Radmilo Azanjac novi trener užičke „Slobode“
Radmilo Azanjac novi je šef stručnog štaba FK Sloboda, nakon što je, pre nekoliko dana, sa te pozicije otišao Bojan Ostojić.
– Nakon ostavke Bojana Ostojića, Sloboda je brzo reagovala i u klub dovela jedno veliko, iskusno, trenersko ime. Radmilo Azanjac će predvoditi crveno-crne do kraja tekućeg šampionata – saopštila je uprava užičkog kluba.
Azanjac je, podseća se, rođen 1870. godine u Užicu, a nakon uspešnih sezona u Javoru iz Ivanjice i Metalcu iz Gornjeg Milanovca, karijeru je, uglavnom, gradio u inostranim ekipama.
Bio je član dva kazahstanska premijerligaša Taraza i Atiraua, a na kormilo Slobode dolazi sa mesta pomoćnog trenera u reprezentaciji Tadžikistana.

Stadion u Užicu – Foto Nenad Kovačević
Uz isticanje da Azanjac poseduje UEFA Pro licencu, klub mu je poželeo „dobrodošlicu u crveno-crnu porodicu, puno dobrih partija i uspeha na klupi jednog velikog stogodišnjaka“.
Novi tener predvodiće Slobodu poslednjih pet kola za opstanak u Srpskoj ligi, a prva važna utakmica igraće se u Užicu u petak, 8. maja od 20 časova, sa požeškom Slogom.
__________________________________________






































Zar covek u sto pedeset sestoj godini da trenira Slobodu?
Rale samo napred,skloni manekene sa terena!!!
Pavle, ne razumeš. Lepo piše da je u pitanju „iskusno trenersko ime“. Video sam čoveka, izgleda odlično za 156 godina.