Trojica mladića već peti dan pešače ka Svetoj gori
Trojica mladića, Kraljevčani Marjan Brković i Strahinja Ljubičić, koji su studenti geodezije, zajedno sa Srećkom Ivkovićem sa Rudnika, i sami učesnici ranijih studentskih marševa, ulaze u peti dan svog puta ka Svetoj gori. Upoznali su se, kažu, na maršu koji je išao ka Beogradu iz zapadne Srbije – bili su glavni barjaktari te kolone. „Idemo da popričamo sa monasima u Hilandaru, da pomenemo sve žrtve koje su nastradale u padu nadstrešnice i da pošaljemo jasnu poruku sa Hilandara – da nema predaje. I SPC i Hilandar i sve verske ustanove treba da stanu uz studente“, kaže Srećko Ivković.
Oni su, naime, krenuli iz Kraljeva 17. aprila, a prema planu, večeras bi trebalo da stignu u Vladičin Han, nakon 46 kilometara pređenog puta od Leskovca iz kog su jutros pošli. Sutra nastavljaju put ka Bujanovcu, prekosutra ka Kumanovu.
Ranije su poručili da isto kao što su „naši junaci jurišali biciklima za Strazbur 13 dana i noći“ tako i oni idu do nečeg što je najsvetije kako bi zatražili blagoslov, kako su rekli, kada već naš patrijarh neće da im da, i kako bi se pomolili na Svetoj gori za „snagu i večan spokoj svim našim žrtvama“. Takođe, kako su naveli, žele ovim činom da daju vetar u leđa da istraju i svi episkopi koji su ih podržali.

Usput prikupljaju novac za decu iz „Zvečanske“, a kako su nam javili – danas su sreli porodicu sa dvoje bolesne dece, kojima su donirali 200 evra (snimak na početku teksta). Nadaju se da će neko da im usput ponudi i prenoćište, u Srbiji i Severnoj Makedoniji, dok će u Grčkoj verovatno morati da se sami snalaze.


































