Smrad od smeća iz kontejnera širi se dečjim igralištem i bazenom na užičkoj Plaži
Zbog smrada koji se, posebno ovih vrelih dana, širi od smeća u kontejnerima koji su postavljeni uz samu ogradu dečjeg igrališta i pored dečjeg bazena na užičkoj Plaži, nije moguće boraviti na tom prostoru.
Na taj problem građani Užica su ukazivali i ranije, ali JKP Bioktoš i nadležni u gradskoj vlasti ne reaguju.
– Ko, iole normalan, može da postavi četiri kontejnera uz samu ogradu dečijeg igrališta, pored dečijeg bazena. Zvali su nas uznemireni građani, jer je na igralištu nemoguće boraviti – reagovao je užički odbor Stranke slobode i pravde (SSP).
U kontejnere se, ističu u tom odboru, pored ostalog otpada, bacaju i ostaci hrane iz obližnih restorana. Međutim, kako su kontejneri daleko od tog ugostiteljskog objekta, gostima i vlasniku restorana smrad ne smeta, ali itekako smeta deci na igralištu i njihovim roditeljima.
– Smrad je neizdrživ, posebno na ovim vrućinama. Time se ugrožava javno zdravlje i onemogućava korišćenje javnih prostora. Šta rade nadležne službe? Ima li neko od zaposlenih u njima da je sposoban da racionalno razmišlja? Da li su svesni svojih postupaka, svog nemara i elementarnog neznanja? Bruka i sramota – poručuje SSP užičkoj vlasti.

Kontejneri i na trgu
SSP ističe i to da su „pored toliko drugih prikladih mesta, na Trgu partizana, na prostoru gde su dečji automobilčići, omiljenom prostoru za najmlađe, takođe postavljeni kontejneri“.
Foto: SSP Užice
_______________________________________________________________





































