Opet požar u staroj Mlekari
Zapušteni ili je možda bolje reći napušteni objekat koji je čačanima ppoznat kao stara Mlekara, danas opet gori kao i pre tri-četiri dana. Prethodni uzrok požara bila je neispravna elektro-instalacija, kako je zvanično saopšteno, a šta je uzrok dabašnjeg požara još nije saopšteno.

Početak požara
Vatrogasna ekipa je na terenu i uspešno se bori sa vatrenom stihijom, pa će požar uskoro biti saniran.

Izvesno je da je stradala krovna konstrukcija koja je sada počela da se urušava.

U proizvoljnim komentarima posmatrača moglo se čuti, da nije slučajno da se požar događa na tako atraktivnoj lokaciji i da ne bi bilo prvi put da u Čačku neki investitor požarom rešava problem uklanjanja trošne građevine, kao što se to dešava u američkim krimi filmovima, ili na pojedinim lokacijama u Beogradu.
______________________________________________________






































Tuga, Stara mlekara je redak primer predratne reprezentativne arhitekture u Čačku. Gde je grad, gde su javni funkcioneri da učine JEDNU korisnu stvar i otkupe ovu zgradu? Pa onda izvuku pare od ministarstva za obnovu. Da budu bar malo budu od koristi ovom gradu i njegovim gradjanima.
Ajte be lupajte… Taj objekat nije pod zaštitom pa nema nikakvog razloga da se ložite na mafijaške akcije o tobož paljenju zbog toga. Smanjite malo teorije zavere…
A i znaju se klinci koji su napravili pozar , svi okupljeni danas sto su bili oko mlekare znaju ko je napravio pozar , samo izgleda milicija ne zna , ili ih stiti iz njima znanih razloga
Neko bacio okо,neko sa ozbiljnom lovicom. Eto brzo povoljnog placa za jos zgrada. Privrednici cacka,namerno malim slovom…priroda ce se postarati i za te privrednike