Građani Kosjerića su sa razlogom besni
Nosilac liste Ujedinjeni za Kosjerić profesorka Dragana Perišić izjavila je danas da će u tom gradu 8. juna doći do promene vlasti jer građani više ne mogu da trpe partijsku raspodelu funkcija i resursa.
Perišić je u intervjuu agenciji Beta kazala da je kruna vladavine Srpske napredne stranke (SNS) to što je Кosjerić postao jedna od najmanjih opština u Srbiji po broju stanovnika zbog čega može uskoro da izgubi i status opštine.
Na pitanje kakvo je raspoloženje građana tokom dosadašnjeg trajanja izborne kampanje, Perišić je kazala da su građani Kosjerića s razlogom „besni“ jer godinama gledaju kako se lični i stranački interesi stavljaju ispred interesa naroda.
„Taj gnev se oseti i na terenu. Grupa građana ‘Ujedinjeni za Kosjerić’ nastala je upravo iz te potrebe – da neko stvarno sluša, razume i deluje. Ovoga puta poverenje građanima dodatno uliva kontrolni faktor studenata i zborova građana čija uloga je upravo da ovo ne bude još jedna lista praznih obećanja, već plan koji obavezuje“, istakla je.
Naši sugrađani u selima, dodala je, posebno tamo gde se ovih dana najviše asfaltira, vrlo dobro su shvatili da je dosta kupovine glasova putevima koji se rade pred izbore.
„Puteve i ostalu infrastrukturu moraju raditi departizovane profesionalne institucije. Putevi nisu pitanje peticija koje se potom zloupotrebljavaju za ucene uoči izbora, putevi su pitanje stručnog rada nadležnih profesionalaca“, navela je.
Upitana koliko listi koju predvodi znači podrška studenata u blokadi, Perišić je rekla da hrabrost, odlučnost i čestitost studenata obavezuju svakog u Srbiji.
„Njihov poziv svim ljudima od integriteta da se okupe na jednoj listi nije mogao da se ignoriše. Njihova podrška je suštinska – ne samo simbolična. Oni nas podsećaju zašto sve ovo radimo: da bismo im ostavili grad u kojem žele da ostanu, a ne iz kojeg žele da pobegnu“, kazala je.


































Podrška gradjanima Kisjerića, ne daj te ta vas SNS Sektaši kriminalci prevare, oni moraju za zlodela ds odgovaraju…. SNS sekta….