Prethodni članak
Pavle Nikolić napušta Borac
Objavljeno 08/05/2026
Košarkaš Borca Pavle Nikolić uskoro postaje novi igrač subotičkog Spartaka, za koji će nastupati od naredne sezone, saznaju „Sportske.net“.
Nikolić će biti drugi mladi igrač koji dolazi u Spartak u ovom periodu, posle Marka Tofoskog iz BKK Radnički.
Nikolić će imati izlaznu klauzulu za odlazak na koledž, ukoliko se odluči na taj korak.
Mladi košarkaš je ove sezone beležio 15.7 poena, 5.1 skok i 1.7 asistencija po utakmici u AdmiralBet ABA ligi.
Krilni centar je bio u prvoj petorci Evropskog prvenstva za košarkaške do 20 godina. Na tom šampionatu Nikolić je beležio 16.6 poena, 6.4 skokova i 1.6 asistencija po meču.
Nikolić je bio na širem spisku selektora Dušana Alimpijevića u februarskom prozoru za kvalifikacije za EP za mečeve sa Turskom.



































Pametan potez ide kod dobrog trenera kod koga će imati dobar tretman.
A sta fali Ocokoljicu kao treneru???
Dokel smo dosli da nam Spartak iz Subotice otima igrace i to nasu decu.
Verovatno ga je „oteo“ boljom ponudom i uslovima.Ne lupetaj.
Bravo pavle samo napred,kod vlada ne moze da ne valja
Šta je ovo sa konja na magarca
Znači sledeći klub Zlatibor
Ivanović nađi pare i zadrži mlade igrače.
Gde da nađe dragačevac, to ima zmiju u džepu
E optional,privatnici,sportski,radnici.Kapital koji Spartak ulaže je uglavnom privatan,svi igeači sa strane.Mi najbolje prodajemo konkurentima(tako bi trebalo biti,Spartak konkurent).Evo sad kao neki novac u fudbalu,prividno,mislim da je politički,jer sport u Čačku je pred gašenjem,deca ni ne zaigraju za prvi tim,već sunu zvezdu,partizanu,imt u,tsc ,čukaričkom,a posebno u Lučanima,gde naša privatna škola šalje svoju decu(normalno,jer za dalje nema uslova),jer u Čačku sport vode neuki,proleteri,ljudi bez śutnute lipte,interesna grupa radnika.Eto već koliko godina Aba lige,uvek isti cilj,bez neke veće ambicije(tu treba privatni sektor da pomogne).
Šteta, Borac svake godine ista prica cilj da opstanu i ostanu poslednji u Aba ligi i najbolje igrače da prodaju. Nikalo vece ambicije nema kao na primer bolje pozicionirani na tabeli sa dobrim igračima koji ostaju. Nego pijačni klub.
Bezi Pavle iz Ćacilenda,samo si trebao u inostranstvo,Vlade je ljigavac,bezi sto dalje…