Nema dobrog datuma za Vučića na izborima
Председник Новог ДСС-а Милош Јовановић поручио је данас да, када год буду одржани следећи избори, то „неће бити добар датум за Александра
Вучића“ јер, како је рекао, „једном мора да се плати цена за лажи, лоповлук, криминал и издају земље“.
Јовановић је, током гостовања на телевизији „Белами“, подсетио да се Нови ДСС залагао за промену изборних услова па тек касније за излазак на биралишта, али да је преовладала идеја да се одмах захтева ванредно изјашњавање грађана.
– Пуно је право студената да захтевају изборе и сачине листу какву желе. Та листа биће комплементарна са нашом листом аутентичне деснице, која ће јасно рећи да је Србија за сарадњу са ЕУ, али не и за чланство у њој – објаснио је Јовановић.
Лидер Новог ДСС-а нагласио је да је та странка „спремна да руши Вучићев режим са свима“, али да је, због идеолошких и концептуалних разлога, после победе над напредњацима на изборима могућа само техничка Влада са партијама проевропске опозиције.
– Могуће је да сарађујемо у погледу извођења на одговорност функционера актуелног режима, оздрављења медија и успостављања правне државе. Након тога уследили би нови избори на којима би се грађани слободно изјаснили за коју опцију ће гласати – прециризао је он.
На питање да ли ће Нови ДСС изаћи на предстојеће локалне изборе у Мионици и Неготину, први човек те странке је најпре подсетио да су се њихова очекивања од гласања у Косјерићу и Зајечару од пре три месеца у потпуности обистинила.
– У Зајечару имате чисту каубојштину пошто напредњачка већина конституише органе локалне самоуправе упркос одлуци суда и протицању свих рокова за конституисање. Сматрали смо да не треба излазити на изборе када је народ на улицама. Чим уђете у институиционалне процесе, то вам је знак да се поново у колотечини нормалности. Што се тиче Мионице и Неготина, оставили смо локалним одборима да сами одлуче како ће се понашати на терену – одговорио је Јовановић.
Он је приметио да се „захваљујући пропаганди на провладиним медијима у народу одржала слика о Вучићу као патриоти иако су ствари које је урадио у погледу издаје конкретне и опипљиве“.
– Резултат Вучићеве политике данас је све мање Срба и све мање Србије на Косову и Метохији. Наша јужна покрајина је, што се њега тиче, готова ствар. Они који треба да штите Србе тамо, данас туку своје сународнике на утакмицама – закључио је Јовановић.
_________________________________________________________________






































Za Vucica nema dobrog datuma ali za tebe jos manje.
Vi opet dajete prostora ovom palamudanu. Ni sam nezna šta će. Samo mrsi i palamudi. Ništa konkretno ne kaže svojim simpatizerima. Mi smo za Rusiju,Kinu ili Amerku. Mi smo protiv uslova EU,ali bi da nam daju pare iz fondova da preživljavamo. Mi smo za trgovinu sa njima,pod našim uslovima,mi mi mi bla,bla kad bi svi drugi prihvatili njegovo palamudjenje.
Ero idi malo kod ovaca bogati..a sta ces konkrenije od svega navedenog…sta ovde bilo kome nije jasno, on prica svoj stav kako dalje i sta je njegova poltika, i ovo je otvoren i racionalan pristup.. malo si ko Caci kanda..
Odgovor Vladi
Vlado dijete moje, šta to bulaziš bogati!
Ovde se svi bave politikom, a niko pojma nema šta je politika.
E da vas čika Pera nauči đeco moja.
Poltika je stvar kompromisa odnosno jasnije rečeno stvar mogućeg.
Znači prvo narodu saopštiti istinu.Drugo narod kad dođe sebi onda mi saopštiti realan predlog za rešenje problema oko Kosova i BiH. Pa onda sačekati da se čije glas naroda i tek onda preduzimati akcije i razgovore sa Albancima, Bošnjacima Evropom, Amerikom a Kina, Rusija i ostali naši prijatelji da nam pripomohnu.
Tako da Vlado mi prostorečeno nemamomo intelektualni ni moralni kapacitet za takve podbige.Mi nemamo jasnu nacionalnu ideologiju. Mi nemamo ljude posebnoh kova. Mi nemamo jasne kordinate političkog delovanja u ovako haotičnim vremenima. Kod nas se politikom bave prišipetlje i prodavci magle ne da bi rešili ovaj užesni problem. Nego da bi vajdili i da bi se popularisali.
Jednostavno pogledaj šta se radi u svetu. Ko nudi rešenje za probleme na Bliskom Istoku pa jedini rešenja predlažu Ameri odnosno Tramp. On jedino može da nešto racionalno kaže koje drugi moraju da prihvate ili da odstupe, ali tad slede sankcije koje uništavaku one što odbijaju ponuđeno. Razumi da prirodni zakon, „vuk na ovcu pravo imam“ nikad se neće moći da izbegne.
Nadam se da ti je Pera Poštar sve lepo objasnio.
Tačka!!!
Šta da se radi – Nakon promene vlasti u Srbiji, nužno je sprovesti mere koje će onemogućiti finansijsko i političko preživljavanje režimskih struktura koje su decenijama devastirale državu. Prvi korak mora biti privremeno oduzimanje imovine funkcionerima SNS-a, njihovim koalicionim partnerima, povezanim biznismenima i kriminalnim klanovima. Ova mera se sprovodi na osnovu Zakona o oduzimanju imovine proistekle iz krivičnog dela, konkretno člana 25 stav 1, koji propisuje da se imovina može privremeno oduzeti kada postoji osnovana sumnja da je pribavljena izvršenjem krivičnog dela, da njena vrednost prelazi zakonom utvrđeni prag i da postoje razlozi koji opravdavaju privremeno oduzimanje. Time se ne prejudicira krivica, već do pravosnažnih presuda sprečava prelivanje opljačkanog kapitala u nove političke projekte ili parastrukture.
Sve uraditi po poljskom modelu obuhvatiti sve nivoe javne uprave, pravosuđa, policije, vojske i medija, to nam je lepo pokazalo češko iskustvo: brze, transparentne i obavezujuće odluke, bez beskonačnih žalbi. Lustracija nije osveta, već institucionalni mehanizam zaštite demokratije.
Tako ce jedino i konačno može izgraditi država Srbija u kojoj zakon i odgovornost stoje iznad interesa jedne partije i njenog vođe.
Valjda svih koji su pljačkali od 90 pa nadalje ,Koče ostati na slobodi pitanje je.Ajoš bolje ko će ih hapsiti
Šta da se radi – Nakon promene vlasti u Srbiji, nužno je sprovesti mere koje će onemogućiti finansijsko i političko preživljavanje režimskih struktura koje su decenijama devastirale Srbiju. Prvi korak mora biti privremeno oduzimanje imovine funkcionerima SNS-a, njihovim koalicionim partnerima, povezanim biznismenima i kriminalnim klanovima. Ova mera se sprovodi na osnovu Zakona o oduzimanju imovine proistekle iz krivičnog dela, konkretno člana 25 stav 1, koji propisuje da se imovina može privremeno oduzeti kada postoji osnovana sumnja da je pribavljena izvršenjem krivičnog dela, da njena vrednost prelazi zakonom utvrđeni prag i da postoje razlozi koji opravdavaju privremeno oduzimanje. Time se ne prejudicira krivica, već do pravosnažnih presuda sprečava prelivanje opljačkanog kapitala u nove političke projekte ili parastrukture.
Sve uraditi po poljskom modelu obuhvatiti sve nivoe javne uprave, pravosuđa, policije, vojske i medija, to nam je lepo pokazalo češko iskustvo: brze, transparentne i obavezujuće odluke, bez beskonačnih žalbi. Lustracija nije osveta, već institucionalni mehanizam zaštite demokratije.
Tako ce jedino i konačno može izgraditi država Srbija u kojoj zakon i odgovornost stoje iznad interesa jedne partije i njenog vođe.
Mogu da se ne slažem sa nekim njegovim stavovima, ali niko nije konkretniji i janiji od njega. Čovek ima ideje iveruje u njih, to mu se mora priznati.
Njega treba zajedno sa Vukom Jeremicem spojiti jer obojica lepo palamude
@ Пера поштар
А шта бисте ви да решавате у БиХ?
Имате свог лојавог лепљивог Вучића, Брнабића, имате Кућу цвећа!
Од Босне одјебите!!!!