Građani prikupljaju hranu za napuštene pse i mačke
Tim za dobrobit životinja pokreta Kreni-Promeni najavio je da će u subotu, 7. marta, širom Srbije biti organizovana humanitarna akcija „Kreni nahrani“, tokom koje će građani prikupljati hranu i drugu pomoć za napuštene pse i mačke.
Akcija će se održati na čak 53 lokacije u različitim gradovima i opštinama, od Subotice i Kanjiže na severu zemlje, preko Beograda, Novog Sada i Kragujevca, do Niša, Pirota, Novog Pazara i Ivanjice.
Kako navode organizatori, veliki broj lokacija pokazuje razmere problema napuštenih životinja u Srbiji, ali i rastuću spremnost građana da pomognu.
– Od Subotice do Ivanjice, preko Smederevske Palanke, Čačka, Vrnjačke Banje i mnogih drugih gradova, građani svakodnevno svedoče kršenju Zakona o dobrobiti životinja, zloupotrebi budžetskih sredstava, kao i nestručnom i neodgovornom postupanju lokalnih vlasti – navodi se u saopštenju.
Prema oceni organizatora, u mnogim sredinama problem napuštenih životinja dostigao je razmere koje građani sve češće opisuju kao „epidemiju“.
Cilj akcije je da se napuštenim životinjama olakša svakodnevna borba za opstanak na ulici, ali i da se pruži podrška građanima i udruženjima koji o njima brinu, često bez institucionalne pomoći i sa veoma ograničenim resursima.
– U Srbiji gotovo da nema grada u kome životinje ne ispaštaju zbog neodgovornih vlasnika, nekontrolisanog razmnožavanja i nesprovođenja zakona koji bi trebalo da ih štiti dok se pojedinci bogate zarađujući profit na mučenju i ubijanju životinja – navode iz Tima za dobrobit životinja pokreta Kreni-Promeni.
Dodaju i da u takvim okolnostima teret brige o napuštenim životinjama najčešće pada upravo na pojedince i volontere.
– Ova akcija je zato i poziv na solidarnost. Tamo gde je sistem zakazao, građani pokazuju da zajedništvom mogu da naprave razliku – poručuju organizatori.
Građani koji žele da pomognu mogu da doniraju različite vrste pomoći namenjene psima i mačkama, uključujući hranu za pse i mačke (granule i konzerve), sredstva protiv parazita, pelene za štence i pse sa invaliditetom, igračke, prostirke i drugu opremu za životinje.
Lokacije na kojima građani mogu da doniraju hranu:
- Palilula, Bulevar despota Stefana, stanica prema Pančevačkom mostu (preko puta Lidla), 10–12h
- Vračar, Čuburski park, 10–13h
- Savski venac, Katićeva 4, kod Pet shopa Rot, 10–13h
- Voždovac, Pet shop Delfin, Vojvode Vlahovića, 10–18h
- Voždovac, kod Beo centra ugao Vojislava Ilića i Rimske, 11–14h
- Sremčica, Beogradska 9, 10–12h
- Banovo brdo, Požeška 72, 10–13h
- Zvezdara, pseći parkić kod VI gimnazije, 9–11h
- Vidikovac, preko puta McDonald’sa, 10–13h
- Novi Beograd, Jurija Gagarina 32a, preko puta TC Piramida 10–13h
- Novi Beograd, Bulevar Zorana Đinđića, Novi Merkator, 10–14h
- Zemun – Nova Galenika, Momčila Radivojevića 49, 10–13h
- Zemun, Masarikov trg 8a Kej, kod Rott Pet centra, 10–13h
- Zemun, Batajnica, Stanka Tišme, pijaca Batajnica, 9–11h
- Lazarevac, plato kod Rudarske česme, 10–13h
- Sopot, Sopotski park, 10–13h
- Mladenovac, ispreed TC Roda, 14–17h
- Mladenovac, Kralja Aleksandra Obrenovića 60–64, Pet shop Doggy Dog, 10–13h
- Mladenovac, ispred Lidla, Kralja Petra I 50, 10–13h
- Mladenovac, Drvarska 6, Pet shop Coka, 10–13h
- Obrenovac, Trg Zorana Đinđića, 11–13h
- Pančevo, gradski park, ugao sa Njegoševom ulicom, 10–13h
- Pančevo, BIG Shopping centar, 10–13h
- Subotica, Trg slobode 1, ispred McDonald’sa ka Korzou, 11–18h
- Novi Sad, Novi park – centralni deo kod fontane (park između Bulevara Evrope i ulice Radomira Raše Radujkova), 10–13h
- Novi Sad, Limanski park – kod ulaza u skejt park, 10–13h
- Niš, Durlanska pijaca, 10–12h
- Niš, ispred TC Delta, 16–18h
- Niš, ispred Pet centra, 16–18h
- Kragujevac, naselje Erdoglija, park kod Sokolane preko puta BIG Fashiona, 10–16h
- Smederevo, gradski trg kod fontane, 12–15h
- Smederevo, kod Duda, 15–18h
- Kanjiža, Pijačni trg, 7–13h
- Kanjiža, Svetog Save 9, 13–18h
- Vršac, Trg Svetog Teodora, ispred Vojvođanske banke, 12–15h
- Ruma, Gradski trg, 11–14h
- Aranđelovac, Trg Venac slobode, 12–15h
- Ivanjica, Milinka Kušića, kod pekare Izvor, 10–12h
- Pirot, kod kafe bara Kengur, glavni trg, ugao Dragoševe i Ćirila i Metodija, 10–16h
- Novi Pazar, kod Sebilja, 12:30–15h
- Petrovac na Mlavi, pešačka zona u centru, 10–13h
- Paraćin, Kancelarija Kreni Promeni, Bore Petrovića 10, 10–15h
- Kovin, Gradski trg – Krečanska 36a, 10–13h
- Šabac, Karađorđeva 10, ispred glavne pošte, 10–13h
- Bačka Topola, Glavna 16, ispred gradske biblioteke, 15:30–17:30h
- Čačak, Morava Čačak kod Fontane, od 10 do 14h
- Čačak, Gradski Trg Čačak, od 10 do 14h
- Čačak, Vuka Karadzica 82-90 (kod stop shopa), od 10 do 14h
- Leskovac, Kralja Petra I 24, kod Lidla, od 10 do 13h
- Smederevska Palanka, Prvog srpskog ustanka 1, kod fontane, 15–17h
- Loznica, Tržni centar (kod IDEA marketa), 10–13h
- Stara Pazova, Trg Zorana Đinđića, 10–13h
- Vrnjačka Banja, Kraljevačka ulica, 8-11h
______________________________________________________________





































Pomodaestvo je ušlo u glupi i neobrazovani,neprosveceni narod,pa su poceli da kupuju pse svih rasa da bih istakli svoj ego.Pas zahteva slobodu i prirodu a ne kucni zatvor.Pas je covekov prijatelj ako ga socijaizujemo.Pas se drzi na povodcu sa korpom kad ide u setnju je pravilo.A ovi neobrazovani,koji ni sebe nisu vaspitali drze po 2 do3 psa puste ih da slobodno idu parkovima i ulicom narocito medju decom.
Likovi koje imaju pse su mahom duševno poremećeni, nemaju prijatelje ljude nego druže se sa psima jer pas tipi i neuzvraćanu ljuba, Te pseće gazde imaju teške psihičke poremećaje.
Jedini sa psihickim poremecajima si ti.
pseća katastrofa vlada sebijom
Početkom ove godine, tačnije 4. januara u Velikoj Ivanči, na Kosmaju, Vladana Radosavljevića, poznatog novinara, nasmrt su izujedala tri psa. Vestačenjem, koje je obavio Fakultet veterinarske medicine, utvrđeno je da su dva psa (ženke) mešanca terijera tipa bul, treći pas (ženka) je mešanac nepoznatog rasnog porekla i tada ih je uzela Veterina Beograd.
Osumnjičenoj se na teret stavlja krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti izvršeno iz nehata, a za koje je zaprećena kazna od 1 do 8 godina zatvora. Violeta M. je na saslušanju izjavila da ne priznaje krivično delo, nakon čega je tužilaštvo predložilo sudiji za prethodni postupak Osnovnog suda u Mladenovcu da osumnjičenoj odredi pritvor da ne bi uticala na svedoke i zbog uznemirenja javnosti.
Idi leci se, razgovaraj s nekim, valjda ce ti neko pomoci.
Giga, ti i Ivanjičanka ste normalna Srbija.I sve što ste napisali istina je,svaka nčast,vi ste normalni ljudi,i još neki normalni komentari.Sve snob do snoba sa ovim kučadma.
Slusaj, kada sam sebi lajkujes komentare i sam sebi pises odgovore, to je nekako, znas, kao kad ker sam sebi olize zadnjicu.
Zabraniti držanje pasa u zgradama. Ili pitati sve stanare za dozvolu.
A da mi lepo zabranimo majmunima kao sto si ti pristup internetu?
A za nas ista akcija,sramota!
U redu, bacite mu kosku da ne laje
Cipelu sam umazo govancem…..
Vlasnici su najveci problem, korpe su zakonom propisane, povodac, ali vlasnici su takvi da sve ignirisu.
Komunalna policija ne radi svoj posao kako bi trebalo. Nigde ih nema. Inače trebalo bi uvesti godišnji porez na pse.
Evo našeg sugrađanina KOCU pre neki dan ujelo kuše i ozledilo čoveka nanalo mi fizički i psihički bol.
Pomodaestvo je uslo u glupi i neobrazovani,neprosveceni narod,pa su poceli da kupuju pse svih rasa da bih istakli svoj ego.Pas zahteva slobodu i prirodu a ne kucni zatvor.Pas je covekov prijatelj ako ga socijaizujemo.Pas se drzi na povodcu sa korpom kad ide u setnju je pravilo.A ovi neobrazovani,koji ni sebe nisu vaspitali drze po 2 do3 psa puste ih da slobodno idu parkovima i ulicom narocito medju decom.
Nisu sigurni parkovi i ulice, vidi se po cinjenicama
Opet ti? Praviš iste gramatičke greške pri čemu ne znaš da sastaviš proširenu rečenicu i lako prepoznati o kome se radi. Svako priča o onome što ga boli, tako i ti o psihijatriji, reklo bi se da te nešto muči a očigledno je da patiš od raznih fobija ali disgramatofobija i ortografobija nisu medju njima.
Pas se uzima iz raznih razloga, nekome je potreban čuvar, neko je uvek imao psa, kinolozi se psima bave profesionalno, neko jednostavno voli životinje, a neko do psa dodje i sasvim slučajno, pokupi štene na ulici i donese kući ili dobije štene na poklon.
Idi u Tursku, Grčku, Egipat, Tunis ili Maroko pa ćeš videti kako se ti ljudi odnose prema životinjama. Kod nas je drugačije, posebno kod naturalizovanih gergi koje imaju atavistički strah da će im stradati kokoške ili pilići. Isti prave i problem oko parkinga gde god stignu.
Možeš izvući gergu iz selendre ali nikada ne možeš isterati selendru iz gerge.
Grebo,grebo,ti i bratija iz udruženja ,ste ljubitelji pas, dok ima para da izvlačite iz opštinskog budžeta,i iz fondova EU. Inače zabole vas mnogo za kucad.
Vidis, zaista si prostak, ali i poprilicno glup.
Grebo,grebo ponovo procitah tvoj komentar,gde pominjes,tamo neku Tursku,Egipat…Cudi me da nepomenu zapadne zemlje. E da ti ja kažem kako je u Nemačkoj. Tebi tamo niko ne spori da ti uzivas u tvom ljubimcu. Tamo nemaš pravo da ti sa svojim ljubimcem teroriše celo naselje. Veće21h ti necujes nigde jedo kuće da laje iz komšijinog dvorišta. Kad sam bio kod sina u Nem.licno sam upoznao jednoga bosanca sinovljevog komšiju koji je imao kuće. Posle nekoliko dana kuceta nema . Pitam ga šta je sa kućom,čovek kaže,ja sam ga držao u dvorištu,često puta je noću lajao. Komsije su me prijavile. Dosli su nadležni da me samo opomenu. Da ti kažem pošteno ja nisam mogao u kuću da ga smestim. Drugi put po prijavi su dosli,platio sam kaznu 200€ i kuće sam morao da predam u azil. E to tako moj grebo stvari funkcionišu u uredjenim zemljama.
Vidi se da vama koji bezrazložno mrzite životinje pismenost, pa čak i ona elementarna, nije jača strana, a da ni za dijakritiku niste čuli.
U Norveškoj, na primer, pas ne sme da bude ostavljen u dvorištu preko noći već se mora uvesti u kuću, i to je sasvim ispravno. Slično je i u većini američkih država. Ovo što si ti naveo je neko govedo koje ne treba ni da ima psa.
SIMILIS SIMILI GAUDET, čim si se ti tako lepo razgovarao sa njim. Znam da ne razumeš, nije tebi ni namenjeno.
Zemlje koje sam ja naveo s druge strane veoma strogo kažnjavaju bilo kakvu okrutnost prema životinjama, posebno mačkama, a kazne su retko novčane već se takav prestupnik javno išiba. Što je veća životinja, kazna je ozbiljnija. To je mnogo efikasnije.
Većinu problema sa napuštenim psima i mačkama stvaraju nesavesni vlasnici koji ih upravo i izbacuju na ulicu. Za takve bi bilo primereno koristiti gore navedeni metod kažnjavanja.
Svaki pas mora biti čipovan, imati pasoš, veterinarsku zaštitu i biti zbrinut, poželjno kod savesnog vlasnika.
Nego, razmisli, ne bi bilo loše da upišeš neki kurs, da se malo opismeniš, onda i neku knjigu da pročitaš, pa pokušaš da misliš, i tek onda kad stekneš mišljenje u pokušaju o nekoj pojavi pokušaš da ga izneses na koliko toliko koherentan način.
Način na koji ti „pišeš“ otklanja svaku sumnju da si jedan običan prostak.
Grebo,grebo,e pa da ja vama kuckarima kažem da vas 0,00001 posto teroriše ovaj većinski narod sa vasom neodgovornoscu,a posto nemate nekih jakih argumenata za takvo vaše ponašanje vi očigledno prebacujete stvari na drugu stranu i počinjete vredjati ko je pismen,a ko je nepismen. E da ti (Vam) kazem sa ponosom ja pripadam vecinskoj nepismenoj mojoj Srbiji.,
Sreća je te nisi u pravu inače bi to bilo tragično.
Žalosno je što ti u svojim manjkavostima i nedostacima pronalaziš neki somnabulni izgovor za ponos.
Nema se šta dodati, osim da si potvrdio ranije iznetu konstataciju da si prostak.
U Rusiji je u krivicni zakonik kao posebno krivicno delo uneto zlostavljanje zivotinja a zaprecene su i novcane kazne do 10 000 evra. Postoji i posebna kazna za ostavljanje ili napustanje zivotinja.
Pametni ljudi, udri gergu po novcaniku.