Cela Ivanjica ostala bez struje
Veći deo opštine Ivanjica ostao je bez električne energije nakon prekida na dalekovodu 110 kV Požega–Arilje–Ivanjica, koji se dogodio u petak u 18 časova.
Zbog kvara na glavnom dalekovodu, koji još uvek nije otklonjen, snabdevanje strujom obustavljeno je prvo u većem delu opštine od oko 15 časova, dok je od 18 časova bez električne energije ostala cela Ivanjica. U međuvremenu je aktivirano rezervno napajanje, koje obezbeđuje struju za prioritetne objekte, među kojima su Dom zdravlja, bolnica „Anemija“, Fabrika vode i Policijska stanica. Električnu energiju dobila su i domaćinstva priključena na ovaj rezervni vod.
„Najveći deo večeri nismo imali ni mobilnu mrežu ni internet, u gradu ne rade radnje, kafići ni restorani, veliki broj domova je bez grejanja. Na dežurne telefone Elektrodistribucije se niko ne javlja, nemamo nikakve informacije, a niko od opštinskih zvaničnika nam se nije obratio“, navela je jedna Ivanjičanka.
Gde je proglašena vanredna situacija?
Vanredna situacija je proglašena u Valjevu, Loznici, Osečini, Krupnju, Malom Zvorniku, Valdimircima, Sjenici, Majdanpeku, delu Prijepolja, Lučana i Ivanjici, saopštio je Aleksandar Radosavljević, zamenik načelnika Uprave za Vatrogasno-spasilačke jedinice Sektora za vanredne situacije.



































Iskljucite struju policiji. Nista ne rade pa im ni struja nije potrebna.
Jes vala .VIDITE DA SE VUCIC MUCI I BORI PROTIV SVIH.Napao ga i Sneg i led a on stameno stoji i neda se nikome.On se bori za Srbiju i narod ko pravi diktator.Samo diktira svetu sta da radi i ima svi da se bore iz sveta za nas i ciste nam sneg i led a on da komanduje i deli pareeeee svaki dan.EVRO JE VEC 228 u BIZNISU.
Kupujte Evre, budite srećni.
Iduće godine u ovom vremeni će kompletno pasti prenosni ili jasnije rečeno distrivitivni sistem pasti i više ga niko neće moći obnoviti.To pitajte ozbiljne inženjere i stručnake za prenos električne energije od proizvođača do potrošača.
EVO BESPLATNOG SAVETA OD STARUJEG KOLEGE KOJI JE VEĆ DAVO OTIŠAO IZ TOG SEKTORA I KAKO SMO TO MI RADILI KOD TITE
Održavanje distributivne mreže starije od 50 godina zahteva prelazak sa reaktivnog („popravi kada se pokvari“) na prediktivno i proaktivno održavanje kako bi se produžio radni vek opreme i osigurala stabilnost sistema.
Glavne strategije za održavanje ovakve mreže u 2026. godini obuhvataju:
1. Detaljna dijagnostika i monitoring.Termovizijsko snimanje: Redovni pregledi spojeva i trafostanica termovizijskim kamerama radi otkrivanja pregrevanja pre nego što dođe do kvara.
Analiza ulja u transformatorima: Kod starih transformatora ključna je DGA analiza (analiza rastvorenih gasova) koja otkriva unutrašnja oštećenja izolacije.
Ispitivanje parcijalnih pražnjenja: Identifikacija kritičnih tačaka u kablovima i izolatorima gde je izolacija oslabila usled starosti.
2. Revitalizacija i selektivna zamena
Prioritizacija na osnovu rizika: Umesto zamene celih vodova, menja se samo najkritičnija oprema (tzv. Asset Management) na osnovu verovatnoće kvara i važnosti potrošača koje napajaju.
Zamena drvenih stubova i izolatora: Stari drveni stubovi često zahtevaju zamenu betonskim ili čeličnim, uz obaveznu zamenu starih porcelanskih izolatora modernim kompozitnim materijalima.
3. Digitalizacija „Slepe“ mreže
Ugradnja pametnih senzora: Instalacija senzora za daljinski nadzor na ključnim tačkama stare mreže omogućava operaterima da vide opterećenje u realnom vremenu.
Uvođenje pametnih brojila: Pomaže u preciznom lociranju gubitaka i kvarova u niskonaponskoj mreži.
4. Preventivno fizičko održavanje
Seča rastinja: Redovno krčenje trase kako bi se sprečili kratki spojevi usled kontakta grana sa dotrajalim provodnicima tokom nevremena.
Antikorozivna zaštita: Farbanje i zaštita starih čelično-rešetkastih stubova koji su podložni rđi.
SAVETE POTRAŽITE OD Instituta za standardizaciju Srbije (ISS).
Napomena: Oprema stara preko 50 godina je blizu ili je već premašila svoj projektovani vek trajanja. Iako se održavanjem može produžiti rad, neophodno je planirati postepenu potpunu rekonstrukciju u skladu sa Strategijom razvoja energetike. Ili van za koju godinu sladi totalni mrak
Moramo svi zajednički ovo izdržati,nije nam lako!
Ma nemoj,što svi.Samo vi na svim televizijama pričajte kako je nikad bolje pa eto vam ga uživajte u Vučićević lažima.
Biće promena na političkoj sceni Ivanjice evo nema struje anedelja 7 sati ali ustali kfrdžije i proklinji dan kad su se ovi usprentali na vlast.
Tako biće promena na sledećim izborima i doleze opozicija.
Ivanjica nema opoziciju
Nikada struje i ne imali.Vecina marve podržava ustasku hulju iz cipuljica.
Koja crna opozicija ivanjicka,nema pojmA verujte,jedino neki treci da se pojave,zivi bili pa videli,nemaju kapacitet,sve su iskoristili u onoj prethodnoj,ljudi pamte
A ovi sad nisu iskoristili🤔😜😂😂😂
A ovi sad nisu iskoristili🤔😜😂😂😂
Bilija za predsednika, samo nam on moze pomoci da osvestimo grad.Sve je pokrao jedan nepismeni konobar(BILI) uz pomoc drugog nepismenog konobara(Milinkovic), pa neka vrate ovom gradu malo, manje ce ih boleti sutra.NARODE MOJ OVI NAS ZAJEBAVAJU I SMATRAJU DA MI NJIMA VERUJEMO, TESKA ZABLUDAali koliki IQ imaju obojicamislim da su se prevarili.
Kakve veze ima Bili sa strujom ili je i u to umesan?
Mene intresuje sta ke radio da se ovoliko obogatio al iskreno jer radio u opstini ili ovo sto se prica sa zvonkom. Taj Bilo jel narod pljackso ili jd radio neki posao?
Pročitaj na računu šta sve placaš.Gde onda ide novac za održavanje.
Na Kusicima je opet sinoc u 22h nestalo struje i još uvek je nema. Imalo je struje samo dok je ministarka bila u Ivanjici u poseti. Ne funkcioniše ni mobilna mreža.