SNS koristi sva sredstva da bi opstala na vlasti po svaku cenu
Prateći do koje mere se režim vladajuće klike s SNS na čelu urušava i ne kontroliše sopstvene falange i lažne jurišnike, danas smo se uverili u incidentima koji su od strane vlasti, njenih funkcionera oličenih od dekana DIF u NS, preko zloupotrebe policije, koja je doduše sama pristala da bude manipulisana, da praktično više neka granica u korišćenju svih sredstava u opstanku na vlasti ne postoji.
Naravno nije ovo prvi put da desetine građana budu povređeni u toku nenasilnog protesta, koji organizuju i goloruki, stradaju od režimskih snaga.
OGP GLAS SRBIJE sa svojih više desetina organizacija, članica i preko 5.000 aktivista u skoro 30 gradova i opština Srbije, ne samo da osuđuje ovu bahatu primenu sile, već podseća da će naši aktivisti listom uzeti učešće u direktnoj zaštiti studenata, u njihovoj mirnoj borbi za demokratske promene Srbije. Bez zadrške ih podržavamo od samog početka, kako na protestima, blokadama, tako i donatorski, logistički na sve načine. I to nastavljamo, bez ograničenja do konačnog ispunjenja zahteva ali i izborenih društvenih i neophodnih promena.
I saradnju i podršku ćemo u bliskoj perspektivi i pojačati i osnažiti.
Za ovu današnju bruku dekana DIF u Novom Sadu, te nadređenih policiji koji su dekana podržali u nezakonitom rušenju autonomije univerziteta NS, ostavke tih ljudi su minimum šta treba da urade. Svakako i konkretna identifikacija onih službenih lica koji su koristili silu i povredili učesnike nenasilnog skupa u NS.
________________________________________________________________





































