U Čačku i Milanovcu u nedelju istovremeno studentski protest i protest pristalica SNS-a
Protesti Srpske napredne stranke (SNS) i građana koji podržavaju studentske proteste najavljeni su u isto vreme u Čačku i Gornjem Milanovcu, u nedelju 28. septembra.
Protest građana koji podržavaju studentske proteste u Čačku je najavljen sa početkom u 16 časova, ispred čačanske Gimnazije, a sat kasnije najavljen je protest SNS, na platou ispred Gradske uprave, koja se nalazi prekoputa Gimnazije.
U pozivu na protest koji je preko društvene mreže Instagram uptila neformalna grupa građana „Građani Čačak u blokadi“ navodi se da je Čačak „slobodarski grad i da će oni dati sve od sebe da takav i ostane“.
„Shodno tome obaveštavamo vas da ćemo iskoristiti Ustavom zagarantovana prava i sve zakonske mogućnosti, te nećemo dozvoliti okupljanje ljudi koje SNS organizvoano dovodi u Čačak“, piše u sopštenju.
U Gornjem Milanovcu preko društvenih mreža „Mladi Milanovca“, Samoorganizovane grupe studenata iz Gornjeg Milanovca i opoziocne grupe građana u milanovačkoj Skupštini „UZINAT“ građani se pozivaju da se u nedelju, u 16.45 časova okupe na Trgu kneza Mihaila, pod sloganom „Trg je naš, slobodan trg“, dok je SNS najavila protest u 17 časova.
Policijska uprava u Čačku, koja je nadležna za Čačak, Gornji Milanovac, Ivanjicu i Lučane, obavestila je javnost da će povodom protesta koji se očekuju u nedelju preduzeti sve zakonske mere kako bi skupovi protekli bezbedno.
Policija je navela da će na mestima održavanja prijavljenih i neprijavljenih skupova biti vršeno foto i video-snimanje.
__________________________________________________________________






































Oni ne mogu bez nemira..Nemir je njihova sloboda
TEBE BOGA TRAŽIM
Posmatrajte teskobu koja caruje svuda oko nas,
posmatrajte usamljenost, strah, izgubljenost,
sukobe u srcima ljudi. Zamislite da vam neko
pruži priliku da se svega toga oslobodite.
Zamislite da vam neko pruži priliku da zaustavite svo
to užasno traćenje energije, zdravlja, emocija.
Zamislite da vam neko pokaže put kojim se može
postići da stvarno volimo jedni druge, da budemo
spokojni, potpuno prožeti ljubavlju…
Ono najopasnije je da CRKVA nema onu istorijsku ulogu koju bi trebala da ima
— AKO BOGA IMA !!!
Zasto ovo,istovremo dva protesta..
Zini da ti kažem…
Odgovornost ce snositi i jedni i drugi…
Kako ce danas Caci iz kafica uzbunom ,alarmom i manipulacijom da zovu gradjane da ne izlaze sutra..
Sa jedne strane Cebo i Rumun sa druge komsija 😂😂😂😂
Da li ce Calovic i Pavle izaci na protest?
Jadan Srbija koje vlast,a ko je opozicija
Srbija se umiriti ne moze
Imaju li Ćaci ikoga osim prolupalog Vučića? Ostalo im samo kriminalci, narkomani i socijalni slučajevi.
A koga vi imate, Jelisijevica i Stojana koji vas koriste za njihove mahinacije a posle ce da vas sutnu. Oni su krivi sto profesori nisu primali plate.
Ovakvih kao kukAVica vučić ima da se nađe u Lazi koliko hoćeš, čak i pristojniji i pametniji
Vucic je odrzao mlogo dobar govor u Ujedinjenim nacijama. Pozvao na mir u svjetu i resavanje situacije. Moramo izaci da ga podrzimo.
Koliko dobijaš da izadjes na skup Snsa ? Za koliko si prodao moral i obraz ? Ili nemaš obraz a u glavi si tupan , pa ti inponuje da te vozaju autobusima , nekako dobijaš na veličini , kao trebaš im , a do juce si bio Niko i ništa uz to sa mentalnim smetnjama . Koliko plaćaju po domaćinstvu spašavanje Srbije od studenata , profesora im , od intelektualaca , od gradjana . Po 50€ po osobi ili ima nešto i Pride .
Odličan govor o miru,a mislim da je to isto pričao i sa Izraelcom.
Znači samo na jednom mestu mogu da uzmem 50 evra,pića,sendviča..
Iz krimi kafica pojedine gazde“ prete narodu da odustanu!!!!!
Iz kog kafica prete???
Kriminalci kodeksima prete narodu da se sutra ne pojavljuju na blokadama.
Zazto bas u Zablacu skup setnje protiv blokada???
Mogu li dobiti 20evra plus da povedem pudlicu? A za Dulku još 50e ? I da ponedeljkom i petkom ne radi. Napominjem da je i ona iz Erćega.
Evo završi se šetnja za kamere informera do „Cara “ .Trajala je 5-6 min.
Na pitanje “ Koliko su vas platili?“, iz Putujućeg cirkusa Aca srbina(arnautskog porekla), rekoše : „50 eura, bez pdv-a“
Zanimljivo, znači da su preko „grane“ , čim nije uračunat pdv!
Kad, ono, stvarno , autobusi iz Sremske Mitrovice ,blizu ,kod Solida ,da ne bi bežali daleko. Od S. Mitrovice, za RS… verovatno drugi bus.
Transparenti svi u istoj štampariji odstampani, sakupi ih posle 6.min jedan lik, i ponese sa sobom, trebaće za ostala mesta, opet isti ljudi. Dobra im je ideja, ne daj Bože da neko od onih nešto napiše, i onako im se smeju i grde iz zgrada u centru.I zastave je pokupio, ko zna za šta bi ih ovi iskoristili, pa opet bruka.
A naših čečena, negde 20 posto, ono bruke i muke…