Pojačana kontrola policije
Od 16. do 22. juna, u 34 evropske zemlje članice organizacije ROADPOL (mreža saobraćajnih policija Evrope), biće sprovedena međunarodna akcija pojačane kontrole saobraćaja usmerena na otkrivanje prekršaja vožnje pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, saopštio je MUP na zvaničnoj Instagram stranici.
U sklopu ove akcije u petak, 20. juna, širom Evrope biće realizovan takozvani „Alcohol and Drugs Marathon“, kada će u kontroli saobraćaja 24 časa neprekidno biti angažovani svi raspoloživi alkometri, kao i uređaji za kontrolu prisustva psihoaktivnih supstanci u organizmu.
Do sad isključeno više od 20.000 vozača zbog alkohola
„Napominjemo da je u prvih pet meseci ove godine saobraćajna policija isključila iz saobraćaja više od 20.000 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola. Takođe, zadržano je 1.100 vozača zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci, a gotovo 4.000 vozača zadržano je zbog upravljanja vozilom sa više od 1,20 promila alkohola u organizmu“, navodi MUP u svom saopštenju na zvaničnoj Instagram stranici.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na građane da ne upravljaju vozilom ukoliko su konzumirali alkohol i da odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju bezbednosti saobraćaja na putevima.



































Zafalilo para. Moraju CACI da se plate
Ko će da kontroliše decu koja ugrožavaju bezbednost saobraćaja sa eloktroskuterima, nečujni su, brzi, obilaze sa desne strane, ne šljive znake. Avaj. Nisu deca odgovorna, već roditelji koji im ispunjavaju želje.
Napisite preporuku da su pojedini putevi nebezbedni i da mogu dovesti do saobracjanih nesreca. Dajte preporuku da saobracjna signalizacija azurira.Sta radi agnecija za saobracaj?Koja je realna korist od vas i vaseg „rada“? Kada bi se neki put ili njegova deonica proglasila nebezbednom zbog znacajnih ostecenja videli bi ste kako se putevi odrzavaju jer bi stvorili pritisak na one koji su nadlezni za odrzavanje kolovoza i odrona.I po tom se vidi koliko je podela vlasti i odgovornosti bitna za jednu zemlju. Ovako niko nista ne radi, a kad se nesto desi sa tragicnim posledicama onda krece slikanje, apeli, pozivanje na opreznost, izjavljivanje saucesca…
Valjda pojačana kontrola saobraćaja,a ne policije🙈😂🤪