Prethodni članak
Онамо намо, на Равној Гори…
На Равној Гори је 08. маја одржан традиционални Марковдански Сабор у организацији Равногорског Покрета и брстских организација.

Молитвом, интонирањем државне и четничке химне, подизањем застава, пригодним говорима, културно-уметничким програмом, заклетвом нових припадника, дефилеом обележена је 85. годишњица устанка на Равној Гори.
Поруке које су се могле чути иду у добро познатом смеру; туђе нећемо, своје не дамо. Како се ове године навршава 80 година од безгробног мученичког страдања ђенерала Драже, ми, следбеници првог антифашистичког покрета Европе, тражимо да се открију све појединости о хапшењу, суђењу и самој ликвидацији нашег бесмртног ђенерала и његове војске!

Право на гроб и на сахрану су елементарна људска и верска права, које ниједна диктаторска идеологија, па ни комунистичка, није смела укинути било коме, а поготову не човеку који је уа цео свет био и остао симбол борбе против нацизма.
У годинама политичке кризе, каква је и ова, многи очекују на коју ће страну четници и равногорци, но, ми поштујемо сву нашу браћу и са једне и са друге стране, свесни да нас је све мање, да нас више умире но што се рађа. Наш пут није ни леви ни десни, наш пут је слободна демократска парламентарна Краљевина Србија.

Осуда свих антинародних режима од 1945. до дана данашњег, који су узурпирали државу од народа, подредили је себи и својим синовима и унуцима, те тако и даље имамо на кључним местима у држави потомке злогласних личких бригада које су убијале све српско и православно у јуришу ка Београду.
Укидање одлука из Јајца, биће знак да се враћамо сами себи и својој историји, поштовање закона, Устава, а не издаја и продаја Космета, одбрана Западне Србије која је на мети рударских белосветских компанија, помоћ и заштита браћи Србима у свим српским земљама који трпе дискриминацију, нападе…

– У име Равногорског покрета, захвљујемо се браћи и сестрама, на учешћу и доприносу у овогодишњем Сабору на Марковдан на Равној Гори – поручили су Равногрци.
У духу братске саборности, слоге и међусобног поштовања, сви заједно, послали смо поруку да је Равна Гора и те како жива, као што је то наш неумрли ђенерал прорекао.
И мада слабо доступна, ушушкана међ ливдама и шумама Сувобора, лоше инфраструктуре, електричне енергије, интернет и телефонског домета, Равна Гора је и у овим савременим временима била и остала својеврсно место ходочашћа Срба из свих србских земаља.

– Подигните слободно високо четнички барјак, немате чега да се стидите! – поручио је са Равне Горе председник Равногорског покрета Љуба Ненадовић.

Преко стотине новопридошле браће и сестара, који положише заклетву пред спомеником поручника Крсте Кљајића, оцима наше свете Цркве, пред седим главама наше Организације, народу, Отаџбини и Краљу, гарант су да идеологија саборности и парламентарне монархије, која је отпочела маја месеца 1941. управо на Равној Гори, није ни поражена ни умрла.
Напротив!
__________________________________________________________






































Cekaj, sta ce cetnicima internet? Pa vi gledate u proslost.
Они који би да се подсмевају Равногорском покрету беже од прошлости, као што грешник бежи од свог грека, исти нема ни будућност, јер грех нема будућност, него ружну прошлост !
Biti pristalica Generala Draže je budućnost
Skup statista iz partizanskih filmova Veljka Bulajica!! Uzece vas Rados Bajic za nastavak Ravna gora 2 i tri.
Шта је црвена бандо? Још ти петокрака из д***та вири.
Cetnici u borbi protiv nacizma hahaha!!Vrijedjaju ljudimai nepigenciju,mozda su htjeli reci saradnici okupatora i domaci izdajnici!
Kaki popovi taka i vojska…ili sta god da je…gomila masnih,bradatih,ispicutura…malo smo vas streljali…
Možemo li mi ženske da idemo u četnike ?
Evo Stojohttps://www.google.com/search?q=crne+%C5%A1amije+ravnogorke&rlz=1C1GCEA_enRS1132RS1132&oq=crne+%C5%A1amije+ravnogorke&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOTIHCAEQIRigATIHCAIQIRiPAjIHCAMQIRiPAtIBCDkz
Žene mogu u četnike da čiste pištolje 🙂
Koja sramota, saradnici okupatora, ubice svog i drugih naroda izgravaju dobre momke, a daleko su od zdravog razuma, dobrote i sapuna. Koristi ih Vučić da bi pred Evropom ispao normalan. Današnja vlast podržava četnike jer nacionalisti nose teret izdaje iz 2.svetskog rata. Ako promene istoriju ispašće i naprednjaci dobri. Da pominjem radikale, najveće zlo Srbije?
Ovo su pacijenti za psihijatra i policiju. Video sam snimke divljanja. Asocijaciju upravo na ponasanje i opis kakvog se secamo i skole i filmova. Preteci, pijani, krvolocni, spremni na zlocin. Nakbolje da ih ne gledamo a drzava da zabrani ovaj skup. A vidimo i SPC podrzava ovakvo orgijanje.
Samo obicne gnjide nemaju.obrsza, po.pljuju po cetnicima i skupu na Ravnoj gori! Zivela Kraljevina Srbijs!
Четници су Војска Христа Спаса
А комуњаре и нато банда то су саборци сатане и антихриста.
Тако Четници моји Христос по сред нас.
Samo obicne gnjide nemaju.obrsza, po.pljuju po cetnicima i skupu na Ravnoj gori! Zivela Kraljevina Srbijs!p.s. Cemu i kome koristi ovo maltfetiranje tzv djpliranim komentarima???
Samo obicne gnjide nemaju.obrsza, po.pljuju po cetnicima i skupu na Ravnoj gori! Zivela Kraljevina Srbijs!p.s. Cemu i kome koristi ovo maltfetiranje tzv djpliranim komentarima???
Samo obicne gnjide nemaju.obrsza, po.pljuju po cetnicima i skupu na Ravnoj gori! Zivela Kraljevina Srbijs!p.s. Cemu i kome koristi ovo maltfetiranje tzv djpliranim komentarima???Na kraju pozfrav cenzorima: Mars u.lepu.pizdumatreinu, stoke srbomrzacke!
Evo kako su titovi teroristi došliu na vlast:https://www.youtube.com/watch?v=jKG6jiXnCgo ., ovo nisu pisali četnici,već istorijski dokumenti.
Ličani i njihovi potomci još uvek nas jašu to je istina.Bili ravnogorci statisti ili ne.
Bravo Mile uboo si sustinu. Da je monarhisticka opcija pobedila, mi bi smo odavno bili u EU i NATO, a Kosovo bi bilo sastavni deo Srbije.
Ne bi imali razvaljenu poljoprivredu i jos najbitnije ne bi imali udbasku politicku i medijsku scenu.
Je li, koliko je od ovih okupljenih ratovalo u nekom ratu?
Češljaj te redove braćo i medju nama se uvuklo sve i svašta.Tako da danas imamo npr.u našem mesniom odboru predsenika protiv koga su pokrenute krivične prijave zbog kradje ,a o raznih sumljivih malverzacija sa doniranim novcem i da ne govorimo!!Mislim da to odbija nove simpatizere pogotovo u malim sredinama poput moje gde smo imali i primer da su zbog takvog i osnivači odbora od pre 30g sada napuštali pokrete.Jednostavno ljudi se povukli dok je šljam isplivao. Sa verom i boga…
sve oficir do oficira petarda da pikne bezamija sbi
I onda se čudimo što u susednoj hrvatskoj ustaše a u Bosni balije.
Otac vas …boo onaj nenormalni..
Samo Goli Otok za vas
Otac vas j…ooo onaj nenormalni
A seselj pocasni gost
Vidi ovog što vrši smotru a ovi mu još i salutiraju hahahahaha. Sprdnja ste bili i ostali
Vi ste obicna bruka i smejurija.Nemojte brukati ponovo srpski narod
Strava. Oteraće inženjere, tehničare, zanatlije…..iz Srbije. Pa ko će da vrača dugove? Četnici? Ha, ha, ha….
Nastavak Bulajićeve maskarade iz njegovog filmova I sramoćenja ravnogoraca.. Zašto ratna I vojna vizuelna papazjanija, dovoljno je doći u civilnoj odeći I odati poštu, nije u toku rat.. Kad bi neko bacio petardu pobegli bi glavom bez obzira.. Znači, tribina, dovesti intelektualna I naučnu elitu, umetnički program, folklor, četničke pesme, oživeti sećanje na slavni pokret.. Ovo, je kvalitetno brukanje, izađite bre iz komunističkih filmova Veljka Bulajića više!
Srpski štetnici otkinuli se sa lanca pa arleuču na mesec.
Slobodna demonokratska kraljevina???? Pa zar ti isti karađorđevići nisu poništili volju naroda kada su izgubili od komunista prve izbore u KSHS? Bagra koljačka.
Pozdrav braci sa ravne gore, a ostali neka puknu
Slažem se da Karađorđevići zadnji nisu srpska već Jugoslovenska dinastija koja je izdala sve Srpsko.Đeneral draža je pozitivan lik u odnosu na masona i katolika Tita za koga i neznano ko je bio al Srbin sigurno nije.Što se tiče muslimana pitam se ako žele postati Srbima što se ne organizuju i odvoje od Turske …kažu da ih u Turskoj ima oko 14 miliona .A naš život i politiku uvek su uređivali i određivali Englezi ,Nemci ,Jevreji samo se mi Srbi nismo pitali a da se izjasni o nismo imali pravo po međunarodnom sudu pravde koji su formirale fašističke države ….. I tako.
Možete da ih podržavate ili ne podržavate,ali istorijske činjenice o tom pokretu su nepobitno.
Ja ne znam šta izigravaju sa tim kokardama i oficirskim uniforma kada ni jedan nije vojsku služio znači škartovi se bez imalo srama kite tuđim perjem.Da im pomeneš obavezno služenje vojnog roka svi bi ovi što su obukli nekakve uniforme posegli za prigovorom savesti jebo ih onaj ko im je to izmislio u normalnim vremenima kada bi to nekom palo na pamet odmah vojni sud i robija.
Sto se kaze ratnici bez rata.
Samo se složite uz Acu i biće sve lepo.Možda se i Đeneral pojavi!Ali Ratko koji strelja slatko!
Maskenbal propalih glumaca
Ali ličani, kreatori i moderne srbske diplomatije koja mrzi sve oko sebe, a danas više nego ikada srbsku omladinu i intelektualce. Potomci baba Joke i brozova kopilad haraju Srbijom kao da je licki kamen u pitanju i prvo seksualno iskustvo kozoyeba.
Ovo je komwdija, do juce su velicali lickog paravojvodu Seselja i ucenika mu Aleksandra, sta kazu danas za njih ?
Ne znam za vas, ali kad ih vidim u ovim crnim uniformama…naježim se.
Zasto dajete prostor ovom polusvetu sa djubrista istorije?
BICE NASTAVKA, NESRETNICI KOMUNISTICKI. NECE BITI POTREBNA RAVNA GORA 3. NEMATE VI DOVOLJNO MOZGA U SVOJIM POLUPANIM GLAVAMA DA SHVATITE STA JE TO PROSLIST A STA BUDUCNOST OVE NESRETNE ZEMLJE.
Ni reči o izdaji kosova,ni reči o krivici za katastrofu koju srbija doživljava pod ovim lopovskim režimom i umobolnim predsednikom,ni reči o konkretnim stvarima već samo palamudjenje i “ junaštvo“ dok se ispije pivo i pojedu jagnjad.Što se niste organizovali da se kosovo brani ,što niste dovukli dupeta u beograd da pomognete ovoj deci.Starije je kosovo,knez Lazar Obilić od ravne gore i draže uz dužno špoštovanje navedenog.Aman srbi braćo kuća nam gori a vi “ uredjujete travnjak“
Sram vas bilo izdajnici i saradnici okupatora se ponovo uzdigli. Sramota.
Kraljevinu Srbiju su ukinuli Karadjordjevići kada su se odrekli Srbijanskog,za njih Ciganskog prestola i uzeli Jevropejsko Hrvatsko,Slovenačko i Muslimansko,dosta više pominjanja kralja,ružna prošlost.
Opet cu da dodjem kao i pre isto, da se popenjem na bistu i celog da ga zapišam. Kao i prošlih puta, a vi ga posle na saboru ljubite 💪
Odgovor Banetu ajde molim te javi kad ces da dodjes i vise nećeš nigde da odeš,sram te bilo slpce jedan ti ces da zapisas verujem debilu da i ne znas gde je Ravna Gora.
To i lici na vas crvene. Posle rata crveni su odgovorni za smrt najmanje 60000 ljudi.
Mozete Stojo samo morate da zapustite vasu bradu
Sto ne krenuna Kosovo,to su plasljivi seseljovci.
Равна Гора победити мора
Koja komedija, luzeri bilu, luzeri ostali. Jednom smo vas pobedilu, pobedićemo vas opet
Ja bi to ko nekad 45-te po kratkom postupku. U svakom gradu u Srbiji po 1000 do 2000 pa da vidis posle ima da vicu
Ziveo Josip(broz}Mi smo Titovi, Tito je naš , zivela KPJ-u , ziveo Edvard Kardelj , zivelo Bratstvo i jedinstvo , Titovim putem / Uz Tita i Partiju ,Druže Tito samo kaži, živjet ćemo u garaži, Tata se voli puno, Mama se voli više a Tito se voli…ČUVAJMO BRATSTVI I JEDINSTVO KAO ZENICU OKA SVOGA,ako te ko bude pit’o,
najviše se voli Tito,Druže Tito ti si s’nama
Tebi žito ,nama slama.
PO KRATKOM POSTUPKU , KO NEKAD .
Sedi Mara na kamen studencu, stisla noge ne da vode nemcu
Bili antifašisti do novembra 1941 a od tada sarađivali sa Nemcima.U svim ofanzivna Nemci su ih koristili kao topovsko meso u ofanzivama protiv Partizana.U Srbiji su ubijali tj klali simpatizere Partizana.Kada su Dražu,na suđenju,pitali da kaže imena bar dvojice istaknutih komandanata koji nisu sarađivali sa Nemcima,nije znao.Mnogo zločina su počinili u Sandžaku i Bosni.Sarađivali i sa Italijanima.To su istorijske činjenice.
A danas se kolaboracionisti prikazuju kao antifašisti.Ne prolazi.
Da se nije saradjivalo sa Italijanima, mnogo vise Srba bi u tim krajevima stradalo od ustasa.
Sto se tice ravogorskog pokreta i Draze, njegova najveca mana je bila razjedinjenost, nije bilo kontrole nad delovima pokreta u Bih i Cg.
Jos da dodam. Sve ovo sto se danas desava je zahvaljujuci semenu koje je posejano 1945.
Izvresena je nacionalizacija, vlasnici fabrika su ubijani ili zatvarani na dugogodisnje robije. Da bi 45 godina kasnije, ti isti koji su otimali imovinu, izvrsili privatizaciju!?
Mi na vlasti i dan danas imamo iste ljude.
Zasto Vučić ne postroji njegove ratnike,Šešeljčinu,Brnabića,Vulina,Čadeža,junake nad junacima
Od Srpsko-Turskih pa do Balkanskih ratova i Prvog svetskog rata Srbija je iznedrila 4(cetiri) vojvode! Radomir Putnik,Zivojin Misic,Stepa Stepanovic i Petar Bojovic prevrcu se u grobovima kad vide najezdu novokomponovanih,samoproglasenih,sa kupljenim zvanjem vojvoda na Ravnoj Gori!! Sve moj do mojega!! Kod danasnjih cetnika nizi cinovi kao da ne postoje?Od majora pa do vojvode,kako se ko snadje i sta kupi na berzi u Bjeljini(Republika srpska)!Stancuje se na veliko,popust za cetnike-pocetnike iz dijaspore! Zato imamo masovnu hiper produkciju vojvoda,a o junastvu cemo posle piva i jagnjetine! Sto ne odete cetnici da oslobodite Kosovo kad vas toliko ima? Jaki ste samo na reci i kad ste pijani,a u stvarnosti duplo golo!
ZASTO SRAMOTITE DRAZU CICU KOLOKO JE VAS DO JUCE BILO KOMUNJARE PA ON NEDO BOG DA USTANE IZ GROBA POLA BIVAS POBIO ONSE BORIO I IZGGUBIO ZIVOT ZBOGPRAVIH SRBA ANE ZBOG IZDAJNIKA KOMUNJARE
Verovao bi ja njima ali mi djed crnogorski četnik pripadnik Djurisicevog pokreta pričao da su mu se smučila zlodela koja su učinili u Bosni pa je sve napustio i vratio se na pola rata. On je bio stara garda za kralja Petra i otadžbinu nosilac brojnih odlikovanja i učesnik povlačenja preko Albanije.
Oko stotinak aktivnih oficira kraljevine koji nisu bili komunisti je otišlo u partizane i postali partizanski generali i pukovnici (Martinović, Terzić, Jovanović Orović, Avšić, yKičić, Stanisavljević, Nađ, Tanasković i td.). Radi objektivnosti treba navesti koliko je partijskih sekretara i u opšte komunista prešlo u četnike. Ja u arhivama nisam našao nikoga. Slika četnika sa Nemcima, Italijanima, ustašama imate koliko hoćete, ali partizana ne videh ni jednu.
Kvislinški bal vampira i sramota Srbije.
Oj četnici i ta Vaša brada,
brijaće je udarna brigada!!!
Gledam i čitam šta pišu maloumni titovi sledbenici.E pa da vam odgovorim,u pravu ste,za sve je Draža kriv.Tačno,da posluša Ljotića i pobi svu vašu terorističku bagru sa titom,i pobi svu titovu tterorističku bagru koja izazva građanski rat među Srbima,ne bi bilo vas genetskih maloumnika.
Ekipa koja se dovukla ovde: sandžaklije, kosovari, bošnjaci pravoslavne veroispovesti, crnogorci… oni imaju ovakve ostrašćene stavove, ljudi uz Šumadije nikad nisu bili fašisti.
Opasna vojna sila!
Jaganjci nisu imali nikakve šanse pred kamama letećih brigada.
Kao ni ona deca u kolevkama u Vraniću decembra 1943.
Toliko godina prođe,nema ni Tita ni Draže ali smo država sa mnogo polupismenih budala koji su došli tu da da loču i da se napiju,jadni njini ukućani kada im ovakvi bradati gadovi sednu kuci za sto i uvale ove prljave bradurine u supu.Da ih pitaš nešto iz istorije ne bi znali da beknu.I za vreme rata bila razularena rulja koja je pljačkala narod,jedino su bili brzi ako bi zapucalo.A ovi što ih glume danas oni su samo za žaljenje.Verovatno ispaštaju nečije grehe.
Ove neo četnike ne treba mešati sa četnicima iz druos svetskog rata, koje su pardtizani porazili 45 godine a komunisti istrebili narednih godina.
Novi četnici su proizvod DB kojoj je trebala nacionalistička poluga za raspad Jugoslavije, da bi deca komunista iz 45 imala svu vlast za sebe i da ne dele istu sa decom drugih komunista iz ostalih republika.
Četnici sa slike, ne baš obrazovana i visprena družina, u dosluhu sa BIA i crkvom bi najviše voleli da se vratimo u kameno doba sa njihom pravim vrednostima, da oni šenluče i divljaju a da odtali to podržavaju.
Nikola malo ti fali,ali si vrlo blizu istine.A to za udbu,nemaš greške,to su njihovi “bulajićevi“.
Kad god vidim ovako nešto setim se da su se četnici i komunisti borili za Jugoslaviju
Sve patriote pljuc…
Четници су Војска Христа Спаса
А комуњаре и нато банда то су саборци сатане и антихриста.
Тако Четници моји Христос по сред нас.
Ne postoje ni hrist ni antihrist pistoje samo boodale koje veruju u iste. To je velika razlika. Ali oni koji našu budućnost i budućnost naše dece žele da stave u ruke ovih pedofila sa bradama i imaginarnih likova treba da odgovaraju. Pošto je ovo mnogo za tebe da shvatiš, da skratim – kući pa veruj u šta god hoćeš, ovo je sekularna država
Ziveo Josip Broz iz kumrovca hrvatskog , ziveo Stane Dolanc i Edvard Kardelj. Dole srpski Draza i ovi njegovi sa sajkacama pravoslavci.
Titova Jugoslavija bila je „država ravnoteže“ koja se zasnivala na tezi „slaba Srbija, jaka Jugoslavija“
Dole srpske dinastije Karadjorja i Milosa , ziveo Josip Jelačić i Nikola Šubić Zrinski.
Opet bi isla u šumu da budnem partizanka , uh kad se setim …
SLABA SRBIJA = JAKA JUGOSLAVIJA
Prosvetli nas kada je to Srbija pa bila jaka.
Kroz vrijeme sam skužil da Srbima generalno Problem u velikosrpskoj politici u obije Jugoslavije do danas, koja je puna laži, prevara i krađa i sve više zbog toga se odbacuje sve srpsko : srbski kraljevi , srbsko pravoslavlje, srbska istorija. To su skužil najbolje srbski komunisti i hvala im za to jer imamo nasu lijepu danas.
Itekako smo učinkoviti,jer smo kao narod koliko toliko normalni, za razliku od srba sto se dele na komuniste i karadordevice , na pravoslavne i one koji veruju u kpj-u ,na ćetnike i patlidzane, na one sto koji su hlace skidali i one sto nisu …hahahah. Posao stoljeća za nas hrvate.Osim kaj za pol njih nije bio tak normalan patriota , Isuse kako je ta žena Mara skojevka pametna, to je nevjerojatno. Srbi, jedni drugima viču „ustaše“
u mozgu imaju ugrađen čip o svojoj povijestnoj velikosrbkoj istini , pa se svadjaju ko ….Svima njima je preko SPC, medija i obrazovnog sustava ispiran mozak već 200 godina.
Hrvatska je kako god okreneš ispala dva puta pametnija od Srbije
Ludi milojko , na glupa pitanja ne odgovaramo . Prosvetli se u gradskoj biblioteci.
Aha, shvataš da sam u pravu. Sve je bolje od prosvećivanja lirsko epskom poezijom i mitomanijom SPC u koju veriju ogroman broj nebeskog naroda. A ti nemaš odgovor. Srbija je kroz celu istoriju bila mala država koja je zavisila od volje velikih sila.
Procene o broju žrtava: Prema nekim izvorima i istraživanjima, od septembra 1944. do februara 1945. godine, partizanske jedinice su streljale oko 60.000 građana Srbije. Drugi izvori navode da je u Srbiji 1945. godine ubijeno više od 60.000 ljudi.
Zločini su bili najintenzivniji u poslednjoj godini rata i neposredno nakon oslobođenja. Mnogi od ovih ljudi su streljani bez suđenja, a žrtve su uključivale pripadnike različitih političkih i društvenih grupa koje su smatrane neprijateljima novog komunističkog režima.
Vojvodini je tokom i neposredno nakon Drugog svetskog rata ubijeno ili nestalo između 75.000 i 130.000 civila uglavnom Srba .
Daj istorijski izvor iz koga crpiš ove podatke. Naravno, mitomanija i podstekači na mitomaniju ne dolaze u obzir.
Sada bi bili mala Švajcarska,da je ostao čiča Draža na vlasti!
Pa pre mali Avganistan
Ludomane Milojko,pa sada pod vlašću tvojih sektaša,bande,mi upravo živimo u Avganistanu,mi običan narod
Radikali nikada nisu bili, sada nisu i nikada neće biti moj izbor. Na vlasti je trenutno prava srBska elita koja je nekad lagala Tita da su komunisti, danas lažu po crkvama da su vernici. Jbg, nebeski narod, narod sa 100 lica i 200 vera
Ова башибозлук екипа с кокардама су побратими с неоусташама, по истом воњу се препознају
За лудог милојка песма:Морем плови једна мала барка….
Otplovila barka, ni za grob joj se ne zna
Pokret bez ideja odabno propao,a osim toga kojeg du Srbina spasili kada su nijemci uz njihovu pomoć streljali učenike u Kragujevcu,koga su spasili kada je bilo streljanje na Sajmišti,koga su Srbina spasili iz Jasenovca. Stotine hiljada streljanih bećinom nedužn9h ljudi stradale a divni četnici pomagali i slikali se sa žrtvama i Svabama. Šta reći sam kralj ih se odrekao krajem rata. Skupina masnih pijanih bradonja mlati po Srbiji. Kafa su heroji neka odu u Prištinu,Gnjilane,Prizren,Zagreb,Sarajevo,Zenicu, Ljubljanu pa tamo mlatite ofucanim zastavama i pjevajte himnu propalom pokretu kojeg su partizani razbili na Neretvi i Sutjesci
Нема овде љубави за своју земљу, само четничка иконографија, певање четничких песама и огромне количине алкохола у свим учесницима. Да су наши монархисти победили у 2. св. рату данас би сигурно било другачије и верујем боље, али то не значи да су партизани били издајници и злочинци, нити да нам је данас потребна гомила острашћени и пијаних четника. Прави родољуби су против ових смешних подвајања.
ključne razlike koju je komunistička Jugoslavija decenijama pokušavala da relativizuje zarad ideologije „bratstva i jedinstva“. Ustaški pokret bio je otvoreno nacistički i rasni projekat čiji je cilj bilo stvaranje etnički čiste NDH kroz sistemske progone i masovne zločine nad Srbima, Jevrejima i Romima. S druge strane, četnički pokret Draža Mihailović bio je kraljevski i jugoslovenski pokret koji je i formalno i suštinski pripadao savezničkoj strani i bio priznat od izbegličke vlade Kraljevine Jugoslavije.