Popović je u pisanoj izjavi ocenila da Srpska napredna stranka (SNS) ne traži obrazovane i odgovorne ljude, već one koji su lojalni.
Direktori nisu ni znali da su smenjeni, šok radnika u Srbijavozu: Odlazi uspešan čovek
Ko i šta radi u SNS više ne znaju ni oni koji se nalaze na najvišim funkcijama u državi. Jedino su svi shvatili koliko su nebitni, nevažni i kako ih tretiraju oni koji o svemu odlučuju. Setimo se samo da je nekada prvi čovek čačanskih naprednjaka Milun Todorović pola sata pre smene držao sastanak sa članovima stranke i pravio planove, da bi mu pola sata kasnije, nametnuti šefovi iz Šapca i Pančeva, saopštili da je smenjen.

Nije znao da je smenjen, radnici Srbijavoza ogorčeni: Ivan Bulajić
Te sreće sada nisu bili direktori Srbijavoza i Srbijakarga, koji su došli na posao kao direktori bez znanja da su smenjeni pre dva dana na sednici Vlade. Promene su izvršene u APR-u a da to direktori nisu znali.
Javnost je posebno bila šokirana smenom direktora Srbijavoza Ivana Bulajića koji je u ovo javno preduzeće doneo novu svežinu i viziju razvoja unoseći novine koje već dugo to i nisu u razvijenom svetu.
Predstavnici sindikata ne žele da istupe javno kao ni radnici, ali su voljni da anonimno podele neslaganje sa sečom kadrova u ovom preduzeću koje se urušava od devedestih godina.
Kako kažu, Ivan Bulajić je prvi direktor koji je sišao među radnike, redovno je obilazio sve železničke čvorovove i veće stanice, razgovarao sa radnicima, saslušao sve probleme i zajedno pravili planove kako da se reše.
„On je bio prvi direktor koji je došao na noge radnicima, bavili smo se problemima, rešavali ih. Konačno smo imali nadu da će nam biti bolje. Uvedene su nove informacije tehnologije u naš rad, sajt, mobilna aplikacija, informacije o kašnjenju vozova dobijali smo u realnom vremenu, kartomati, nove uniforme, servisi u vozovima…Bio je to prvi direktor koga smo viđali da sa porodicom putuje vozom. Kažu, nezadovljni su naprednjaci jer nije dovoljno reklamirao SNS i predsednika Aleksandra Vučića, što mora da se kaže u prvoj rečenici – mudra politika našeg predsednika. Ostali smo bez mladog čoveka koji je razumeo ovaj sistem i trudio se da sve ono što je video po svetu dođe i kod nas, dajući odrešene ruke mladim kadrovima da rade, iznose ideje „, pričaju radnici ovog javnog preduzeća.
Na dan kada je smenjen, a da to nije znao, Bulajić je snimao video u kome je najavljivao rekonstrukciju starih vagona za prugu Beograd – Bar i po prvi put uvođenje biznis klase u našim vozovima.
„Reč je o 20 Gošinih ZET 1 kola sa sedištima koja se uglavnom koriste na vozu za Bar. ZA remont i modernizaciju kompletne flote od 20 putničkih kola, Srbijavoz je već obezbedio finansiranje. Sa evropskom železničkom bankom Erurofima napravljen je sporazum o kreditu od 25 mil EUR. Po prvi put angažovana je renominarana španska dizajnerska kuća, Magma Dessign, koja je napravila potpuno novi enterijer za ova kola. Prvi put uvodimo biznis klasu. Rešili smo problem ruskih vozova koje je ne znamo kako i zašto kupila Zorana Mihajlović a koji su se kvarili tokom leta zbog pregrevanja. Po prvi put ulažu se sredstva za radionice za održavanje vozova po unutrašnjosti, prvo smo javno preduzeće koje je uvelo WMS sistem u svoje poslovanje, dobijali smo nove uniforme…Sada smo za direktora dobili člana SNS, pravnika i sekretara Skupštine opštine Voždovac, nekada menadžer prodaje u Merkatoru, čoveka dakle koji nema dodira sa železnicom. Opet idemo sve ispočetka sa brigom kakva nas sudbina čeka“, navode radnici.
Neki od njih ostavili su komentare na Instagram nalogu Bulajića koji potvrđuju ove reči.
„Smatram vas istinskim vrhunskim profesinalcem, čovek koji je saslušao i mišljenja i sugestije „malih“ ljudi, radnika.Doveli ste Srbijavoz na vrh svih železničkih preduzeća. Puno uspeha vam želim u budućem radu, ma gde to bilo“, napisao je Joip Buljovčić.
„Žao mi je. Odavno nije niko tako brinuo o našoj železnici kao vi“, smatra Mladen Arsenijeivć.
„Dragi Ivane, ako je ovaj potez doneti zbog nečeg boljeg onda OK, jer si još jednom pokazao koliko možeš, ali bojim se da im je opet zasmetalo kada neko svojim radom, znanjem, ljubavlju i posvećenosti prema poslu ostvaruje rezultate. Svakako želim ti sve najbolje u narednom periodu“, napisala je Katarina Stanivuk.
„Dugo ste i bili. Ovoj vlasti ne trebaju kadrovi koji će raditi na unapređenju rada Srbijavoza, donositi inovacije, rešavati probleme, već oni koji će misliti na procenat, izvlačenju novca…To ste iskusili i na svojoj koži i nadam se shvatili sa kim imamo posla“, napisao je Zoran.
„Sve pohvale za uloženi trud i rad u kompaniji Srbijavoz, posebna zahvalnost za stipendiranje učenika Železničke tehničke škole. Puno uspeha Vam želim u nastavku vaše poslovne karijere“, poručila je Dijana Nikolić.
„Sigurno nisi htio da krades i otkaz“, kaže Janko.
Na sve te reči reagovao je i sam Bulajić koji je ostavio poruku na Instagram nalogu:
„Želeo bih ovim putem da se zahvalim ogromnom broju ljudi koji su mi uputili poruke podrške i uvažavanja u ova dva dana. Ovo mi je još jedna potvrda da se vredan i pošten rad uvek na kraju isplati. Vredelo je“, napisao je Bulajić.
Srbijavoz je jedno od najvećih javnih preduzeća koje zapošljava preko 2.200 radnika sa velikim subvencijama iz državnog budžeta.
SSP: Novi direktor Srbijavoza čovek koji nema dan radnog iskustva u železničkom saobraćaju
Predsednica beogradskog odbora Stranke slobode i pravde (SSP) Mila Popović izjavila je danas da je novi direktor preduzeća „Srbijavoz“ Ljubiša Pejičić čovek bez dana radnog iskustva u železničkom saobraćaju i da nije kompetentan da bude na toj poziciji.
Po njenim rečima, Pejičić je učestvovao u incidentu u decembra 2024. godine kada je došlo do fizičkog sukoba između aktivista SNS i predsednika SSP Dragana Đilasa.
„Režim traži samo lojalnost i brutalnost, jer u Srpskoj naprednoj stranci nasilje nije prepreka za napredovanje“, kazala je Popović.
Vlada Srbije donela je na sednici održanoj u sredu rešenje kojim prestaje mandat Ivanu Bulajiću na funkciji vršioca dužnosti direktora „Srbijavoza“.
Ljubiša Pejičić upisan je u registru Agencije za privredne registre (APR) kao novi vršilac dužnosti direktora „Srbijavoza, a na čelo te firme dolazi sa funkcije zamenika sekretara Skupštine opštine Voždovac u Beogradu.
Po zanimanju je diplomirani pravnik, navedeno je u njegovoj biografiji na sajtu opštine Voždovac.


































Neznam šta je još potrebno da se ovi sendvičari opamete i da shvate kuda nas vodi ova sekta na vlasti na čelu sa ovim žvalavim neprijateljem Srbije i srpskog naroda.Sve ovo što radi opravdava izjavu g-dina Radenovića da narod vidi sa kojim šiptarskim izrodom imamo posla.
Blage veze vi nemate o tome o čemu pišete. Kao ni većina novinara koja piše o železnici. Pojma nemate.
Tako je Branko…bravo…
@Izvrsno osoblje Nije mi jasno za Bulajica što je smenjen, ostvaren porodični čovek sa ženom i troje maloletne dece, stručni kadar.
Ovo je dokaz da AKO VREDIS, u sns ne mozes to „naplatiti“. Oni hoce glupe, oni hoce poltrone, samo da neko nije bolji od njih. Oni sa pametnim ljudi ne znaju da pricaju, jer ni fond reci nemaju, ni nista.
Ovo je dokaz da u Srbiji sve treba da stane, dok se ceo sitetm ne raspusti, svi kucama, pa sve iz pocetka. Garantujem da bi nam za 2 godine, sa svim novim ljudima, bilo 40% bolje nego sad po svim segmentima
OVaj nas zaduzio na max, dize plate iz kredita drzave, nema realne prihode u drzavi. Daje subvencije strancima, narodu samo uzima po raznim porezima. Inflacija je realno 30% ako ne i vise, sve je puklo i propalo. A li narode, kako ne vidis, mora se ovome stati na put, inace ce nas Ćaci SNS ekipa, odvesti u propast iz koga cemo jedino moci postati necija kolonija da bi preziveli
Ide leto, a tišina je sve veća ili što kaže pesma stara: kamen gori , val se pjeni, je.e se meni….
Njima ne trebaju pametni nego poslušni i glupi
A zašto ne postupe PO ZAKONU i ne zamene NELEGALNOG I NELEGITIMNOG Drobnjaka? Možda jer su za njegovog ,,naslednika“odredili kontroverznog Poledicu…..
Neka bude srecan sto nije pritvoren. To je sns obrazac za uspesne direktore. Stetocinama nije bitno kako neko radi i sta je uradio, bitno je samo da poltroni, nepismeni clanovi i ulizice sednu u fotelju.
Згодно, као да је заподлен код птивстника! Колега дођите по радну књижицу, ваше услуге нам више нису потребне! Колико је људи код приватника чуло ову реченицу!?
Jos kad bi ovo bilo tacno. Srbijavoz slavi odlazak asocijalno neuralgicnog teletabisa!!! A sad treba ispratiti i njegovu devojku i sve ove njegove majstore strucne za primanje plate!
Nije mi ga žao. 15 marta vozovi su stali. Izgovor bio smešan. Sadio je tikve sa đavolom. Obile su mu se o glavu.
Znaci oni funkcioneri koji ne govore cesto „zahvaljujuci mudroj politici naseg predsednika …“ (to mora da se kaze u prvoj recenici obracanja), bivaju smenjeni(!?).
Ovaj što ga hvalite nije ništa bolji od ovog novog što dolazi čovek potpuna neznalica čovek ne zna ni jedan pravilnik ni jedno upustvo,ne zna širinu koloseka,ne zna napon u kontaktnom provodniku ma čovek ne zna ni gde je železnička stanica!!!
Tragedije za sve zaposlene i velika sramota
Kao da au nam na glavu prosuli vagon izmeta!!!
Preduzeće koje se urušava od devedesegtih. Interesantna opaska, ili su mnogo jaki pa još nisu urušeni ili neko nema bkage veze o čemu piše.
Zaista neznam ko su bili i ko su direktori ali samo znam da su dosad vozovi saobraćali bez kašnjenja. Vozovi su modernizovani i stanje u putničkom saobraćaju je bilo odlično.
Ako samo gazi predsednice sve je to stoka
Srbija se uz pomoć podmetnutog šiptara planski uništava.Za sada ide kako treba…