Pod kišovitim nebom Rale Milenković pred brojnom publikom u Čačku odigrao „Naše dane“ (VIDEO)
Uprkos jakoj kiši i prvobitnom otkazivanju, kultna monodrama izvedena je večeras, na Svetski dan pozorišta, pred brojnom publikom na platou ispred čačanske Gimnazije. Na mestu gde je nekada učio veliki Dis, Milenković je po 2080. put oživeo likove koji decenijama seciraju naše društvo.
Čačanska publika večeras je prisustvovala nesvakidašnjem umetničkom i građanskom činu. Na Trgu Nadežde Petrović, pod otvorenim i kišovitim nebom, proslavljeni glumac Radoslav Rale Milenković odigrao je svoju kultnu monodramu „Naši dani“. Simbolika je bila višestruka: predstava je izvedena upravo na Svetski dan pozorišta, besplatno za sve sugrađane, i to nakon što je njeno prvobitno igranje u okviru Disovih svečanosti iznenada otkazano.
Iako je kiša neumorno padala, plato ispred Gimnazije bio je tesan za sve koji su želeli da isprate ovo remek-delo koje Milenković izvodi već pune četiri decenije. Večerašnje izvođenje bilo je jubilarno 2080. po redu.

OD „PLANULIH KARATA“ DO OTVORENOG NEBA
Podsetimo, prašina u javnosti podigla se kada je nastup, za koji su karte bile rasprodate u rekordnom roku, naprasno otkazan svega nekoliko dana pre termina. Dok su lokalni aktivisti i opozicija ovaj potez okarakterisali kao pritisak na umetničku slobodu, ekološki i građanski aktivisti su preuzeli inicijativu i organizovali igranje na otvorenom.
Sam Milenković je uoči nastupa za naš portal istakao da ne želi da se publika ljuti na lokalne institucije kulture, ali da je odziv naroda potvrdio smisao njegovog rada.
– Ja bih samo voleo da se publika ne ljuti na Bracu i na pozorište. Ono što je za mene jedino važno jeste da moja predstava očigledno i te kako ima smisla, pa ćemo je igrati. Žao mi je što se ovo dešava u Disovom gradu, ali idemo dalje, pumpamo i idemo dalje – poručio je Milenković.
SATIRA KOJA NE ZASTAREVA
Monodrama „Naši dani“, koja se izvodi još od 1984. godine, kroz maestralno oživljavanje preko 30 likova secira društvene anomalije i vlast. Spoj Domanovićeve satire i Disove poezije, iako nastao pre više od veka, večeras je pod reflektorima jedne od najstarijih srpskih gimnazija zvučao bolno savremeno.
Poslednji put Čačani su imali priliku da gledaju ovu predstavu u oktobru 2020. godine. Večeras, pod kišobranima i na otvorenom prostoru, „Naši dani“ su još jednom dokazali da prava umetnost uvek pronađe put do svoje publike, bez obzira na prepreke.
Izvor: Epicentar press
Foto: Slobodan Vukajlović
____________________________________________________________






































Sve sami blokaderi , a na kiši . Da vas Aco samo vidi .
Vredelo je svake kapi kiše što stajah i gledah najbolje od najboljih monodrame.
Nazadnjački smradovi i dupelisci će uvek da nađu način da bezobrazno izvrnu priču i opravdaju svoj debakl. Seljačina sa gzs (namerno pišem malim slovima) i govedo sa svinjformera koriste smrt devojke i pljuju narod koji aplauz podržava Disa, a sve po nalogu kriminalaca sa vlasti. Koliko obraza i morala nemaju…
Kultura je nepoznata rec za ljude koji vode ovu zemlju.
Njihova kultura je da prstim obrisu dupe i da mrcu ovce po potrebi.
Kulturu su unistili ,da bi glupim vladali.
Sinoć smo, po onoj kišetini stajali, gledali, slušali i smejali se promrzli svojoj tragičnoj sudbini. Još jedna tužna simbolika srpske stvarnosti sa ovim na stranim vođama.
Gospodine Milenkoviću, bila nam je čast gledati Vas! Hvala, do sledećeg viđenja!
Moze li neko da zamisli, da na ovakvoj kulturnoj sceni u prvom redu sedi ONA elita 😂😂 koja gradom upravlja 😂😂
stop naprednoj pljacki
Majstor svog zanata 👏
kakav samar za sektu SNS i ono malo sto ga zovu tofija…jadnici i bednici
a lokalni medijski kriminalac morao da podigne dron visoko visoko da se ne bi videlo koliko je ljudi bilo a potom poslao izvestaj informeru gde blati Cacane. Ne zaboriti medijskog kriminalca
Dole sns bagra lazovi ucenjivaci
Moze li se zamisliti da u prvom redu sedi Igor Longvinov 😂😂😂😂
I da ga neko pita ko je Dis 😂😂
Odgovor je jasan. DIS je nekada bio u Aveniji
Bravo za moje čačane. Vrlo domisljato,jer ovi smradovi od vlasti pokušavaju da nas zaglupe. Mi Srbi smo veoma snalažljivi u svakoj situaciji,pa i kada je kultura u pitanju. Samo napred i do slobode od ovih smradova.
Čačak – prestonica kulture.
JAD I ČEMER.
Gospodine Milenkoviću – HVALA!!!
Nadam se da je i Vama bila čast da govorite Disove stihove pred njegovom školom.
Zdravo bili!!!
Bravo za gosp. Milenkovića i sve naše Čačane, koji su sinoć po onoj kiši odgledali ovo remek delo posvećeno našem Disu.A što se tiče novog pomoćnika gradon. za kulturu, ništa nemojte da se žudite, pa on i njegov tata, nisu pročitali ni jednu Disovu pesmu. A ovaj „menadžer u sportu“ ako samo 20 posto liči na tatu, nevalja ničemu.Jer svi koji su iole bili u fudbalu znaju ko je bio najveći prevarant u regionu Z. Srbije. E moji Čačani, šta smo dočekali , da najgori upravljaju gradom, potomci grljaša iz nekih vukojebina sa Kablara zvanih Venčani. Ako i na sledećim izborima dozvolimo da nas pokradu, crno nam se piše. Zato se moramo organizovati i ujediniti, da bi posle sledećih izbora, najbolji i najstručniji vodili ovaj grad , a dosadašnji vlastodršci u ustanove, koje su svojim dosadašnjim predanim i poštenim radom zaslužili.
Bravo cacani,dole sns sekta,u sto vecem broju na svako okupljanje,svi na ulice,cacani najjaci!!!