Režimski cirkus stigao u Čačak (VIDEO)
Krajem prošle godine vlasnik tabloida Alo, osnovao je ili preuzeo nekoliko televizija i radio stanica u Zapadnoj Srbiji i to baš u onim opštinama ili gradovima gde su planirani lokalni izbori. Na jednoj od televizija radnici su odbili da rade na promociji vladajuće stranke i da napadju opoziciju pa se pred ekranima pojavio jedan od urednika Informera, ali i lokalni svadbarski snimatelj koji je odlikovan od predsednika Srbije. Opozicija očekuje da napadi postanu intenzivniji, ali sumnjaju da se iza svega krije ipak novac.

Došao iz Beograda da pljuje Čačane i Užičane
– Otkud ja u Čačku? Vučko ja sam mislio da znaš, mene su ovde neki dobri ljudi pozvali, naravno ti si mi dozvolio da dođem ovde, da im pomognem. Kupili su ovu televiziju Lav Plus u Čačku, da im pomognem da razbiju jednu strašnu kampanju laži koja je u Čačku i u celoj zapadnoj Srbiji se vodi već dugo – egzaltirano je u programu lokalnog Informera odgovarao Dejan Vukelić svom uredniku Draganu Vučićeviću koga je svojevremeno optuživao da je bio portparol Krasnićija, a ne Fahrija.
Vukelić je već nekoliko nedelja novi stanovnik Čačka. U grad na Moravi je došao nakon što je vlasnik tabloida Alo, krajem prošle godine preuzeo po jednu čačansku i užičku televiziju i jednu radio stanicu. Za kupovinu ovih medija Saša Blagojević je izdvojio blizu 200.000 evra. Radnici koji rade u ovim medijima odbili su da učestvuju u propagiranju vlasti ali i da napadaju opoziciju što je traženo od njih. Ali to je, pored Vukelića, prihvatio Gvozden Nikolić koji je sa svojim produkcijama dopisnik velikog broja nacionalnih medija. On već duže vreme na društvenim mrežama najavljuje da će izaći na crtu opoziciji i studentima kad već neće naprednjaci.
I već na početku potvrdilo se ono štu nam i najavili zaposleni u ovim medijima: mete napada su dopisnici Nove i N1, OzonPress, kao i dve grupe građana „ProBudimo Čačak“ i „Ivan Ćalović – Istina i čast“.
– Po mom mišljenju dosta će se retorika pooštriti, biće dosta agresivnija, biće usmerena na to da se potpuno dezavuišu politički predstavnici opozicije na lokalu. Pretpostavljam da će biti usmerena na to da se iznose, kao što se sada iznose i šire neistine o političkim neistomišljenicima, o predstavnicima opozicije, o odbornicima. Naša grupa građana i grupa građana „ProBudimo Čačak“ su baš medijski satanizovane od strane upravo tih lokalnih medija, upravo od strane Glasa Zapadne Srbije. Mislim da će to biti isto i na televiziji Lav koja je sada u vlasništvu režimskih medija – kaže Nataša Velkovski iz GG „Istina i čast“.
Na udaru se već duže vreme nalazi i Grupa građana „Uzinat“ iz Gornjeg Milanovca kojima se zamera da nemaju dovoljno srpska imena i prezimena.
– Mi smo im odavno ovde na tapetu u Gornjem Milanovcu i to ne zbog nekih naših, da kažemo, profesionalnih ili nekih drugih dostignuća, već zbog toga što kritikujemo vlast, a oni se bave nekim našim ličnim pitanjima, broje nam krvna zrnca, gledaju da li je ko oženjen, da li ima posao, da li nema i slično, a ono što mi realno kritikujemo, a jedna od velikih stavki je bila i baš taj način finansiranja lokalnih medija, nekako uvek zaobiđu da daju komentar. Tako da ja mogu samo da kažem da mi ta situacija i to grupisanje medija liči na nešto što mi već imamo ovde u Gornjem Milanovcu gde imamo jednu lokalnu televiziju, jedan lokalni portal, jedan lokalni radio koji suštinski imaju istog izdavača. I tu se isto finansiraju pretežno od javnih sredstava građana Gornjeg Milanovca, ne informišu objektivno, njihovi tekstovi obiluju uvredljivim izrazima i pre svega saopštenjima Srpske napredne stranke – kaže Bojan Savković iz GG Uzinat.
Po mišljenju naših sagovornika glavni razlog za kupovinu medija je priprema za predstojeće izbore i očajnički pokušaj da se Zapadna Srbija umiri.
– Zapadna Srbija izgleda da je trn u oku režimu u Srbiji, tako da se izbori održavaju i u Bajnoj Bašti, u Sevojnu i kod nas u Moravičkom okrugu, u Lučanima, tako da pretpostavljam da je kupovina tih medija na lokalnom nivou, između ostalog i čačanske televizije LAV, upravo u cilju priprema za izbornu kampanju u tim lokalnim sredinama, a naravno to je i cilj da se apsolutno smanji svaki medijski pluralizam na nivou lokala, veća kontrola informacija na lokalnom nivou – smatra Nataša Velkovski.
Gvozden Nikolić za sebe kaže da je narodni reporter ali ispostavilo se da mnogo više voli narodne pare. Od vlasti nije dobijao samo odlikovanja već i ogroman novac, kako od javnih preudzeća za oglašavanje tako i na konkursima sa svim svojim produkcijama i sinovima. Zbog toga urednik Čačanskih novina smatra da iza kupovine medija stoji pre svega ekonomski aspekt.
– Znači, sva ta kupovina medija mene podseća na dodatni način da se izvuku budžetske pare iz republičkog budžeta, iz opštinskog budžeta, gradskog budžeta, jer zna se gde idu ti novci. Na drugoj strani, tu je oglašavanje. Oglašavanje koje u Srbiji, koje je duboko zagazilo kriminal više, liči ne na marketing, nego na čist kriminal i reketiranje uspešnih firmi i takođe izvlačenje para iz državnih firmi. Imate milion slučajeva da su neke lokalne samouprave, da su neka javna preduzeća sklopili direktnu pogodbu sa nekim medijskim kućama kao javnom nabavkom. Znači, to je ona stvar na koju niko ne obraća pažnju, ali ja mislim da je mnogo bitnija nego što je u pitanju gašenje medija – objašnjava Aleksandar Arsenijević.
Novi vlasnici već su najavili dolazak predsednika Srbije ali i cele svite naprednjaka pred lokalne izbore, a biće i muzičkih zvezda, možda opet sa podebelim zatvoreničkim stažom.
| ČAČANI DOBRO ZNAJU KO JE NIKOLIĆ I sami čačanski naprednjaci shvatili su da sa Gvozdenom Nikolićem nemaju nikakvu šansu jer Čačani dobro znaju ko je on, pa su pokušali da osnuju svoje medije, ali i da pri lokalnoj samoupravi naprave medijski pul, odnosno produkciju. – Čačani i svi mi dobro znamo ko je bio Gvozden Nikolić i ko je danas, i da njega samo zanima budžetski novac. Ima svoje medije, dopisnik je brojnih medija, a naš učinak NULA. Građani to ne čitaju, a mi upumpavamo novac i dalje. Pokušali smo da osnujemo svoje medije i produkcije, da izguramo neke poštene i dobre ljude ali je vrh stranke sve stopirao. Kako rade tako i žanjemo – konstatuje naš izvor iz SNS. |






































Бежанићу, када ћеш гостовати на овој таблоидној телевизији да објасниш грађанима Чачка како си манипулисао на изборима у Чачку 2024. и на тај начин омогућио победу радикалској секти?
Gvozdene imas li obraza ili bi sve dao za novac?Gxxxx jedno raspalo!
sad portparoli fajrija musliua, siptarskog zlikovca koji mrzi srbe i srpski narod
dvorske budale, pardon dvorske lude
Treba ih hvatati i šamarati. Kad vide da sta se desava bezace brzo iz zemlje. Sve dok nema rizika od kazne biće sve gori i bahatiji.
Kad ih vidis, jasno ti je da nemaju 8 razreda skole. Kada progovore, jasno ti je da treba svakom da bude drago ko nike Caci.
Pogledajte ove ljude, ko njih zna u ovom gradu?
Jel ima neka da je ucio sa njima? Da ih poznaje? Ko ste bre vi da nama solite pamet?
Pitanje: sta ce biti kada ovo prodje? Sta cete onda da kazete?
kako ne vidite, NAROD NECE SNS. Narod vise nece ljude iz SNS. Gotovo je, shvatite
Mozete i da produzite jos 1-2-3 godine. Ali gotovo je sve, nece vas narod, nemate medju sobom dobre ljude, oni sto i vrede, otici ce od vas i to vrlo brzo.
Ej, ljudi, organizacija pola posla, lepo se dogovorimo i predstavimo ljudima i stvar završena, nema fino, u perje i katran Gvozdeneeeeeeeeeeeee, u perje i katran
Vucic stalno deli Srbe na blokadere koji ruse Srbiju i na one koji podrzavaju „postenu Srbiju“ (tj njega). Time primenjuje stari način čuvanja vlasti – “divide et impera“ – koji mu savetuju njegovi placeni izraelski konsultanti koji ga svojim „know-how“ odrzavaju na vlasti. Pominje se Aron Shaviv – vlasnik izraelske firme „Shaviv strategy and Campaigns“ i Srulik Ajnhorn, vlasnik „Perception media“ koji zivi u Beogradu, vodi Vucicev marketing i tvrdi da je Vucicu na izborima doneo 62 odsto glasova.
U informeru danas nema ni reči o pobedi Đokovića nad Sinerom!
Blokaderi, pukli ste, dzaba se busate, Vucko je car.
Prica se da je Gvozden isao na N1 da uzme dopisnistvo za Čačak pre izvesnog vremena. Taj ce prodati ideale za malo novca. Iz N1 mogu da potvrde. On zeli objektivno da se bavi novinarstvom.
Gvozde nće proći kao RTS 2000-te,a dace bog i gore! Gnjida jedna!
Браво за Озон и госпоћу Наташу Велковски. Док је таквих људи , напрдњаци у Чачку немају шанси да пребаце више од 25 % . Крај је ту , чим распишу изборе ЕНДЕ !
Nece ih narod a oni nikako da shvate.
Mogu da dovode da prividno slikaju i uvenjuju, ali nece ih narod
Njihovi sastanci nemaju 10 ljudi na istim i to pola placeno, pola nije iz tog mesta. NAROD IM JE REKAO DA IH NECE.
Los vam je kadar, sve vam je lose.
Morate da stavite skolovane ljude, one koje neko i poznaje, one koji vaze pre svega za postene
Koga vi stavljane za direktore i pomocnike gradonavelnika? Koga?
Jel mislite da ce to neko da glasa?
Jel oni misle da je politika slikanje na instagramh kako pbilaze neke ustanove? Hahahah
Pa vi ste smejurija cista. Nito znate sta je politika niti kako se sprovodi, ali znate da slusate i radite kako vam se kaze.
Cekamo nova kadrovska resenja, jer kako ste krenuli idete iz loseg u gore i gore i gore. A nama je to super, jer kako kaze ovaj gore covek, necete sve sa Bosancima imati 25%
NECE VAS NAROD !!!!
Prvi put čujem da ova televizija u Cacku. Za Informer Glas zapadne Srbije da, ali za ove nisam. Vrv neka kikiriki televizija tako da neće praviti probleme
Nije ni čudo što je Čačak toliko zagađen grad, medijska trovačnica radi punom parom. Prvi korak nakon izbora mora biti lustracija ovog reketeša sa pričama o radnicima a prepunim dzepovima, najobičniji propagandista koji bogato naplaćuje medijski progon.
Ma ko to gleda. Loze se nesto samo.
Narod u cacku zna ko su i sta su oni. Makar da su doveli neke ljude, nego koga?
Ponavljace i placenike koji ce za $ sve da urade.
Neka pokazu skole i iskustvo do sada koje imaju, pa da kazemo da znaju o tome o cemu pricaju. Ovo sve reporteri, sakupljaci informacija. Mozda negde i prodje, ali mrka kapa- narod je progledao u Cacku
Izlaznos ce boto 80%, a oni su jedva pobedili na izlaznosti od 43%. Gotovo je
Partijski zadatak…
Bez kvalitetnoh i moralnih kadrova nema iskoraka iz statusa kvo.
Koja go.na tade na televiziji,ali kad zvalavi padne s vlasti najebali su ga.
Čekaj, šta? 🤓
Čačani su inače poznati po svemu i svačemu ali sad naš grad ima INFORMER, zahvaljujući svadbarskom kamermanu.
Ajmo aplauzaaa!!! 👏👏👏
Toliko će vas narod zavoleti zbog „istine“ da ćete izveštavati iz Vučićevih letećih automobila, valjda neće grudve dobaciti do gore. ☃️❄️
Vukela analizira lokalne sukobe i glumi sudiju, ma gasi internet motaj kablove. 🤣
Ne možeš sam Gvozdene da se boriš pa ti treba help? Dirajte mene nemojte moje makanje mlakonje sve te jebalo, pa nije ih pravio Mile iz Mozgova nego ti, sve što nevalja su pokupili od tebe legendice.
Baš je bila luckasta atmosfera kad je Vukela izjavio da su Stojan i Nebojša jedna duša a dva tela ili šta? 🤔 A Gojo se kao ograđuje – nisam ja to rekao. Mojne da pričaš. Kažu ljudi da često pominješ „Cojla“ u kontekstu da je naklonjen muškom rodu. Beleži Stojane i tuži, dobijaš sigurno. 😁 A dopisnice se smeškaju, ono kao malo nam glupo, malo nije. 😏
Čemu se smeškate, lutkice?
Hoćemo li malo da pišemo o vama?
Otom potom. Moral oral, večita tema. Poz za ovulaciju. 😉
A veliki pozdrav za Vukicu, vidi se da je ženi neprijatno što mora da sedi tu, još postala baka.
Radi za Pink, za Gvozdena, još mora da sedi za stolom gde su svinjomeri.
Kad unuče postavi pitanje, „Bako bako a zašto su ti tako velike oči“, a jbm đavo i kad uđoh u ulaz Koste Novakovića. Nemate isto mišljenje kao Gvozden, ne dopada vam se predsednik??? 🤯
Ma letiš kroz prozor bajooo!
😁
DJ Žeks nek’ napravi mix i show može da počne!!! 😜😜😜
Ovulacija dovela još jednu, isto pobegulja iz Dragaceva. Slične su, možda su sestre. Jedini zadatak je da sede u donjem ćošku ekrana. Ovulacija ima osnovnu, a ova njena ima vise, čak 2 razreda srednje hahaha. Lepše kod gvozdena pljuvati posten narod nego čuvati ovce.
Ova nova jeste Gagani sestra samo je Gagana školovanija od nje kupila diplomu više a ona ostala na osnovnoj. Sad će to da se reši da i Maja dobije zvanje.
A jeste li videli kako Cendara zavodljivo kaze Gvozdenu lepa ti slika?
A on nju smekerski, kako cu da te otresem ko svinja mas’an dzak!
Videli smo i tu drugu iz Dragaceva. El bitno da novinarke iz gzs-a budu samo iz sela, nista obrazovano i zgodno na oko?
Grujo kamermane znamo da posteno radis svoj posao i dobro, ali jedna mala kritika..
Hocemo da gledamo, ok, ali odzumiraj malo brate? 😂
Pozdrav za pravu ekipu TV LAV.
Kako znas da si najbolji u nečemu, da si dobar čovek, da si dostojanstvo koje hoda, da si neko i nesto, da si osoba koja se gnuša primitivizma, da si uspeo, rečju? Tako što te pljuje Gvozden. Sušta suprotnost pameti, vaspitanju, skromnosti, obrazovanju, moralu…Dakle kada Gvozden nekoga napljuje to znači da je ta osoba jedan car.
Budimo realni, ko ce da gleda ovo???
Nemojte se opterecivati!
Najopasnije po sildziju je kad pomisli da je najjaci i da mu visr niko ne moze nista. Obicno tada sledi kazna. Toliko ti ljudi ne razumeju situaciju da mogu pomisliti da ovaj medeni mesec nasilja, pljacke, korupcije moze poziveti jos puno i da njima nece faliti nista, da ce sve zaboraviti. Kazna za sve ovo sto ste radili mora biti stroga i poučna za svakog ko bi se drznuo da isto uradi.
Blokaderi, pukli ste, dzaba se busate, Vucko je car.
Hvala Vučićeviću i ostalim srpskim medijima što navijate za mene a ponižavate Đokovića!!!
Samo se naoruzati jajima!
Narod mora da zna!
Vlast prodaje bezuspešno,
licni interes jednog coveka, kamuflirin opstim interesom drzave. Mussolinijeva
doktrina sto vise ponavljati i ubedjivati javnost,laz postaje istina.
U slučaju Srbije,se pecaju
starije nepismene populacije.A njih koji vjeruju u laz,sve manje.
5 Tona.
A ko gleda ove kretene? Ja nisam ni znao da ta „televizija“ postoji u Čačku!
Džukele ostaju džukele. Ko gleda informer gledaće i ovo govno.
Vučko, toliko od mene…