Užas u Novom Sadu: Dačić i Vučić izdali nalog da se primeni brutalna sila na studente i građane (VIDEO)
Po nalogu Aleksandra Vučića i Ivice Dačića policija je počela sa upotrebom brutalne sile prema studentima i građanima u Novom Sadu.
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta zajedno sa građanima jutros organizovali su akciju „Jutarnje razgibavanje“ ispred zgrade ovog fakulteta, kada se pojavio dekan Patrik Drid koji je hteo da uđe na fakultet, okupljeni su ga u tome sprečili. Uskoro se ispred zgrade dekan Drid pojavio ali sa interventnom jedinicom policije.
Na licu mesta se pojavila prvo policija, Drid je razgovarao sa policajcima u civilu, da bi potom došla interventna jedinica, a potom i žandarmerija. Okupljeni svojim telima ne daju da se razbije blokada.
Žandarmerija u punoj opremi za demonstracije počela je štitovima i pendrecima da potiskuje studente i građane koji su stajali na ulazu fakulteta, i to sa dve strane. Pripadnici MUP-a u prvom pokušaju nisu uspeli da probiju blokadu. Oklupljeni građani su pozvali policiju da spusti štitove i pokaže da je uz narod.
Policija i žandarmerija bacili su suzavac na okupljene i potisnuli masu sa ulaza. Upotrebljeni su i pendreci. Po prvim informacijama povređeno je desetoro dece. Oni su zadobili povrede po glavi, rukama i nogama. Povređena je i studentkinja Katarina, jedna od onih koji su vozili bicikl do Strazbura. Ona je bila u nesvesti, a po nju je došla hitna pomoć i odvezla je.
Policija je napala i novinare.

Ovo je prvi put da se od početka studentskih protesta blokada pokušava razbiti uz primenu sile policije. Sigurno i prvi put u istoriji Univerziteta u Novom Sad da je dekan došao sa kordonom policije na svoje studente.



































Budimo spremni da branimo decu do kraja!!!
Krvoloci u uniformama,neka idu na KiM,oteli su nam državu,institucije
Dobro su se postavili studenti,vazno je da se neplase pendreka.Nisam verovao u misiće studenata. Fascinantno,ipak ima nade da opstane Srbija.
Studenti su primili batine,ali su ipak dekana izbacili, kulturno bez
fizickog maltretiranja.
Sad sam se uvjerio da sa omladinom naizgled na
čokoladnu bananicu Nece biti sale.
Pre 3 meseca sam rekao da ce doci do represije rezima nad gradjanima kad rezim izgubi svaku nadu za ostanak na vlasti. Pred kraj svake diktature krece represija tako da budimo istrajni diktaturi je kraj blizu
stop naprednom teroru
Neka studenti prime i pendrek,nisu služili vojsku
valja se.
5 oktobra vecina je služila vojsku..Samo ti kratko kroz glavu nek bude sta bude.Čekali svi nabijeni u gomilu,panduri su se pregruprisavali,mi i dalje cekamo kao ovce.
Pocese da nas bombarduju suzavcem,prvo po obodima,a posle direktno u gomilu.Slabi pocese da beze,nagutase se suzavce pocese da povracaju hoce dusu da ispuste,oni jos slabiji su na prvi ukus suzavca u mestu pocese da se guse.U momentu niko nikog da vide.Mi 9 Martasi ,smo cucnuli,cekali da se dim podigne razidje,krenuli
smo kao poplava, goloruki na stepenistu,na pendreke.Brzo smo se snašli,cim pridjes blizu tela odmah si ga 80% blokirao udarce pendreka.Sto vise ruke u vis da uhvatim ili sprecis udarac oendreka!
Nema druge ako misliš da ne osetis punu mjeru pendreka,niko nas nije obucavao,sam istikt te tera da se branis,oni naoružani mi goloruki samo u koštac,ni slucajno u nazad za sat,smo razoruzali
Policiju. Pobacali su stitove,pendreke po neki
automat baceni na zemlju.Tek je nastalo ludilo,navijači koji su se kasnije ukljucili,do prve policiske stanice,su uletjeli i poveli da iznose oruzije.Cuvsi za to,ST PROTIC isprecijomse rodro se naredjivackim tonom da se oruzije vrati u policijsku stanicu,vjerovali ili ne tada je sa Protićem bio i Djilas.Sve je ovo igrarija dok se ne pojave navijači i 5 oktobrasi.
Tada pocinje 24 satno divljanje.Tada sad vidis sad nevidis,sabracajni znak.Sve ruse pred sobom,,Napadaju
U malim ćoporima,sa bokova,ne mesaju se sa gradjanima.Nema ih u javnosti.Verovatno postuju studente,da ne bude frke.Oni su vlasnici ulice.Dali su potkupljeni ili za sad ne reaguju.
Ovo nije dobro,nikada kao dosad,se nije podigao narod.Nece da valja ko udari na decu.
Nista ovo naelektrisanje naroda nebi bilo da se nije podigao ĆACILEND.
I presednikovo inacenje da podeljenom Srbijom koju je on podelijo.Sto nikom dosad
nije uspelo.Protestuj ali nikad ne napadaj prvi.
Ako napadaju,neka napadaju ti se brani,i brani.I sto vise vremena prolazi osecas u sebi sve vece pouzdanje.
Čačni da se zna,5 OKTOBAR,su i zene bile sa nama,to je retko ko
bio iz Beograda.
Vlast neshvata kad se pojave zene na ulici,da su bez mozga uporne kao mazge, neshvataju stanje u kome se nalaze.Zato vjerujem u
studente i zene,tada je red na nas.Da nateramo Vucica i brata sa Informira da nas
vise ne zabadaju i blamira
pred svetom.