Pajtić: Komandanti policije odgovaraće kao ratni zločinci
Bojan Pajtić, profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, prisustvovao je večerašnjem protestu i našao se na udaru Vučićeve policije.
Na društvenoj mreži Iks oglasio se Bojan Pajtić, koji se večeras našao ispred kordona policije u kampusu.
„Bili smo ispred kordona na pola ulice Zorana Đinđića u kampusu. Oko nas ljudi u invalidskim kolicima, stariji ljudi, mnogo devojaka, studenti, profesori. Mnogo puta sam se nagutao suzavca. Ovo je bilo nešto jače, ne znam šta, ali ovako se okupaciona vojska odnosi prema narodu u neprijateljskoj zemlji. U jednom trenutku su se svi gušili. Niko, ali niko nije ni ruku digao na policiju tamo gde smo se nalazili. Oni koji komanduju policijom moraju sutra biti sudski gonjeni kao ratni zločinci. Njihovo neprijateljstvo prema sopstvenom narodu je na tom nivou“, napisao je Pajtić.
„Ovakvo bezrazložno sadističko divljanje policije u Novom Sadu moglo bi biti presudan momenat u opštem građanskom otporu. Nema toliko pendreka, hamera i suzavaca i ćacija koliko je nas! Ko god može neka doprinese identifikaciji mafijaških sadista. Sudićemo svima!“, napisao je Janko Baljak.
„Ostalo je da ubiju neke ljude, policijska je mržnja zverska, vodi samo ka tome. Ono u uniformama ne mogu biti ni Srbi ni građani Srbije, ovako se svoje komšije, rođaci, lekari, učiteljice ne mogu mrzeti. Ovo je nešto tuđe i krvoločno, tenkovi na ulicama i odjavna špica. The end tiranine“, poručio je pisac Siniša Kovačević.
„Važan je spisak svih policajaca koji su večeras angažovani u Novom Sadu, a naročito spisak onih koji njima komanduju. Ti ljudi moraju da snose posledice ovoga što rade. Odnos prema njima će biti razdelnica između mafijaške države Aleksandra Vučića i normalne Srbije koju ćemo graditi. Moraju da odgovaraju, svi do jednog“, smatra Aleksandar Ivanović iz Narodnog pokreta Srbije.
Podsetimo, pripadnici Žandarmerije napali su večeras građane i studente na protestu u Novom Sadu. Građane su tukli pendrecima, gađali pirotehničkim sredstvima, koristili biber sprej i topovske udare.





































Dačić,vučić,kričko,šešelj,brnabić
Komunizam i tajne sluzbe ovde mogu pasti samo oruzanim ustankom slobodnog naroda. Dosta je bilo!Kasnimo, mnogo kasnimo za normalnim, slobodnim svetom.
Vučić više voli šiptare od srba. To je pokazao akcijana na Kosovu i akcijama u Srbiji.
Najvece civilizacijsko i pravno dostignuce Vucicevog rezima je da je: Zdranjeno tuci i zlostavljati zivotinje,ali je dozvoljeno i preporucljivo tuci i zlostavljati ljude koji su protiv tog rezima.
Policija brutalnija od kurtijeve policije
Stice se utisak da ovi policajci kao da su strani placenicj.Toliko su indoktrinirani i politicki ostrasceni da se pema svom narodu odnose kao nekad janicari.Kako mogu da zive sa tim teretom?Imaju li rodbinu,prijatelje,i kako sa njima komuniciraju,ili su mozda sve zrtvovali zarad parceta krvavog hleba i odanosti vodji.Nije im lako,nek im Bog pomogne
Sudivemo ivucivu i dacicu i ustaskoj cerci Brvnaricki,orlicu i policiji,konju draganu,sliseru novinaru,ostalima pred narodom na trgu i ako treba obesicemo ih.
Vučića, Dačića i svu bagru iz ratova 90ih poslati u Hag. Ne može Srbija u Evropu dok su zločinci slobodni ili živi.
Ovaj Vasiljevic je potparol Vucica i njegove mafije.