Iz lovačke puške ubijeno pet pasa u selu nadomak Čačka
U selu Rajac kod Čačka, 31. maja pronađeno je pet pasa, za koje se sumnja da su ubijeni iz lovačke puške, saznaje Telegraf.rs. Policija je na licu mesta zatekla dva ubijena psa, a meštani tvrde da ih je bilo pet, međutim, kažu da ih je neko sklonio neposredno pred dolazak policije.
Ovaj slučaj, iako nažalost nije usamljen u seoskim sredinama, izazvao je ogromnu pažnju i bes meštana koji su odmah alarmirali policiju. Sumnje dodatno produbljuje činjenica da tela pasa nije preuzeo veterinar već služba Zoo higijene, čime je možda onemogućena obdukcija i dalja istraga.
Predstavnica Udruženja za zaštitu životinja, Mina Božanić iz Čačka po pozivu meštana odmah se uputila na lica mesta i imala je šta i da vidi – tela nesrećnih pasa zverski su ubijena i bačena u žbunje.
– Ovo nije ni prvi ni poslednji put da se ovo dešava globalno, a pogotovo se ovo redovno dešava na seoskim područjima. Često su to u pitanju neke zabiti koje nadležni ne mogu da kontrolišu, a i ljudi sa sela se međusobno znaju, pa neće da prijavljuju ovakva dela da se ne bi nekome zamerili – priča Mina za Telegraf.rs.
Njoj je neko od meštana poslao fotografije sa lica mesta, a ona je slučaj odmah prijavila policiji u Čačku. Sumnje ko je počinilac ovog zverstva postoje, ali slučaj je sada u rukama policije koja aktivno radi na prikupljanju dokaza.
– Dok smo mi stigli, neki psi su već bili sklonjeni. Jedni su bili bačeni negde u neki jarak, ali smo uspeli da ih izvučemo. Mi samo možemo da sumnjamo ko je, ali to ne možemo naravno da izgovorimo naglas. Definitivno je da se radi o lovcu i da je ovo počinjeno iz neke lovačke puške – priča nam ona i dodaje da su na licu mesta pronađeni i meci, što samo potvrđuje navode.
– Dala sam izjavu policiji i onda smo otišli na lice mesta, dva policajca, forenzičar i ja. Baš sam prijatno iznenađena reakcijom policije, sve što je do njih su odradili. Ono što je meni čudno je da su tela tih pasa pokupili iz Zoo higijene, a mislim da je praksa da veterinar odnese tela kako bi se radila obdukcija. Znači samo je odrađen neki pregled onako „na suvo“, na licu mesta – objašnjava ona.
Uviđaj veterinara
U zapisniku koji je sačinio veterinar na licu mesta piše:
– Po pozivu dežurne službe nadležni veterinar izašao je na uviđaj i zatekao dva leša psa ženskog pola, bez poznatog vlasništva. Na lešu desnog psa pri pregledu je rana u tipu razderotine sa primesom krvi. Na lešu crnog psa uočeno je: prelom ramenog zgloba i četiri duboke rane pravilnog kružnog oblika sa ventralne strane i jedna rana u predelu vrata. Prilikom pregleda nije bilo moguće utvrditi uzrok smrti, kao ni postojanje zarazne bolesti – piše u zapisniku veterinara.
Psi koji se nalaze na tom delu su napušteni, mahom ih ljudi izbacuju na ulice kada odluče da im više „nisu potrebni“ i ostavljaju ih u napuštenim delovima gde hrane gotovo i da nema. Prepušteni sami sebi bore se da prežive, a onda neko odluči za im zverski presudi.
– Konkretno ove dve ženke koje su pronađene, one su nesterilisane. Rekla bih možda i da su bile mlađe, tako da postoji šansa da ih je neko ostavio, međutim meštani kažu da postoji problem zapravo sa zoohigijenom. Znači, naša čačinska zoohigijena kada sterilise pse onda ih izbacuje po nekim područjima gde nema kuća u blizini – kaže naša sagovornica.
– Mi smo imali slučajeve pronalaženja sveže kastriranih, sveže sterilisanih pasa i na -8 stepeni Celzijusa – dodaje ona.
Policija radi punom parom da uhvati počinioca
Da su psi zverski ubijeni 31. maja 2025 godine u selu Rajac, potvrdila nam je i policija u Čačku.
Kako saznajemo, Udruženje za zaštitu životinja prijavili su da imaju saznanja da se u mestu nalaze dva ubijena psa. Policija je odmah izašla na mesto događaja, a o slučaju su obavešteni i nadležni iz Zoohigijene i veterinari, kao i Osnovno javno tužilaštvo.
Policija intenzivno radi na slučaju i prikupljanju činjenica.
Izvor: Telegraf.rs
__________________________________________________________________





































Dobro je da se neko opametio da počisti te lutalice koje narodu prave štetu.Oni koji se bune,da pokupe sve džukele-lutalice i drži ih u svojoj kući,ne ni u dvorištu.Pa nek rade sa njima šta god hoće.
pokupicemo mi tebe normalni
Horor u totalno raspadnutom društvu, prepunom poremećenih ljudi i gluperda! Koliko treba da budeš bolestan da ubiješ psa…
Koliko je država oštećena,neće im psi više plaćati poreze,a za pečenje sns odbornika će biti više jagnjetine
Tako bi pucali i na coveka…tuga
Za ovo treba da odgovaraju lokalna vlast, inspekcija i odgovorne institucije koje brinu o sigurnosti dece i starijih građana.
Ovo ovako nikad nije bilo. Pametni tutinci, oni su pre nekoliko godina javno organizovali „lovce“ obavestili građane i izašli u kontrolu pa stvar rešili po kratkom postuplu i danas sve mirno.
U ivanjici stanje sa lutalicama užas, ljudi se dogovaraju da urade isto, plate neke „lovce“ 100 eura po lutalici i da završe posao.
Niko nije kriv:Za most O.Banja(3 osobe poginule)most Jančići(4)Mojsinje(2)i puno,puno još nastradalih
Poremećen narod, psihopatologija na delu, dobijaju se pare za azile ali SNS banda krade, lako se prebija ju, gaze ubijaju ljudi, a neće psi! Ovoga nema ni u Africi gde je narod gladan!
U Ivanici tri puta dobjane pare za izgradnju azila i nikako da počnu, a pare zvrše u nekim tuđim džepovima.
Ako ova vest nije tačna neka odgovorni je javno demanutuju, ja ću ću se izviniti za pokrešnu informaciju. Ako je pak ne demantuju znači da je tačna.
Мислим да Зоохигијена треба да има евиденцију дивљих паса. Овде ако није реч о патологији, вероватно је људима прекардашило, пријатељу који је на домак Чачка чопор паса са Јелице је убио љубимца, значи вероватно се не ради посао како треба и људи сами прибегавају решењима.
ODDGOVOR ZA NORMALAN ČOVEK.PAS JE POSTAO OD VUKA,A ČOVEK OD MAJMUNA,A TI OSTA MAJMUN CEO ŽIVOT,OD KOGA NIKAD NECE POSTATI ČOVEK.JA SAM PAS.POZDRAV.
Kad psi lutalice zakolju seljaku ovcu to je muka za tog coveka , njegov znoj rad i nemojte ga osudjivati ako je ubio te pse, nego ako ste toliko brizni za pse , pokupite ih sa ulica i iz sela gde obicno lutaju.
Ti normalan što si se potpisao tako treba da ideš da se lečiš. Stidi se komentara što ovde pišeš. Tebe tako treba neko.ali usranim prutem tući.. Policija nešto da reši, hahah čačanska policija teško.. nema od tog posla ništa. Žalosno da budeš toliki ološ da to uradiš
Šta se dešava kad čopor pasa upadne u stado.
Odgovor – JA SAM PAS
Daj džukac ti nisi pas ti si bre seljačka dandara 🙂
Problem pasa lutalica… Tema o kojoj treba razmišljati mnogo ozbiljnije… Na žalost psi su tu ni krivi ni dužni kao kolateralna šteta. Problem nastaje od neodgovornih vlasnika a završava se nesposobnim upravnikom zoo higijene Maksimovićem. Čovek koji na košarkaškoj utakmici ne ume da pročita napisan sastav dve ekipe na čelu nečega… SNS bratija🤮🤮🤮Ali vratimo se na pse pošto su kerovi upravnici… Slažem se da treba zaštiti nedužne životinje (pse), a šta je sa ovcama, jaganjcima, šta je sa lovnom divljači i da li se neko pita kolika je tu šteta… Koliko je nedužnih srna i lanadi stradalo ovoga proleća od pasa lutalica da li neko zna ili za to nikoga nije briga???…. I još jedno bitno veoma bitno pitanje. Šta kada čopor pasa lutalica napadne neko dete? Koga onda braniti i od koga???????
Moje kuče je neko otrovao u Ježevici
Пси ће да покољу овце а љубитељи паса ће рећи:Ко му је крив,што их није чувао.
ODGOVOR ZA ŠINTER U PENZIJI.TI SI ČKICAPI BEZ DAMU.
Ti si pas
Zato Lajte psine s’mesečine
Šinteri za seljačku pogan koja se uzdigla sa dna kace 🙂
Лако је љубитељима паса када ти пси не нападају њихове овце,јагњиће,кокошке…а,што је још горе,нападају децу када иду у школу…Лако је нападати људе који су убили псе,али, треба се ставити у њихову кожу.Замислите да се бавите овчарством,да од тога издржавање породицу,а онда наиђе чопор паса луталица, осакати стадо за 15-20грла…