Nisu krivi radnici već loša vlast
Народни покрет Србије најоштрије осуђује изјаву Александра Вучића којом је одговорност за губитак радних места и одлазак компанија из Краљева покушао да пребаци на краљевачке раднике.
Више од хиљаду радника у Краљеву од почетка године остало је без посла или без редовних примања. Узрок томе нису радници и наводне злоупотребе боловања, већ погрешна економска политика која је омогућила компанијама да узму огромне државне субвенције, а потом оставе људе без сигурности и заштите.
Народни покрет Србије је у више наврата упозоравао јавност на тежак положај радника и захтевао од локалних власти да хитно реагују и започну разговоре са власницима компанија како би се сачувала радна места.
Посебно осуђујемо понижавајућу изјаву да ће изградња ауто-пута омогућити Краљевчанима да брже одлазе у друге градове да раде. Задатак власти није да људе шаље из Краљева, већ да створи услове да у свом граду могу достојанствено да живе и раде.
За разлику од представника Српске напредне странке који су злоупотребили поверење грађана ради страначког запошљавања у јавним предузећима, радници Краљева поштеним радом зарађују свој доходак и непримерено је да се њихов рад омаловажава.
Краљеву су потребна сигурна радна места, подстицајан привредни амбијент и одговорна политика, а не пребацивање кривице на раднике!
Градски одбор
Народног покрета Србије – Краљево



































Nema sta,svi u politiku ili policiju. Jedina sigurna para
Cela Srbija radi za sns kartel!
Sns duduci su najbolji u krađi narodnih para,dzeparosi budzeta.Krađa i ekonomska propast je politički program.Glavno im je sns milijarde u dzep a preko tv optuzuju one pre 15god i one koji dolaze.SNS JE JEDINO odgovorna za krađu i haos jer su deblo placeni.Najgora vlast u istoriji planduju u foteljama a ne odgovaraju .Mrš lopuže