Krvave ruke mafijaškog režima (VIDEO)
I jučerašnji protest je pokazao da je Aleksandar Vučić spreman da po svaku cenu brani vlast od naroda. Brutalni snimci prebijanja studuenata, maturanata, čak i devojaka obilaze region koji podseća na devdesete godine kada je isti režim sprovodio teror, ali i ubijao protivnike.
Da nije bilo 15. marta, studentski skup na Vidovdan bio bi najmasovniji u istoriji Srbije, sa koherentnim političkim porukama i apelom, neuobičajeno lišen ideoloških podela, jasan i miran.
A onda je taman pred istek roka koji je predsednik Vučić naveo kao termin u kom će se desiti nasilje, haos zavladao prestonicom. Predsednik je potvrdio svoju titulu gospodara nasilja.
Studentski skup je, s druge strane, bio veličanstven. Prema proceni Arhiva javnih skupova, na Slaviji se skupilo 140.000 duša, a subjektivni osećaj je bio – manje nego 15. marta, ali više nego ikad pre.
Govornici na bini ispred kružnog toka su bili raznorodni: od profesora Lompara i akademika Vukosavića, do rektora Đokića i Dejana Bodiroge, legendarnog košarkaša koji je dugo iz pozadine podržavao studentsku i demokratsku borbu protiv režima, a sada je prvo put progovorio na velikom skupu.
Poruka je bila i ostala jasna: ovaj režim ne predstavlja narod kojim vlada. I više od toga – ovaj režim tom narodu guši osnovne građanske slobode, uključujući i jednu od najvažnijih: pravo na slobodne i poštene izbore i princip smenjivosti vlasti. Oko toga, studenti, profesori, građani, juče su postigli konsenzus.
Ono što je usledilo neka nas sve plaši, kako bi se reklo u studentskim objavama na društvenim mrežama. Erupcija nasilja dogodila se, slučajno ili ne, tačno u onom periodu koji je odredio predsednik Vučić: jasno se to vidi sa snimaka koje je pokazao direktor policije sinoć. Logično pitanje bilo bi: ako je znao da će se dogoditi – zašto ga službe nisu sprečile? I, isto tako, ako nije bilo planirano – kako je znao da će se desiti? Ili ga je – kako mnogi veruju – on i režirao?



































Ko je na Vidovdan pohapsio više Srba: Vučić, ili brat mu Kurti ??? 🤔
Veleizdajnik…. Samo polako narod će mu pokazati kad tom narodu bude dogorelo…… Samo polako….
Kritična masa su radnici iz fabrika,iz velikih sistema.Njima je još uvek dobro(tako misle),ali dugoročno ovo zlo mora pasti.Sad da li će biti prekasno?Mislim da hoće,školujte decu i šaljite vani ili ih učlanite i krenite u avanturu zvanu „analni alpinizam“….PS Smrdi mnooooogo….
Kad se promeni vlast svu policiju i zandarmeriju poslati da cuvaju ovce, nikako penzija samo otkaz, a ovi u civilu iz ukp samo motka govnjiva
Ja se nekad zapitam za koga je Beograd, da li za Vučića ili protiv njega. U Beogradu živi oko 1,6 miliona ljudi a na protestu je bilo oko 140 000 (tako kažu nezavisni mediji), to je 8,7% stanovnika Beograda (da računamo da nije niko došao sa strane, da su svi Beograđani). To je kao da u Čačku izađe 9 000 ljudi. Tako mislite da skinete ovu jajaru sa vlasti, teško. Beograđani lepo žive u odonsu na ostatak Srbije, prosek plata na Vračaru, Starom gradu, Surčinu je preko 186 000 din (zvanična statistika). Sve prave u Beogradu, EXPO, metro, nacionalni stadion, mostove, Beograd na vodi, gondole…..dve trećine Beograda radi u državnim firmama, a ne kod privatnika (fakulteti, policija, vojska, BIA, razne drzavne agencije, klinički centar, VMA, centrale pošte, elektrodistribucije, puteva Srbije, Srbijavode, Srbijašume….)i milion drugih drzavnih firmi koje ništa ne zarađuju nego su na budzetu, a imaju duplo veće plate nego ovi što kod privatnika lome kičmu. Sloba je pao kad se digao Čačak, Niš, Užice…izgleda da i ovog puta moramo da čekamo da nas neko bombarduje da bi se digli gradovi u unutrašnjosti. Studenti očigledno nemaju kapacitet da završe posao sami do kraja, a ušuškanu gospodu koja izdaje stanove po Beogradu izgleda da promene ne zanimaju. Opozicija koja je trebalo da preuzme i iskoristi ovu energiju koju su ova deca podigla je razjedinjena, kilava, nikad slabija i jadnija. U njoj nema više jakih i odlučnih ličnosti kao što su bili Đinđić, Koštunica, Batić, Veljo Ilić, Milan Protić…..a i njima je trebalo 10 godina da skinu Slobodana Miloševića uz svu podršku iz inostranstva. Mislim da od prevremenih izbora nema ništa jer pritisak nije dovoljno jak, a ovaj slino zna da mu sad nije najpovoljni trenutak za to, sve u svemu, ništa.
Pašće mafija, pre ili kasnije.
Što se pandura tiče, predlog nekoj novoj vlasti, klincima koji će doći:
Svim pandurima oduzmite penzije, poklonjene stanove, pravo na državno lečenje i zadužite ih za svaku platu koju su dobili za ovih 13 godina.
Sve im uzmite. Osvetite se.
I g..nave ruke pripadnika Facine stare dilerske druzine
Aki dijagnoza sto posto tacna.
Joj Aki ponovo sam se navratio da pročitam tvoj komentar.
Пустите Акија,већ у блокаде и грађанску непослушност,Вучић је украо изборе а ЕУ га држи због Косова и литијума,према томе доста приче не ваља нам опозиција,какав смо ми народ таква нам је и власт и опозиција!!!