Pristupanje Srbije EU dovodi do radikalizacije antiporodičnih vrednosti
Члан Председништва Новог ДСС-а и ванредни професор на Правном факултету у Београду Милош Станковић оценио је да „приступање Србије ЕУ доводи до радикализације антипородичних и лево-либералних вредности“ и да се новим Нацртом породичног закона уводи могућност да се „иде у том смеру“ чему се Нови ДСС као странка аутентичне деснице оштро противи.
Према Станковићевом мишљењу „у Србији је у последњих 15 година на сцени тренд доношења антипородичних закона“, а СНС, као странка на власти, „у исто време преко министарке за бригу о породици Јелене Жарић Ковачевић промовише један такав закон док неки њихови функционери причају против њега“.
– За разлику од неких других земаља у окружењу, Србија нема у свом законодавству дефинисану породицу – напоменуо је Станковић током свог гостовања на телевизији „Њуз Макс Балканс“.
Он је рекао да не подржава никакву дискриминацију ЛГБТ особа и да се њихова права „могу регулисати изменом постојећих закона“
– Сматрам да у овој држави права свих особа морају бити регулисана законом. Међутим, либерална демократија подразумева поштовања права појединаца, а не разних микрозаједница – прецизирао је Станковић.
Говорећи о истополним заједницама и њиховим правима, он је подсетио да је у Уставу Србије утврђено да је „брак заједница између мушкарца и жене“ и додао да би свака евентуална измена те дефиниције морала да доведе до промене основног правног и политичког акта у држави.
– С обзиром да то подразумева промену читаве једне главе Устава, те измене би изискивале референдум, а сви знамо да у друштву нема атмосфере која би довела до инплементације таквих вредности – поручио је Станковић.
Функционер Новог ДСС-а је закључио да у изради закона који се баве проблематиком породичног праваа „учествују увек исти људи и исте организације“ и да међу њима „никада нема људи из конзервативне сфере“.
_____________________________________






































Pravi radikali, nisu bolji od naprdnjaka ni za jotu.
Ovi su uvek protiv EU,ali evre od te iste unije bi rado da uzimaju. Da jedno recite da ste i protiv donacija EU. Vi bi ste očigledno da prihvatate samo ono sto vama nacionalistima odgovara. E neće da može.
U EU živi 450 miliona ljudi, od pravoslavnih Grka, Rumuna i Bugara, katolika Francuza, Italijana, Poljaka… do protestanata Nemaca, Holanđana, Belgijanaca… i niko od njih ne zna šta su porodične i ljudske vrednosti samo ovi i DSS „stručnjaci“ znaju. Mi se busamo da kod nas piše u ustavu da je brak zajednica muškarca i žene, a predsednica skuštine je u braku sa ženom, isto tako pišu i prava radnika pa ih niko ne poštuje, pa piše autonomija univerziteta pa je nema. Kod nas sve piše a ništa ne postoji.
Ispravka – nije u braku sa zenom nego zivi sa zenom. Cimerke. With benefits. (po zakonu)
Pa što vozite Mercedese i Audije, letujete u Grčkoj, ušteđevinu držite u evrima, i stanove kupujete u Italiji, Češkoj i Austriji???!!! Kamo Lade i rublje?? Pokažite na vašem primeru kako se voli „majčica Rusija“. Jer u biti, o tome se kod vas, lažnih patriJota i radi, ne?
Spijun francuski da vodi stranku i „politiku“.
ono zna kako je u evropi?
Dobro je Vucicevci, samo vredjate, vama je Moskva duhovni ucitelj, samo ste je u zadnje vreme zamenili sa Briselom. Audiji i Mercedesi nisu porodicne vrednosti nego proizvod za upotrebu koji se kupuje novcem. A samo ih Nemacka proizvodi, a ne Grcka , ni Bugarska niti bilo ko drugi u EU niti u svetu. Nesto je i do nas, kao sto je do Nemaca kvalitet njihove industije. Ako vi uopste znate ko ste i ako vam je do toga stalo. Niko ovde nije govorio o Evropi i da je tamo losije nego ovde nego o tome kako cemo mi sa tim i sta je dobro i sta nije dobro za nas. Ako vam je dobra Brnabicka nemojte da je menjate. Znate ko je finansirao organizacije gde je ona radila ? Moskva ? Cim je neko trezveno i argumentovano govori, ispravno ili ne, ali cim to izlazi iz partizanskog i radikalskog propagandnog sveta, odmah blacenje svih onih koji se neslazu sa tim, odmah sve najgore. Opet novog gazdu trebate ! Nikako da vam padne na pamet da vam niko ovde nebrani da radite kao sto se radi u Nemackoj pa cemo da vidimo kako stoje firme, radnicka prava budzet i ostalo. Vama je samo jedna politika politika, ko je propagira iz inostranstva, no ima i socijalna, i nacionalna i liberalna itd.
EU je najbolje mesto za život običnih ljudi a najgore za korumpirane političare .DSS je retrogradna partija nastavak Koštuničine politike koja je bila protiv restartovanja Srbije,koja je htela da oslobodi Đinđićev ubice,koja se zalagala i ostvarila da se u Srbiji ništa ne menja.Liče na Milicu-zavetnicu tj.lažljivicu.Ruski špijuni.