Počela letnja sezona na Torniku
Letnja sezona na Torniku počela je u subotu, kada su svi posetioci mogli celog dana da besplatno koriste sve sadržaje u podnožju tog najvišeg vrha Zlatibora. Rukovodilac Ski-centra Tornik Branko Blagojević naveo je da je sve spremno za početak još jedne letnje sezone.
– I ove godine u podnožju Tornika posetioce očekuje bezbroj sadržaja, kao što su bob na šinama, panoramsko razgledanje žičarom, bicikli, veštačka stena, zip lajn i mnogi drugi – kazao je Blagojević.
Jelica Tošić iz Turističke organizacije Zlatibor rekla je da će na toj planini ove sezone biti fokusu aktivan odmor, uz mnoštvo manifestacija.
– Pored sadržaja u okviru Ski-centra Tornik, ljubiteljima avanture na planini su dostupne pešačke i biciklističke staze, vožnja kvadovima, zip lajnom, paraglajdingom, kao i panoramskom gondolom – navela je Tošić.
Na Kraljevm trgu i u zlatiborskim selima, dodala je, organizovaće se veliki broj manifestacija, pa i onih namenjenih deci.
Otvaranje sezone počelo je manifestacijom „Tornik Race“ koja spaja turizam, sport i ekologiju, koja je organizovana u saradnji sa JP Skijališta Srbije, Opštinom Čajetina, TO Zlatibor i Parkom prirode Zlatibor.
Uz ocenu da je odziv takmičara bio veliki, Viktor Trifunović, predstavnik organizatora trke istakao je se nada da će se „Tornik Race“ održavati i narednih godina.
– Posebnu pažnju privukla je ekološka trka, odnosno ploging, discilina u kojoj se uz trčanje prikuplja otpad – istakao je Trifunović.
Organizovana je i OCR trka sa više od 30 prepreka, a i za najmlađe je priređena takva trka u kojoj je učestvovalo 250 dece.
__________________________________________________________




































Kako vi ljudi lažete, u subotu je od svih sadržaja radio samo bob na šinama, ništa drugo. Verovatno zbog toga što je trebalo biti besplatno.