje telefona… I to sve bez zaustavljanja od strane saobraćajne policije.
Ovi novi super radari imaju mogućnosti koje do sada nisu postojale u Srbiji:
– praćenje trenutne i prosečne brzine duž čitavih deonica,
– detekciju ekstremnih prekoračenja brzine,
– prepoznavanje registarskih oznaka u svim vremenskim uslovima,
– automatsku kategorizaciju opasnih manevara i ponašanja vozača,
– slanje hitnih upozorenja nadležnim službama MUP-a Srbije.
Reč je o potpunoj digitalnoj transformaciji kontrole saobraćaja – sistemu koji više ne reaguje naknadno, već preventivno i u realnom vremenu, što ga svrstava uz bok najmodernijim evropskim rešenjima.
Gde će biti postavljeni super radari?
Uvidom u zvaničnu dokumentaciju, Direktno potvrđuje da se prvi super radari postavljaju na sledećim državnim putevima i kritičnim deonicama:
Beograd i okolina
– Ostružnica – Umka (državni put IB 26)
– Batajnica – Dobanovci (put 319)
– Beograd – Čenta – Kovilovo (put IB 13)
– Orlovača – Ripanj (put IB 22)
– Meljak – Stepojevac (put IB 22)
Centralna Srbija
– Batočina – Kragujevac (put IB 24)
– Trbušani – Čačak (put IIA 179)
Zapadna Srbija
– Užice – Gorjani (put IB 23)
– Šabac – Lojanice (put IB 21)
Vojvodina
– Pančevo – Vatin (put IB 10)
– Pančevo – gradska deonica
– Melenci – Zrenjanin (put IB 13)
– Sombor – Kljajićevo (put IB 15)
– Odžaci – Ratkovo (put IIA 111)
Južna Srbija
– Raška – Novi Pazar (ulica Save Kovačevića)
– Kraljevo – Novi Pazar, deonica Varevo (put IB 22)
Kolike su kazneU slučaju nevezivanja sigurnosnog pojasa sledi kazna u iznosi od 10.000 dinara. Korišćenje mobilnog telefona tokom vožnje (bez „hands-free“) – kazna iznosi 10.000 dinara, a ako se plati u roku od 8 dana često je polovina iznosa 5.000 dinara. Korišćenje mobilnog telefona tokom vožnje (bez „hands-free“) – kazna iznosi 10.000 dinara, a ako se plati u roku od 8 dana često je polovina iznosa 5.000 dinara. Prekoračenje brzine u naseljenim mestima:do 10 km/h preko dozvoljene: ~3.000 dinara 11–20 km/h preko: ~5.000 dinara 21–40 km/h preko: ~10.000 dinara 51–70 km/h: 20.000 – 40.000 din ili zatvor do 30 dana preko 70 km/h: 100.000 -120.000 din ili više, uz zabranu upravljanja vozilom, pa čak i kaznu zatvora |



































Ma da svi problemi u državi su rešeni sada su na redu super radari jer nije policija dovoljno efikaska sa punjenjem budzeta.Fali za ekspo pa otimaj.
A sto ti neko otme ako prekoracis brzinu, dozvoljenu, ako ubijes nekog zbog prekoracenja onda ce opet expo biti kriv, sramota
Kako bese kazna 6000 za voznju bez tablica, tj sa tablicama na pogresnom mestu. Moje su u gepeku spale zbog magle.
Pa koje rešijo da divjla u vožnji da nepoštuje propise za njega nema zakona sačuvaj me bože manijaka na putevima nemaju kućni red kakoće da budu drugači u saobraćaju žalosno
Prvo…
Nauči srpski jezik i pravopis pa onda komentariši.
Drugo….
Budi iskren prema sebi koliko puta si prekoračio brzinu tesno gde je besmisleno voziti 50?
Treće…
U Bosni su postavljeni ovakvi radari i u zonama „30“ ne rade ako je subota, nedelja ili vreme od 21 do 6h ujutro.
Peco da nije kazni, a i dalje su male,ne bi covek mogao izaći na ulicu. Samo da bude isti arsin za sve. Ginemo na putevima kao zečevi, a to je uzrok ljudcki faktor (brzina, tel.itd.) čist javasljuk na putevima. Čast izuzetcima!
Ма брате овај Peca 100% блокадер па му ништа не ваља.
Postuj zakon, niko nista ne otima. Samo bahati da se uvedu u red.
Jedino te ovi iz vlasti neće poslušati, al’ dobro…
kad prodje pored radara mili ,a posle divlja .pa šta.misle da ce da rese problem.ta kultura vozaca se uci od malena.
Videćemo koliko će trajati hehehe…čekić…sekira naopačke…navijači sa sprejevima,…he he he breee
Hahahahaha pa da i nema vise fotke
Hehehe,hahah šta bre nalupa?
@Komentar čitaj hemte nepismena “praćenje trenutne i prosečne brzine duž čitavih deonica,” @JAbree trajaće, ne brini
Neka se najedu gamad naprednjačka i ološi.. pljackajte svoj narod do istrebljenja.
Колика је казна ако си син Жељка Митровића и убијеш пешака на пешачком прелазу?
Normalnim odnosno savesnim vozačima radar ne treba
Pitanje je da li su sve tablice vidljive za radar i da li su skinute sa evidencije SUP-a. Opet će bahati da se bahate a običan narod da pazi. Pozdrav vozač.
Pa koje rešijo da divjla u vožnji da nepoštuje propise za njega nema zakona sačuvaj me bože manijaka na putevima nemaju kućni red kakoće da budu drugači u saobraćaju žalosno
Pa koje rešijo da divjla u vožnji da nepoštuje propise za njega nema zakona sačuvaj me bože manijaka na putevima nemaju kućni red kakoće da budu drugači u saobraćaju žalosno
Nemojte da je slučajno neko navukao džak preko njega – onda ne bi mogao da snima… Kome bi to palo na pamet – stvarno nema smisla. Samo kažem🙂
Naredio smrad da se pouni budzet da imaju odakle da kradu. Najlakše po narodu, kazne su im idealne.
Zar zbog pojedinaca koji su uvek bahato vozili vozice dalje, mi pojedinci koji retko pravimo sitne prekrsaje treba da budemo u isi kos i da placamo danak!!!
Čujem da u ovom radaru ima oko 5kg bakra.
Трбушанци су увек били класична секта, радар је само разлог више да нормалан човек не иде тамо.
Skandal Zakon…Kad ćete početi kažnjavati sa ostalim Zanimanjima…Treset Muda na Vozačima..Može vam se „DOKAD““
NE TREBA VAM PLAĆATI KAZNE..IDEMO SVI U ZATVOR..ĐABE ODMOR..HRANA..PIĆE..TV..NOVINE..ŠETNJA..A VI 🤏🐁🐁🐁🐁..JEBITE SE..
Ja bih na oznacenim mestima postavio dva tri lazna radara a nesto dalje pravi.Eto vam ideje tupavi plavci.
Ако сви буду поштовали прописе, нико неће плаћати казну. А ако већ возите под дејством алкохола, дроге, па треба да буду казне и веће…
Kako će da znate ko je kad krenu na izbore bet tablica kao u Kosijeriću i Mionici.
Treba novca za nacionalni stadion, fudbalske i košarkaške klubove, nacionalne penzije… Pa mi smo ekonomski tigar sa ekstra talentima.
Mnogo puta sam bio u Nemačkoj. Tamo pored fiksnih imate i pokretne radare na točkovima koje premeštaju sa mesta na mesto. Mnogo su efikasniji. Najčešće postave pored puta pa i u zbunu. Čas je ovde čas je onde.,nikad neznate gde vas može sačekati.
Kako se sme postaviti radar a da se ne stavi znak radarska kontrola po zakonu ne sme!!!
Nemoj neko da je stavio kesu za smece na radar ili slucajno kupio sprej da ga ofarba, to je kaznjivo zakonom, niposto to ne radite!
Sve se bojim da će tajkuni bliski vlasti da snose odgovornost. Kao na primer kum od našeg vrhovnog komandanta, koji je drogiran povredio dve žene u saobraćaju i nikom ništa
Pa naravno ovo je radar za raju.
Zna li neko tačno mesto u Trbušanima,?
Kod Mediguma u Gornjim Trbusanima
Bez brige ljudi samo malo jaca macola i to je to
Više poštovati propise.Trba prvo biti čist pred samim sobom.
Zakon nevaži za sve u Srbi. Mito će da ukine njihovu tehnologiju.
Srlja u propast cacka mecku. Obojena revolucija mu nije dosla glave. Druga sigurno hoce. Samo ovaj put nece strajkovati studenti.
U Srbiji od pamtiveka policija se sprdala sa gradjanima uvodila i donosila polovične zakone samim tim bile polovične i kazne,pa se i narod igrao mačke i miša pravio prestupe jer nije bilo skupo.Kako bre u Grčkoj 300 evra za mobilni telefon e to je kazna.
Nemoj da padne na pamet nekom da stavlja elektrošoker blizu ovoga…slučajno
Zali boze para i komentara ( ne svih) kad znas gde su usporis pa nagari.,kultura se stice od malih nogu i primerima.,
Dobar deo vozaca ravna divljem plemenu Ljudima svasta mozes dati osim pameti Akad bi se pamet kupovala na pijacu svi bi kupili svoju pamet a ne tibju Tuzma smo i luda nacijaA u Sloveniki upola manje mrtvih na milion stano nika To ke.normalam narod bio sam njihov nekada ziyelj poz daj fa dobijemo samo pameti
Narodu se ne može ugoditi. Kad nema nevolja a kad ima opet ne valja. Kod normalnog naroda dovoljni su i znači o brzini.