Упис деце у вртић „Маслачак“ у Заблаћу
Од самог почетка тј. од најаве да ће се у Заблаћу градити вртић, па сада до пријема прве деце, прича о вртићу у Заблаћу праћена је низом скандала. Најпре је помпезно најављивана градња каснила неколико година.
Када се коначно то предизборно обаћање нашло у фази испуњавања говорило се о лошој градњи, никаквом надзору током градње, о уграђивању појединих функционера у буџетску инвестицију.
Ни градња вртића у Чачку није могућа без коруптивних радњи.
А онда је једног дана дошла министарка Ђукић Дејановић и пресекла врпцу, па је објекат коначно отворен. Онда опет пролазе месеци док се приступило расписивању конкурса и упису деце. Тај посао обавила је ПУ „Моје детињство“ јер је поменути вртић најпре додељен на управљање тој установи, како је и написано на табли постављеној у дворишту вртића.
Онда се нешто променило у главама градских напредњачких и СПС функционера, па је на седницу Скупштине града стигао материјал у коме је писало да се вртић у Заблаћу даје другој Предшколској установи у Чачку на управљање. Зашто је дошло до те промене није образложено, једноставно тако је некоме ћефнуло.
Сада се огласио саопштењем за јавност Кабинет градоначелника Чачка, ау саопштењу је наведено следеће:
Поводом објављене одлуке Предшколске установе „Моје детињство“ у „Чачанском гласу“, а у вези са вртићем „Маслачак“ у Заблаћу, који је одлуком Скупштине Града Чачка од 13. јуна 2025. године прешао у надлежност Предшколске установе „Радост“ Чачак, обавештавамо јавност о следећем:
За децу која су већ уписана у вртић „Маслачак“ у Заблаћу, у складу са конкурсом за радне 2024/2025. и 2025/2026. године, неће бити поновног уписивања, нити изостављања из васпитно-образовног рада Установе. Дакле, сва деца примљена по конкурсу, остају уписана у овај вртић, а ПУ „Радост“ преузима бригу о њима у складу са законом и одлуком оснивача.
Родитељи деце која су већ примљена у вртић „Маслачак“ у Заблаћу, биће лично обавештени о даљим корацима и позвани на потписивање изјава о преносу сагласности, ради административног преноса података и уговора о дневном боравку деце, како би они несметано похађали вртић.
Родитељи деце ће бити благовремено обавештени о терминима потписивања уговора, што ће се обављати у просторијама објекта „Маслачак“ у Заблаћу.
______________________________________________________________





































A ko ce roditeljima refundirati 1 godinu troskova privatnog vrtica???
Svecano otvoren, kao i zel.stanica u NS. E moja Srbijo…
Popisao bih se ja na Zablacke gazde kada im sudbinu kroje Mile neosoljeni Oslic i čaci Nadica
Odgovor za kosi tata kosim ja.Nije čaci nego Ćaci,nije Oslic nego Oslić,moraš pismen biti kad pišeš ai moraš biti dovoljno naučen da bi se istima suprostavio, ovako si jedna velika 0,sedi dole dobio si 1.Veliki pozdrav za naše Ćacije Nadicu čokoladicu i Mila Mačku.
Ne dirajte mi Nadicu
Zašto se ćuti na medijsku satanizaciju direktorke vrtića Moje detinjstvo, koju direktno vrši Dušan Radojević, čačanskoj javnosti poznat samo po nasilju i divljanju?
Aleksandra,ta ista direktorka im je trn u oku jel nije politički nastrojena ni na jednu a ni na drugu stranu žena gleda svoj posao i svoju ustanovu koju vodi.Da je više takvih..
Kako direktorka nije politicki nastrojena?a 15 godina direktor??duze nego Milun gradonacelnik,to su price za malu decu
Nije Radojević, već slinavi kumić. On je nalogodavac za sav medijski progon na račun naše direktorke. Ostali kerberi poput Radojevića, Longvinova i Gvozdena su izvršioci. Doduše, moraće da odgovaraju pred sudom, ali je to već njihov problem
Предшколска установа Моје детињство је установа за поштовање. Ми родитељи то најбоље знамо. Знамо колико се у тој установи ради са том децом. Проверите рад друге установе и друге миле нам директорке. Проверите колико пута су наша деца остајала са за време радног времена са једном васпитачицом или чак ни једном док су се девојке запослене на одређено шетале по митинзима. Све се то зна. Све грађани Чачка знају, знају просветни радници. Сузана Симеуновић заједно са тимом својих васпитача и стручних сарадника је направила бренд и узор какав треба да буде рад са децом, не само у Србији већ и шире. Знају то и запослени у Школској управи, али ћуте. Но добро, надам се да то све види онај који треба да види.