Osijek je sinoć prigrlio studente iz Srbije koji trče do Brisela (VIDEO)
Nakon 105 pretrčanih kilometara, studenti iz Srbije sinoć su oko 22 časa utrčali u Osijek.
Jaka kiša nije sprečila žitelje Osijeka da ih dočekaju na Trgu Vatroslava Lisinskog nešto posle 22 časa. Iako su zbog tehničkih i organizacionih poteškoća stigli s više od tri sata zakašnjenja, dolazak je protekao bez incidenata.
Organizaciju osječkog dočeka preuzela je lokalna inicijativa „Student uz studenta“, uz podršku brojnih volontera i građana. Studente su dočekali uz zviždaljke i sada već poznati poklič „Pumpaj, pumpaj!“, koji je postao simbol otpora u Srbiji, piše sib.net.hr.
Studentima iz Srbije najpre se obratio kolega iz Hrvatske:
– Neverovatna mi je čast biti svedok ovog istorijskog trenutka. Želeo bih da se zahvalim svima iz inicijative „Student uz studenta“ koji su došli da podrže maraton za pravdu, kao i svim domaćinima koji su organizovali doček maratonaca – rekao je, a zatim mikrofon predao Leni, studentkinji iz Srbije, kojoj je Osijek prva stanica na putu dugom skoro 2.000 kilometara.
– Ovde je toliko pozitivne energije da zaista ne znam šta da kažem. Hvala vam što ste nas dočekali u ovako velikom broju, ovo je naša prva stanica na putu ka Briselu. Hvala vam što ste nas primili kao svoje – rekla je Lana, pa nastavila:
– Takođe želim da se zahvalim celoj Hrvatskoj, jer znam koliko ste velika podrška. Već nekoliko meseci su uz nas i kolege i građani, i želim da im zahvalim na donacijama, svakom lepom gestu, svakoj objavi, svim ljudima – i onima koji su ovde i onima koji nisu mogli da dođu, ali su nas podržali. Jedno veliko hvala! Najbolji ste, mnogo vas volimo! I zbog vas, i zbog nas, i zbog svih ljudi – mi idemo do Brisela – poručila je Lena.
Na kraju skupa održano je i 16 minuta ćutanja za 16 tragično stradalih u padu nadstrešnice u Novom Sadu, nakon čega su studenti nastavili svoj put ka Virovitici, gde će ih meštani dočekati večeras u 19 časova.



































Bravo Osijek, daće Bog da ova govna koja su na vlasti i u Srbiji i u Hrvatskoj odu u istoriju i da jednom živimo kao normalni ljudi i komšije.