„Zapravo mrzim dejtovanje”
Nikada nije bilo više mogućnosti za dejtovanje nego danas – na dohvat ruke su nam aplikacije, društvene mreže i specijalizovani događaji za samce. Ipak, ova džungla ljubavi i upoznavanja često deluje neprobojno, zbunjujuće i iscrpljujuće. Dve naše sagovornice, Ana i Zoja, dele svoja lična iskustva, razočaranja i nade.
– Skoro sve moje drugarice su u vezi – kaže Ana (39).
– Kada vidim zaljubljene parove kako se drže za ruke ili razmenjuju nežnosti, i ja poželim da imam nekoga. Zapravo, mrzim dejtovanje! – dodaje kroz smešak, koji skriva dozu tuge. Nije usamljena u tom osećaju – mnoge žene i muškarci danas osećaju slično.
Njena poslednja ozbiljna veza završila se pre 13 godina.
– Ponekad se zapitam da li nešto nije u redu sa mnom, zašto već toliko dugo nisam u vezi – iskreno priznaje.
Ana je pokušala da pronađe ljubav putem aplikacija kao što su Tinder i Bumble, ali kaže da je takav način komunikacije samo još više udaljio od iskrene povezanosti.
– To su uglavnom površni razgovori, dopisivanja koja nikuda ne vode. Osećala sam se kao da sam na tržištu, a ne kao osoba koja traži pravu vezu.
Zbog toga je odlučila da se potpuno povuče iz onlajn dejt sveta i po prvi put je odlučila da prisustvuje oflajn događaju za samce u jednom baru u gradu.
– Osećam blagu tremu, ali i nadu da će možda uživo sve biti drugačije.
Zoja (33) je, slično Ani, doživela brojne frustrirajuće situacije.
– Jedan muškarac s kojim sam se viđala dva meseca, tek tada mi je priznao da ima devojku. Bila sam šokirana.
Nije to bio jedini loš primer. Jedan muškarac iz njenog kruga poznanika jednostavno je prestao da joj se javlja – bez objašnjenja, bez poruke.
– Ghostovao me je, a viđali smo se skoro svakog vikenda. To je jako povredilo moje poverenje.
U drugom slučaju, mladić s kojim je otišla na dejt proveo je ceo sastanak gledajući u telefon i igrajući na sajtu Bet365 Srbija.
– Nisam znala da li da se smejem ili plačem. Osećala sam se kao da nisam ni prisutna.
Obe sagovornice veruju da iskrenost, strpljenje i uživo kontakti mogu biti ključ za dublje povezivanje. Iako im je dosta razočaranja, još uvek se nadaju – ali na svojim uslovima, bez pritiska i bez iluzija.
___________________________________________________________________






































Je l’ ovo reklama za kladionicu? Kakva je ovo tekst pobogu?
Šta ste hteli sa ovim tekstom?
A da vi promenite dilera, nego vam gura esid u belo…
Mogli ste i brojeve telefone da ostavite!!??!!??