Legenda kakvih više nema
Prilikom gostovanja u jednoj od emisija Ivana Ivanovića, novinarka Tatjana Vojtehovski ispričala je kako je izgledalo gostovanje nekadašnje legende sa beogradskog asfalta Dušana Prelevića, rokera, pisca, scenariste, glumca, fudbalera …
Vojtehovski: Ja sam zvala Preleta da dođe u emisiju i ta emisija bila jedan put tri gosta ili tri poslednja gosta i zvala sam Zorana Živkovića koji je u tom momentu bio, ehm, savezni ministar policije. Ministarstva unutrašnjih poslova i Jelena Tinska kao da imamo jednu ženu. Prele je došao u teget sakou u beloj košulji, u teget pantalonama na faltu. Stvarno se onako doterao.
Ivanović: Picnuo.
Vojtehovski: Picnuo se. Posle mi je rekao da me voleo i da me poštuje i to mi je jako bilo drago. Međutim, došao je malo pijan već.
Ivanović: Događa se.
Vojtehovski: Događa se. Desi se čoveku sve to. Kad su upaljeni reflektori, valjda je to dobilo na intezitetu, taj alkohol je valjda proradio.
Ivanović: Hoće ova vrućina da udari ako si malo popio.
Vojtehovski: Onda je tako. I sad ja, ja vidim da je Prele pred mojim očima pijaniji iz trenutka u trenutak. I pitam ja njega onako kao neki uvodni razgovor. Prele, vi ste dežurni hroničar Beograda ovog vremena. Kako vam Beograd deluje danas? A Prele kaže Beograd je grad peder. Četiri popodne, mi u live emisiji (uživo). Ja glupava pitam kako grad peder? On kaže – svi ga jebu. Svi ga gledamo, on nastavlja sam. Jebu ga Bosanci, jebu ga Crnogorci. Ja kažem Prele nemojte, molim vas, ipak je ovo nedelja i uživo je i sad je oko pola pet. Gledaju deca. Kaže on boli me ku*ac, nek prebace na drugi kanal. Znači, to su one situacije. Meni se studio na glavu ruši.
Ivanović: Da, pa da, da, da.
Vojtehovski: Pogledam u kamermana, a oni ovako zgroženi.
Ivanović: Ali evo, ovi moji bi se smejali i tresli kadar, znaš.
Vojtehovski: Pogledam gore u režiju, oni u režiji ovako. Znači ne znam što da radim.
Ivanović: Al’ to nije kraj, jel tako?
Vojtehovski: Ne, to uopšte nije kraj. To je tek blagi uvod kao Bijenale u Veneciji naspram onog što sledi. Ja ne znam kako smo mi došli do nevladinih organizacija.
Vojtehovski: Prele se ubaci tu u razgovor. Sad ja ne znam kako da to kažem.
Ivanović: Stavićemo bip, ne brini.
Vojtehovski: Prele se ubaci u razgovor i kaže pun mi je ku*ac Sonje Biserko i Nataše Kandić. Žena u crnom. Žena s pi*kom, žena bez pi*ke. I okrene se prema ministru unutrašnjih poslova Zoranu Živkoviću i kaže – a pun mi je ku*ac i vas pandura.
Ivanović: Ali tu nije kraj.
Vojtehovski: Ne. Ja pogledam obezbeđenje Zorana Živkovića. Mislim se sigurno su već u kadru. Oni stoje momci. I ja rešim. Dobro, što ga ja više smirujem on je sve žešći. Ne može. Ne vredi. Ja sad rešim sad ću da ga ignorišem. Neću ništa da ga pitam. Sad ću da se pravim da on ne postoji i valjda će nešto da se dogodi. Ništa ga ne pitam. Sad ja pričam Tinska, Živković, Tinska, Živković. I u jednom momentu kaže Prele: ma je*em vam emisiju, boli me ku*ac. Baci onu bubicu i napusti studio.
Ivanović: A šta je rekao Tinski? Meni je to najjača provala svih vremena. To je najjača, najjača provala svih vremena.
Vojtehovski: Taman smo ga malo smirili. Znači, pre nego što je otišao, taman ga malo smirimo i bio je običaj u emisiji da svako svakog pita nešto. I sad Tinska vidi kakva je atmosfera. Vidi u kom stanju je Prele. Sad će ona da pita Preleta i kaže: Prele, evo pitam te kakva sam riba? A Prele gleda i kaže – uvek si bila dobra ku*va.
Ivanović: I dobro. Sutra kad se probudio zvao te.
Vojtehovski: Zovem ja njega i zvone telefoni. Pakao. Ja ne znam što da radim.
Ivanović: Pa šta ćeš?
Vojtehovski: Ne znam. To je ono što Jerry Springer plaća skupe pare. Meni se desilo besplatno. Večernje novosti na naslovnoj stranici naslov: „Psovke sa malog ekrana“. Pakao. To je sve bilo strašno. Bog zna kako su srpske uši preko noći postale osetljive na psovke. Znaš kako to sve ide?
Ivanović: Znam.
Vojtehovski: Zovem ga treći dan, zove on mene. Halo, ja kažem dobro, gde ste vi? On kaže gde si ti? Ja kažem ja, a gde ste vi? On kaže šta si ti meni uradila? Ja kažem ja vama, šta sam ja vama uradila? Telefon ne prestaje da mi zvoni. Ti nisi normalna. Šta si ti meni uradila? Ko je psovao? Ko je to sve? Vidi kao šta si mi uradila? Ja brzo kucam izvinjenje Nataši Kandić, Sonji Biserko, ministru, ovako onako. Moram da kažem, Živković je. Ima u njemu tog mangupskog sa Nišave, tako da je on dobro podneo. Rekao je dobro kao, vozi kao. Nije baš bilo najudobnije, ali kao.
Ivanović: Meni je to najjači nastup na televiziji svih vremena nekog umetnika, odmah da ti kažem.
______________________________________________________






































Legenda prostakluka.
Imao sam tu čast da ga upoznam i da, u par navrata, pričam sa njim. Malo ljudi zna koliko je to bio veliki čovek, umetnik, boem… ljudina i drugar.