Umesto da plaća utrošenu struju, MUP taj novac daje za naknade za suzbijanje protesta
Resorni odbor (RO) za energetiku i rudarstvo Srbija centra (SRCE) ukazao je da je na 14 mestu na listi najvećih dužnika Elektroprivrede Srbije (EPS) u 2025. godini Ministarstvo unutrašnjih poslova sa dugom od oko 2,4 miliona evra, a da je interesantno to što su za samo dva meseca, između jula i septembra udvostručena dospela dugovanja – sa 139,7 na 277 miliona dinara.
– Više je nego jasno da je na naplatu stigao račun za isplatu prekovremenog rada zaposlenih u MUP angažovanih mesecima na batinanju ogorčenih građana i studenata širom zemlje zbog katastrofalne situacije u Srbiji, pa je ponestalo novca za plaćanje potrošene struje.
RO za energetiku pita ministra Ivicu Dačića da li ga je sramota da plaća zaposlene u MUP da širom Srbije štite šljam i kriminalce koje su SNS i Aleksandar Vučić postavili kao poslednju odbranu kriminalne vlasti i da se zajednički sa njima na najbrutalniji mogući način obračunavaju sa građanima.
– A sve to pod štitom MUP plaćeno novcem novcem građana koje nemilosrdno prebijate uzduž i popreko po Srbiji. Ukupan dug 20 najvećih dužnika Elektroprivredi Srbije (EPS) je na kraju 2025. godine dostigao vrtoglavih 22,3 milijarde dinara ili više od 192 miliona evra, a u isto vreme EPS često dolazi u situaciju da mesecima kasni sa plaćanjima svojim dobavljačima za isporučenu opremu i radove.
Prema zvaničnim podacima EPS, drugi na listi dužnika za utrošenu, a neplaćenu struju u 2025. godini je Infrastruktura železnica Srbije sa dugom od 4,12 milijardi dinara (35 miliona evra), u to u vreme kad režim Aleksandra Vučića obećava nove brze pruge, brže i od najbržih.
– Značajno šesto mesto na listi zauzima Gradska uprava Beograda sa dugom od 1,25 milijardi dinara (10,8 miliona evra). Sedmo mesto zauzima Beogradski vodovod i kanalizacija sa dugom od 816 miliona dinara, ili oko sedam miliona evra. Jasno je Beograđanima zašto su im bezrazložno komunalije među najskupljima u svetu, koje se iz meseca u mesec nekontrolisano uvećavaju. Bez ikakvih obrazloženja.
U neizmirivanju obaveza ne zaostaje ni privatni sektor, poput firme „Metafler Steel“ iz Sremske Mitrovice koja beleži dug od oko 1,73 miliona evra.
– I dok su neki kod EPS očigledno povlašćeni građani Srbije posle eventualno dva-tri neplaćena računa za električnu energiju bivaju po hitnoj proceduri prepušteni na milost i nemilost javnih izvršitelja, jedne specifične vrste biča SNS-SPS vlasti – konstatuje RO za energetiku i rudarstvo.
_____________________________________________________________________






































Mup je privatna naoružana grupa SNS stranke,radikala,sve im je dozvoljeno ali dokad,to će mo uskoro videti,po promeni vlasti,ostaće u službi samo časni i pošteni!
To znači da ćemo imati policiju od nekoliko stotina zaposlenih.
Policija je Vučićeva privatna firma koja mu čuva plen i vlast policija pa neka ih on i plaća, a kako je Vučić i vlasnik i gazda te „firme“ njemu proslediti i račune za struju, komunalije, uniforme, pendreke….privatna firma mora sama da plaća svoje zaposlene i svoje račune ili gazda ide u zatvor za dug?
Svi posteni koji protestuju ajde nomoj da se lazemo nego nestao im novac koj su pokrali od 2000do 2012 godine sve rasprodali po Srbiji fabrike zatvorili novac pokrali od privatizacije i na ulicu oterali preko 500.000 radnika.sada protestvuju nezadovolni jer treba de dodju na vlast i da opetda zive jos raskosnije.