Smenili direktorku škole koja je odbila da pokrene postupak protiv nastavnika
Direktorka Osnovne škole IV kraljevački bataljon Marina Vučinić smenjena je danas odlukom ministra prosvete Dejana Vuka Stankovića jer je odbila da pokrene disicplinske postupke protiv nastavnika koji su bili u štrajku. Tim povodom javnosti su se obratili zaposleni u školi.
„Mi, nastavnici Osnovne škole “IV kraljevački bataljon”, izražavamo najoštriju osudu postupka ministra prosvete kojim se razrešava dužnosti direktorka naše škole Marina Vučinić. Po nalogu Republičke prosvetne inspekcije, uz instruisanje načelnice Školske uprave Kraljevo, od Ministarstva se tražilo razrešenje direktorke naše škole, kao i pokretanje disciplinskih postupaka protiv svih nastavnika i stručnih saradnika škole zbog učešća u štrajku. Napominjemo da je Savet roditelja podržao odluku nastavnika o stupanju u štrajk i bez rezerve sve njihove postupke u borbi za pravdu. Direktorka nije podlegla ovim pritiscima da sankcioniše nastavnike, što je očigledno, direktan razlog za njeno razrešenje. Činjenica je da se u istom štrajku nalazilo preko sto škola na teritoriji Srbije i većina škola u Kraljevu. Zahtevi zaposlenih i modeli štrajka bili su istovetni. Međutim, rešenja Republičke inspekcije za škole i direktore bila su razlićita, što je pokazatelj da se zakon selektivno sprovodi i da se biraju članovi zakona kojim bi se za određene škole i direktore odredile maksimalne kazne, a za druge najblaže. Krajnji cilj je da se prosvetna zajednica podeli i zastraši, a da se odmazda izvrši nad pojedincima i tako prođe bez masovnijeg otpora i reakcije. Podsećamo, direktorka škole je izabrana većinom glasova Nastavničkog veća i, kao i uvek tako i ovog puta, tokom štrajka radnika škole, ni roditelji ni zaposleni nisu bili nezadovoljni njenim radom. Naprotiv, tokom perioda upravljanja školom odgovorno je i savesno obavljala svoj posao i neprekidno radila na njenoj modernizaciji i unapređenju. Odluku ministra prosvete o razrešenju direktorke smatramo političkim gestom, a ne zastupanjem interesa učenika i obrazovanja uopšte. Direktorki pružamo punu podršku u daljoj borbi za istinu“, navodi se u saopštenju dela zaposlenih OŠ “IV KRALJEVAČKI BATALJON” KRALJEVO.



































Poslednji trzaji cacija !
Sloboda je tu.
Пропао је министар освете, велики Хуљин полтрон и улизица. Нећемо заборавити када дође слобода да одговара за два аутоплагијата коју су му омогућили звање ванредног професора на Учитељском факултету…
Posso nastavnika je da obrazuju ucenike a ne da ih koriste u politicke svrhe.
Politici nije mesto u skoli
Zloupotreba dece u politicke svrhe je krivicni delo.To Markovicu trebas da znas i da ne dozvoljavas pisanje ovakvih gluposti.
I nju i te profesore.
Odlican potez ministra
Jel se mora raditi pp zakonu ili kako se kome svidja.
Sad profesori ako ste ljudi zaštitite vi direktorku. Svi u štrajk dok je ne vrate na posao po cenu da svi dobijete otkaze. Ne mogu da zamene sve nastavnike u školi.Pozovite roditelje, sindikate da vas podrze, nedozvolite da vas ova bagra maltretira. Samo tako možete da zaštitite jedni druge.
Onaj covek koji lici na sve osim na ministra je zlo. Protiv njega treba pokrenuti krivicnu prijavu zbog kako navode studentkinje da ih je zlostavljao.
I tvoj je posao da čuvaš unuke a ne da se bavis politikom
Poznavajući prilike, tvrdim da medalja ima dve strane. U ovom postupku razrešenja direktorke pravedno je što su konačno razrešili kraljevačkog Augusta Pinočea.Istoričari će znati bolje da daju opis ovog čileanskog diktatora. Nema ovde puno politike.
Bravo za direktorku. Nadam se ce vise biti ovakvih i da oterao ovu bandu i lopuze.
Bravo za direktorku. Nadam se ce vise biti ovakvih i da oterao ovu bandu i lopuze.Pad vlade.
Silovanje je njemu jedini način da dođe do žene, pa on ne može ni za pare
To je onaj ministar pedofil koji je napadao studentkinje?? Kakva drzava takav i ministar. A vi koji ga branite,razmislite malo,Bog vidi sve.
Strašno pa škola treba da radi i kad je rat .Politikom gospodo kolege baviti se poslije škole.Djecu vam nemožemo oprostiti.
A sta je drugo i ocekivala!!! Ko nece da radi svoj posao obicno bude smenjen. Sve po zasluzi. Da se ja pitam,to bi bilo uradjeno jos davno.
Ne znam za ministra ali nastavnik u skoli uci decu.
У овој земљи постоји 10% који подржавају блокаде а оних 90%који желе да им деца иду у школу.Прма томе има да се поштује већина и закон.Ко жели,жели,а ко не жели, нека мења државу.Путуј игумане и срећан ти пут.
Ваљда ће запослени истог тренутка ступити у штрајк,а ови СНС ботови не само што су не писмени,већ и плаћени за свој прљав посао!!!
Može li malo da se piše o tome kakve pritiske trpe članovi školskih odbora i ostali koji treba da glasaju za izbor direktora osnovnih škola?
Zašto se ne poštuje volja većine i kolektiva koji želi svog kolegu za direktora, već se po svaku cenu forsira jedna lepa crna dama iz stranke?
Verujemo u njene kvalitete i da se dokazala kome i gde treba, ali ovde se gleda nešto drugo. Za nju ima vremena, mlada je i smeši joj se uspešna budućnost. Mada možda i nema vremena ako joj odu sa vlasti ovi koji su joj dužni ako su joj nešto obećali…
Svakako ne bi trebalo ljudima da skače pritisak i da trpe ucene i torturu zbog toga što postupaju po svojoj savesti.
Neka malo neko pročešlja…