Užička vlast protiv rešavanja problema ruine od nekadašnjeg hotela „Turist“
Naprednjačka vlast u Užicu odbila je da reši problem ruine od nekadašnjeg hotela Turist na gradskoj plaži, koji je veliki bezbednosni rizik za prolaznike, posebno za decu jer se na nekoliko metara od ostataka tog objekta nalaze dečje gralište i dečji bazen.
Naime, odbornici koalicije oko SNS su, tokom nastavka sednice skupštine grada, glasali protiv Odborničke inicijative za rešavanje problema ruinirane zgrade bivšeg hotela Turist, koju su podneli opozicioni odbornici Srbija centra (SRCE).
Nedostatak pravne stručnosti ili korupcija u slučaju ruinirane zgrade užičkog hotela
Inicijativom je trebalo da se pokrenu hitne mere kojima bi se otklonila opasnost po prolaznike, korisnike dečijeg igrališta i dečijeg bazena, zbog mogućeg urušavanja tog objekta.
Njome se, objašnjava za Ozon press Goran Radosavljević, predsednik odborničke grupe SRCE, „nakon 14 godina, pokreću mehanizmi za stvaranje uslova za privođenje nameni tog objekta i lokacije na kojoj se nalazi“.
Međutim, narednjačka vlast je odbila tu inicijatvu.

Goran Radosavljević – Foto Nennad Kovačević
– To je neprikriveni indikator da je vlast izgubila iluziju da može da računa na glas slobodnih građana, već samo onih koji su ucenjeni, podmićeni i za njihov glas plaćeni – kazao je Radosavljević.
Glasanje je dodaje, „diktirano od strane koordinatora SNS za Užice, kao i učestale izjave pojedinih lokalnih funkcionera SNS da su „vojnici SNS“ koji očigledno nisu svesni da ta izjava ima negativnu konotaciju u vremenu posle Krcuna i Rankovića“.

Hotel Turist – Foto Nenad Kovačević
– Ako već treba da budete nečiji vojnici, budite vojnici građana Užica koji su vas birali, a vi položili zakletvu da ćete raditi u njihovom interesu – poručio je naprednjacima Goran Radosavljević.
Dr Marija Palikuća, predsednica odborničke grupe SNS, kaže za naš portal da ona i njene stranačke kolege nisu glasale za predloženu inicijativu jer, kako je „ona razumela, to nije u nadležnosti skupštne“.

Marija Palikuća – Foto Nenad Kovačević
– Ne može skupština da vrši pritisak na izvršnu vlast. Na osnovu informacija koje je skupštini ponudio Davor Gačić, načelnik Uprave za inspekcijske poslove i komunalnu miliciju, stekli smo utisak o tome da skupština za to nije nadležna – rekla je za Ozon press dr Palikuća.
Inače, taj objekat, koji je u privatnim vlasništvu, izgoreo je u požaru 2022. godine i nije obnovljen, pa je vremenom postao ruglo grada i opasnost za prolaznike od urušavanja. Prema onome što je rečeno na sednici, preduzeće ENMOM d.o.o sadašnji je vlasnik tog objekta.
Po zahtevu opozicije, načelnik Gačić je kazao da je, 26. febrara prošle godine, naložio građevinskom inspektoru da izvrši vanredni inspekcijski nadzor frme ENMON i to „stanja i održavanje objekta“.

Davor Gačić – Foto Prntskrin Jutjub Grad Užice
Posebno je istakao to da je inspektor, prema zakonu, samostalan u radu, da je za svoj rad lično odgovran, te da nije dozvoljeno mešanje u inspekcisjki nadzor.
Naveo je da je 23. marta ove godine inspektor izvršio kontrolni nadzor i 29. aprila doneo rešenje kojim se nalaže preduzeću da postupi po njemu u roku od 15 dana, jer EBNOM nije postupio u celosti po prvobitnom rešenju od 14. marta prošle godine, o čemu je inspektor obavestio njega i nadležne.
Gačić je ocenio da veruje u to da će „te mere dati rezultate, imajući u vidu visinu zaprećene novčane kazne u slučaju nepostupanja“.

Odbornici vlasti – Foto Nenad Kovačević
Kazao je i to da je, 30. aprila ove godne, uputio dopis gradskom rukovodstvu, u kome je naveo „da postoji potreba da se Grad uključi i angažuje lice koje će pripremiti dokumentaciju radi kontrole i postupanja po rešenju, u smislu nadzora izvođenja potrebnih radova, kako ne bi došlo do ugrožavanja javnog interesa“.
Međutim, zbog opasnosti od urušavanja, zapušteni objekat i dalje je pretnja prolaznicima, a vlast je odbijanjem inicijative opozicije odbila šansu da trajno reši problem i time je zanemarila bezbednost građana, što bi trebalo da bude njen osnovni javni interes.
__________________________________________________________________






































Srusice zemljotres taj oronuli hotel,najbolje da srpska firma proda hotel kineskimmili ruskim oli indijskim kompanijama i da naprave kineski viseci most preko dzjetinje
Ruglo pod jedan. Pod dva da li vlasnik plaća porez na imovinu?