Voda odnela put u Milatovićima
Put Milatovići-Donji Dubac preko zaseoka Tomići – Babići, već mesecima i godinama svedoči o nemaru i neodgovornosti lokalne dragačevske vlasti kada je u pitanju održavanje putne mreže na seoskom području.
Od jutros ovaj put ovako izgleda. Obilne padavine uzrokovale su nastanku vrtača i potpunom prekidu saobraćaja što je oko 30 domaćinstava ostavilo odsečeno od sveta i bez pristupa za one koji su se zatekli sa druge strane.
Godinama traje ovakvo stanje da prva malo veća voda pravi probleme, betonski most i cevi ispod mosta su podkopani vodenim kanalima, most nestabilan i više pod vodom nego iznad vode.
Ovde žive domaćinstva sa malom decom, bebama i starijim teško bolesnih članovima. Već 20. godina meštani slušaju obmane i laži oko novog mosta i asfalta u dužini oko 2 km.
Zvanično 2018. godine, po dokumentima i tadašnjim objavama, napravljen je novi most koji je za saobraćaj otvorio sadašnji predsednik opštine Lučani, a tadašnji potpredsednik opštine, Milivoje Dolović. Tako je bilo prema medijskim objavama, ali meštani kažu da tada nisu videli ni potpredsednika ni novi most, osim što su i oni kao i svi ostali čuli da su dobili novi most.
Obećanja oko novog asfalta se daju od izbora do izbora, evo punih 20 godina. Mnogi meštani dižu ruke i napuštaju ovo selo. U mejlu koji su nam meštani poslali kažu sledeće:
– Molimo da se ovaj prizor podeli i proširi o problemima koje ima ovo selo gornjeg Dragačeva, ne bi li neko konačno ispunio neko obećanje i spasio ove ljude, koji punih 20 godoina trpe obmane i laži, a produkt i zahvalnost vlasti za glasove koje je dobijala vidite na priloženim fotografijama i snimku.

________________________________________________________






































Projekat toga mosta je odradjen pre petnes godina ali ga je doticni gospodin preneo na jovanovica most. Lazi i obmane pricaju zadjih 30 godina a ne 20 kako vi kazete posalju par kamiona suta i tako godinama zamazuju oci i naravno do narednih izbora.
Ne mogu da verujem sta vi pricate i pisete. Pa ovo je za Dolovica maciji kasalj. Most i dva kilomtra puta za 30 domacinstava. Pa on je (pokojnoj babi) za dve kuce u Brijestu asvaltirao 6,3 km puta i u svojoj Kotrazi preko 20 kilometara.
Problem nije u Dolovicu nego u vama iz Dubca. Imate odbornicu i clana Veca iz Donjeg Dubca (rodjeni brat i sestra), pa odbornika iz Gornjeg Dubca na visokoj poziciji (glavni kod Dolovica), pa odbornike i clana Veca iz Gloga (svekar i snaja), pa sefa odbornicke grupe SNS iz Vlsteljica. Ocigledno da njih zanima samo licni interes, Cacilend i seljaci koji glasaju, sluze vojsku i placaju porez.
Sva vlast u opstini je iz Dubaca i Kotraze. Sto se ne obratite GZS. On je poznat po uticaju na sam vrh ledenog brega i moze da vam resi svaki pa i ovaj problem.
Ziveo Dolovic, veterinar i pomocnici na celu sa Zoricom iz Dragacevo putevi. Samo vi pumpajte pa ce malo sutra da vam naprave put. Da dodamo i vecnika iz Kaone Mica iz SPS i preletaca iz Donjeg Dubca iz JS u SNS za zaposlenje sina Sladjka Milekica. Sve moj do njega.
A gde su pare od malina po 500 rsd,mogli su se malo organizovati!
Šta ste zapeli-most pa most,kad ljudi imaju preča posla: Milija i Jovičić upisali fakultete zajedno sa Zoranovom kćerkom, pre neki dan viđeni kako uče u Ćacilendu. Zorica organizuje mitingaše, Milivoje mora da se odmara od prevelikih briga i napora a posle ce da vam opet svečano otvoriti novu cevku preko Rjeke. Vi samo spremite vrpcu i jagnjence.
Molimo ovoga puta mi meštani Guberevaca našu odbornicu Terzićku da nam pomogne da rešimo asvaltom Ćendića put da se povežemo sa Brezovačkim putem u dužini oko 2 km to je za našu opštinu ništa a nama mnogo znači jer na ovom putu gravitira mnogo ljudi što putuju na posao u Čačak što silaze najbliže u Zablaće po gorivo po preparate na registraciju. Polomismo kola ai sami se organizujemo u većini slučajeva na održavanju kolko tolko istoga puta a prva veća kiša nam sav trud odnese. Unapred zahvalni meštani istog mesta.
Sada ce meni Srdjan nacelnik da resi most, on je „strucnjak“. On meni sve resava.
Projekat od ovog mosta je zavrsio u Velesu, za Jolovicev most.
Где је Слободанка Вукићевић? Она је у 2018/19 била начелник у општини. Што њу не питате где је мост? И она је родом из Милатовића.
Имате и шефа финансија из Милатовића, Ружић Милана?
ТИ, „ЛЕПИ ГАГО“ БУДИ ФРАЈЕР ПА СЕ ПОТПИШИ ИМЕНОМ И ПРЕЗИМЕНОМ.
ЗА ПОЧЕТАК, НЕМАШ ПОЈМА КАДА САМ БИЛА ВД НАЧЕЛНИКА ОПШТИНСКЕ УПРАВЕ, ЈЕР ТО НИЈЕ БИЛА 18/19.
А БАШ МЕ ЧУДИ КАКО НЕ ЗНАШ ЗА ОВАЈ ПЕРИОД.
Е, ПРИЗНАЈЕМ, ЗА ЈЕДНО СИ У ПРАВУ. ДОК САМ РЕШАВАЛА ПРОБЛЕМЕ РАЗНИХ „ЛЕПИХ ГАГА“, ЗАНЕМАРИЛА САМ СВОЈЕ СЕЛО. САМО ИЗ ЈЕДНОГ РАЗЛОГА.
ДА ОСТАЛЕ „ЛЕПЕ ГАГЕ“ НЕ БИ ПРИЧАЛЕ КАКО ЈЕ ПОТРОШИЛА ОПШТИНСКЕ ПАРЕ ЗА МИЛАТОВИЋЕ И ЗА СЕБЕ А ДА О ДРУГИМ ГРАЂАНИМА НЕ МИСЛИ.
ЖИВ МИ БИО.
Polako ljudi prvo da rešimo pitanje
vode Lučani Guča
E moj Lepi Gago, koga ti nadje da okrivišza most!? SLOBODANKU!
Može biti da je ona kriva i sto metro u Beogradu kasni 50 godina, a mislim da se ni oko ratova u Bosni, Hrvatskoj i Kosovu nije dovoljno zauzela!
Tamo gde radite i trosite pare,tamo i pomoc trazite
“Stevo” ne mlati praznu slamu. U Velesu sami mestani sagradili su most na kamionskim sinama pre pola veka.
Sad Alamunja nema vremena za takve bizarne investicije jer gradi crkvu za bezboznike i vodi brigu o opstini kao visoko pozicionirani funkcioner. Ljubav do poslednjeg dinara ali nema sanse da se svrsta u tajkune.
Kome se sada zalite? Na zadnjim izborima SNS imao 72%, zovite Gvozdena….
Nije mislila o svom selu Slobodanka?
Ona je dovela u opstinu neke iz svog sela.
Ona ionako zivi u Cacku, a ovamo prica o svom selu.
Koji folovi!
Glasajte opet SNS !
Ovo je tzv gorušica leti presuši a kad podivlja nosi sve pred sobom ipak cevi su samo privremeno most je potreban kao trajno resen̈je
Izgleda da je neko napenalio Dolovica pa je u rane casove poslao sut i skip da resenproblem mosta.Ali do sledecih kisa.opa djurdjo