Саопштење Међународног покрета русофила у Србији поводом 09.маја и Дана победе
Српски народ је у Другом светском рату био на страни оних држава које су се бориле против нацизма и фашизма, зато треба заједно са Русијом да свечано обележимо 09.мај и поштујемо жртве које су словенски народи дали у тој борби.
Међународни покрет русофила упућује искрене честитке поводом 9. маја — Дана победе над нацизмом, једног од најзначајнијих датума у историји човечанства.
Овај дан представља симбол храбрости, жртве и непоколебљиве воље свих народа који су се супротставили највећем злу 20. века и одбранили слободу за будуће генерације.
Подсећамо да је управо руски а заједно са њим и срспки народ поднео огромне жртве у борби против нацизма, дајући немерљив допринос коначној победи и успостављању мира у целом свету.
Данас је, више него икада, важно чувати истину о тим догађајима и неговати културу сећања, како се сличне трагедије и нови облици нацизма никада не би поновили.
Међународни покрет русофила остаје посвећен очувању историјске истине, као и јачању пријатељства између савремене Русије и свих суверених држава света које се залажу за мултиполарни и праведан светски поредак.
________________________________________________






































Kakvi sad rusofili? Il’ si muško il’ si Boško…
Samo ako se distancirate od kvazi ruskih stranaka koje su dilu sa vladajucom bulumentom,mozete biti postovani kao prijatelji i Rusije i Srbije.
Nije istina, samo deo srpskog naroda pod komandim druga Tita se borio protiv nacizma i fasizma!
Ziveo NOV i POJ sa Titom na celu!
Ukljucujuci i sve ustase i domobrane koji su u maju 1945. presli u partizane.
Sta smo mi ikad dobili od rusa nista i veliko nista a kao braca.
Verovatno su Rusi trebali i da te opismene!?
Rusofil il pdfil …dodje isti k….ako si srbalj ili jugosloven…
Doktore, jbt nov i poj sa titom na čelu i svi rusofili sa staljinom na čelu. Vreme je da se probudite, četvrtina 21.veka već prošla. Staljin je oslobodio istočne zemlje da bi ih porobio. Svakom mamlazu je to jasno.