Užičani pozdravili sugrađane koji su pušteni iz pritvora: Borba protiv režma se nastavlja
„Sloboda“, „Pobeda“ uzvikivali su večeras Užičani na skupu kojim su pozdravili puštanje iz pritvora sedmorice njihovih sugrađana, učesnika nedavne blokade puta Užice-Požega, koju je Žandarmerija brutalno razbila.
Ostaloj dvojici određen je kućni pritvor. Svi se sumnjiče za napad na policiju.
Sa okupljanja je poručeno da su građani izvojevali pobedu puštanjem iz pritvora sedmorice uhapšenih da se brane sa slobode, ali da se borba za promenu kriminalng režima mora nastaviti.

Foto: Nenad Kovačević
Zatraženo je da se i svi uhapšeni učesnci protesta i blokada u celoj Srbiji puste na slobodu.
Na skupu, ispred Skupštine grada, okupljenima su se obratli pušteni iz pritvora odbornici opozicije Radovan Novaković i Vladan Sinđić, student Pavle Cicvarić, Dejan Ćosić i Marko Radovanović.
Rekavši za sebe da „nije neki govornik, već je čovek akcije“, Dejan Ćosić se zahvalio svima na velikoj podršci.

Dejan Ćosić Foto: Nenad Kovačević
– Nema predaje. Idemo do pobede – poručio je Ćosić.
Student Pavle Cicvarić pozvao je celu Srbiju da se udruži u brobi protiv režima, dodavši da „vlast na građane koji traže poštovanje zakona gleda kao na besne pse, koji nisu dostojni slobode“.

Pavle Cicvarić Foto: Nenad Kovačević
– Ipak, konačno su se prevazišle razlike između različitih grupacija u našem društvu. Svaki čovek je potreban u ovoj borbi – kazao je Cicvarić.
Vladan Sinđić, odbornik Zeleno-levog fronta, naveo je da se građani više ne plaše, te da bi „Srbija od Užičana trebalo da se nauči jedinstvu svih društvenih grupa u borbi protiv nakaradnog režima“.

Vladan Sinđić Foto: Nenad Kovačević
– Protesti i blokade u Užicu, koji traju od 29. juna, toliko su iritirale režim da je na nas poslao stotine oklopnih pandura iz drugih delova Srbije, a na nas su nasrnuli i policajci iz Užica, zbog čega bi trebalo da ih je sramota – kazao je Sinđić.
On je za korupciju optužio lokalnu vlast naprednjaka, a za gradonačelnicu naveo da je na jednoj režimskoj televiziji danas veoma loše govorila o svojim sugrađanima.
– Ona ne zaslužuje da bude gradonačelnica ovog grada – poručio je Sinđić.

Marko Radovanović Foto: Nenad Kovačević
Marko Radovanović, čijom zaslugom je mnoštvo bajkera iz Srbije došlo u nedelju u Užice na devetočasovni protest, svedočio je o tome da je pritvorenima mnogo značila podrška koji su oni u ćelijama čuli sa užičkih ulica i trgova.
– To je dokaz da smo na pravoj strani i dalo nam snagu da se i dalje borimo – istakao je Radovanović.

Radovan Novaković Foto: Nenad Kovačević
Odbornik Užičke akcije i advokat Radovan Novaković ocenio je da „dolazi vreme pravde i lustracije“.
On je dodao da je recept za uspeh formiranje jedinstvenog fronta protiv vlasti koji je, na predlog studenata, osnovan u Kosjeriću.
– Raspiši izbore, kukavice – poručio je Novaković predsedniku države Aleksandru Vučiću.

Foto: Nenad Kovačević
Svedočio je o represiji Žandarerije prema učesnicima užičke blokade 6. jula, koji su predvodili odornici opozicije i kazao da je „dobio pendrek i šutiranje nogom u bubrege„.
– Sprovodili su nas ljudi bez lica, nindže sa fantomkama, koji su se stideli da pokažu sopstveno lice. Mislili su da će obezglaviti protest, ali zaboravili su da mi nismo nikakve vođe, jer ovi protesti nemaju vođu – poručio je Novaković.
Građani su formirali kolonu i, nakon mirne šetnje centrom grada, zadržali se na Trgu partizana i bukom pozivali sugrađane da im se prudruže u borbi za Srbiju u kojoj će se poštovati zakoni.
___________________________________________________________





































