Podrška studentu Bogdanu
Protest podrške za uhapšenog studenta FTN-a Bogdana Jovičića, koji je prebačen u zatvorsku bolnicu posle sedam dana štrajkovanja glađu, održan je i u Čačku, u organizaciji neformalnig udruženja „Mi majke, žene i ststre“. Skupovi podrške Bogdanu održani su i u kampusu Univerziteta u Novom Sadu, Kragujevcu i širom Srbije.
Podsetimo, Bogdan od prošlog četvrtka štrajkuje glađu, a u štrajk je stupio nakon što mu je pritvor produžen za još 30 dana. On je u pritvoru od sredine avgusta, a pre 10 dana preminuo mu je otac. Policija je Bogdana na sahranu odvela vezanih nogu, što je zaprepastilo javnost.
Kako je juče izjavila njegova majka, on ne uzima hranu već danima, a režim ga je i dodatno maltretirao nakon što mu je umro otac.
Izvor: Epicentarpress
_______________________________________________________________





































Stoka naprednjačka. Decu okivaju u lance, a ubice, silovatelji i dileri se šetaju po gradu sa nanogicama. Ebem li vam seme naprednjačko.
Sve šljam do šljama idiot do idiota!Pitam se samo koje je to teško krivično delo počinio protiv naroda i države da bi se dao u bekstvu posle očeve sahrane?A i da je pobegao i napustio zemlju, imali bi ste jednog intelektualca i borca za ljudska prava manje a vasim ponasanjem dobicete još daleko daleko više gradjana u borbi protvu vas tj borbi za vladavinu prava,ustavnog poretka,postovanje zakona gde ce institucije morati da rade svoj posao a dobar deo vas koji to do sada niste činili ici ce u zatvir i zameniti Bogdana!
Njegovo divljanje je stvarno bilo intelektualno.